Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ice

Stacjonarny odtwarzacz mp3

Recommended Posts

Witam!
Poszukuję takiego dziwnego urządzenia jakim jest stacjonarny odtwarzacz mp3. Chodzi mi o to, żeby można odtwarzać pliki mp3 z pendrive'a albo dysku, a nie z płyt CD. Nie bardzo mogę znaleźć taki sprzęt, ale przecież musi być coś takiego. Możecie coś polecić? Nie wiem ile mogę przeznaczyć na sprzęt, którego nawet nie widziałem, ale powiedzmy, że okolice 500zł. Audiofilska jakość dźwięku nie jest wymagana, chodzi o to, żeby dobrze odtwarzał te mp3 z innego nośnika niż CD, chodzi o trwałość.

Jest kilka możliwości - w zależności od tego, co chcesz osiągnąć i jaki masz sprzęt towarzyszący:

1. Miniwieża z wejściem USB (najtańsze firmowe od 300zł, sensowne od około 800zł w górę).

2. Odtwarzacz DVD z wejściem USB (firmowe od ok.200zł), wymaga wzmacniacza albo amplitunera oraz kolumn. Jeślil nie masz takiego sprzętu to czeka Cię jeszcze wydatek co najmniej jkilkuset złotych.

3. Odtwarzacz CD z wejściem USB - jest bardzo mały wybór, to zazwyczaj będa wyższe modele i ceny raczej od tysiąca w górę. Wymagany sprzęt towarzyszący jak w p.2

Z odtwarzaniem z pamięci przenośnych nie będzie problemu (oczywiście również będzie odtwarzał pliki MP3 z płyt CD), ale z dysku mogą być problemy (jest większy pobór mocy i nie wszystkie urządzenia mogą to zapewnić - trzeba poczytać w instrukcji). Poza tym trzeba też sprawdzić, czy dysk ma być sformatowany w NTFS czy FAT ...

Pozdrawiam

Czyli nie ma nic dedykowanego do takiego celu? Szkoda, będę musiał rozejrzeć się za czymś "wielofunkcyjnym". Dzięki za odpowiedź.

Możesz wziąć odtwarzacz mp3 w stanie rozkładu i podpiąć głośniczki. icon_razz.gif A serio to jak już ktoś wspomniał – wierzę z wejściem na USB. Nie jestem pewny, czy istnieje specjalistyczny sprzęt służący tylko do odtwarzania plików mp3, a jeśli istnieje, to jest to straszne marnotrawstwo plastiku i metali. o_O Swoją drogą… Na co Ci takie cudo, ciekawość bierze spytać?

Brutus a gdzie Ty odkopałeś ten wątek? Ice jeśli nawet coś takiego kupił, to już dawno mogło mu się popsuć icon_wink.gif

To już niestety po raz kolejny icon_twisted.gif
- Brutus odgrzebuje stare wątki (jak na razie rekord to ponad 4 lata icon_eek.gif )
coś tam napisze...
i bez żadnych konkretów...

Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować