Skocz do zawartości

Bose?


olo999

Recommended Posts

Witam serdecznie. Z racji, że średnio się znam, mam pytanie odnośnie sprzętu. Chciałem zakupić coś ładnie by współgrało z laptopem, w sensie, muzyka, gry. W pierwszej kolejności myślałem o głośnikach Bose Companion 3 lub 5, słuchałem "trójek" brzmią świetnie. Ale zdecydowałem, że pójdę "wyżej". Zależy mi na sprzęcie, któy w przyszłosci podłacze pod TV. Najpierw wybór padł na Bose 3.2.1, cena ok. 4000. Jednak kolega polecił mi, żebym "poszedł" w amplituner+monitory+sub (amplituner np. Yamaha AV RX-V 667). I tu moje pytanie, czy w tej cenie (bez odtwarzacza), kupi się coś w miarę porządnego? A może jednak Bose?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 tys spokojnie złożysz sprzęt, najlepiej z drugiej ręki, który zagra o wiele lepiej niż bose. Zdecydowanie lepiej wzmacniacz plus kolumny, ewentualnie tuner a niżeli amplituner. Poza tym sub wg mnie do muzyki zupełnie zbędny. Podaj wymiary pokoju, jakiej muzyki będziesz słuchał, a może więcej będziesz filmów oglądał? Jakie będzie źródło? Komputer, tv czy też może jakiś odtwarzacz cd?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak coś nowego, a jeśli używane to jakie propozycje? Muzyka, w 60% rock, 25% pop i dalej po trochu. Pokój ma ok. 15m2. Ale z czasem chciałbym, po małej rozbudowie sprzętu, miałby służyć w salonie ok. 30m2. Co do filmów i muzyki( większość utworów we FLAc-u) to źródłem póki co jest komputer. Ale chciałbym z czasem po dokupieniu TV, żeby zarówno dźwięk i jak video, szło na TV i sprzęt, przykładowo przez HDMI.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem jest salon ze używanym sprzętem audio. Tutaj podam kilka przykładów:
Wzmacniacze:
1
2
3
Ewentualnie nowy wzmak:
1
czyli bardzo chwalone chińskie lampy.
Kolumny:
1
2
Jeśli jednak w przyszłości będziesz chciał to postawić to dużym pokoju trzeba będzie wymienić na podłogówki.
Jeśli chodzi zaś o źródło to warto do komputera podłączyć jakiegoś daca:
http://allegro.pl/sprzet-audio-dla-domu-dac-76328?order=t
wybór jest całkiem przyzwoity, w przyszłości będziesz mógł pod niego podpiąć np telewizor poprzez kabel cyfrowy lub optyczny.
Może koledzy zaproponują jakiś inne kolumny lub wzmacniacze w tej cenie wtedy będziesz miał większy wybór. Może w Twoim miejscu zamieszkania lub okolicy też jest jakiś salon audio, wtedy warto pojechać coś posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...