Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze amplitunera


lukaszhudy

Recommended Posts

Cytat

Witam prosiłbym o pomoc w doborze ampli do głośników JAMO S606.


Masz już te kolumny - czy po prostu podobają Ci się (nie mówię, że złe..)?
Co do amlitunera - to w cenie 1100-1500zł zmieścisz się z ONKYO TX-SR604 (model zeszłoroczny) lub z tegorocznym ONKYO SR505 (ciut niższa seria).
Jeżeli masz w okolicy sklepy z rozsądnymi cenami to za ok.1700zł proponuję ONKYO SR605, niezły będzie też Pioneer VSX-917 lub Yamaha RXV-661.
Czy masz odtwarzacz DVD? Wygodnie jest mieć tej samej firmy amplituner icon_lol.gif

No i przede wszystkim - potrzebujesz sprzęt do słuchania muzyki czy do kina domowego (ew. co jest dla Ciebie ważniejsze)?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, głośników jeszcze nie mam, ale te mam na oku, ew chętnie wysłucham propozycji. Nie ukrywam ze dopiero zaczynam przygodę z tego typu sprzętem. Sprzęd w 75% do słucania muzyki (smooth jazz, instumentalna, torche klasyki rock). Chciałbym aby poźniej była też możliwość rozbudowy sprzętu do 5.1.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszhudy,

Jesli sprzet bedzie sluzyl az w 75% do sluchania muzyki, to moim skromnym zdaniem powinienes kupic wzmacniacz stereo.
W tej cenie amplitunery sa marnej jakosci :/ i w stereo graja bardzo slabo. Za te sama cene wzmacniacz stereo bedzie znacznie przewyzszal ampli.

Kilka lat temu gdy zaczynalem zabawe z audio myslalem podobnie jak Ty icon_smile.gif Popelnilem ten blad i kupilem amplituner. Wtedy yamaha RX440RDS, naszczescie szybko nawrocilem sie na True Stereo icon_smile.gif i sprzedalem ampli. Oczywiscie sporo przy tym stracilem.

Z checia pomoge Tobie w wyborze kolumn i wzmacniacza, jesli zdecydujesz sie zrezygnowac z ampli (nie znam sie na KD)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!
Rzuć okiem na powyższy temat Stereo vs. kino domowe
W temacie powyższym masz furę porad poniekąd również odnośnie Twoich problemów!
Ja potwierdzam słowa Hybryda - jeżeli słuchasz muzyki, w tym jazzu, muzyki instrumentalnej i dobrgo rocka to inwestuj w stereo. Z przypływem gotówki, możesz rozbudować system w taki sposób, by w kinie też nie zawstydzał...
Kupno amplitunera to trochę ślepy róg - nie rozbudujesz, nie uzyskasz lepszego dźwięku etc. Wtedy jedynie sprzedaż ampli ze stratą i kupno nowego, itd., itp...
Zastanów się nim zdecydujesz i posłuchaj ampli i wzmacniaczy stereo z tymi samymi pozostałymi komponentami.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wyszło jakim jestem laikiem. Ok w takim razie proszę o pomoc w doborze wzmacniacza i kolum, kabli. Budżet znamy 3 tyś. ew w razie potrzeby mogę coś wiecej jeszcze wyczarować. Dzienki za skierowanie na dobrą drogę icon_wink.gif i w takim razie z niecierpliwością czekam na propozycję.
Pozdrawiam Serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszhudy!
Po pierwsze nie narzekaj tak bardzo na siebie, bo pamiętaj, że każdy z nas od czegoś zaczynał... Najczęściej od radiomagnetofony Kasprzak lub Grundig icon_biggrin.gif
Co do ewentualnych propozycji... Nie tak prosta sprawa!
Żeby Ci pomóc, a właściwie podać Ci jakiekolwiek sugestie musimy wszyscy mieć większą ilość danych.
Już wiemy, że
- słuchasz smooth jazzu, muzyki instrumentalnej i dobrego "klasycznego" rocka;
- w przyszłości chcesz rozbudować system do 5.1, który to system będzie grać ok 25 % czasu;
- Twój budżet to ~3 kzł.
Powyższe dane to mimo wszystko równanie ze zbyt dużą ilością nieiwadomych...
Musisz napisać (opisać/odpowiedzieć):
- powierzchnię i kubaturę pomieszczenia, w którym sprzęt będzie grać;
- czy chcesz kupić sprzęt wyłącznie nowy, czy też mogą być elementy z rynku "second hand";
- ewentulane Twoje preferencje (priorytety) co do dźwięku (mam nadzieję, że już jesteś na tyle osłuchany, że będziesz potrafił opisać ten punkt. Ewentualnie napisz, czy kiedykolwiek słuchałeś jakiejś kombinacji sprzętowej, która zachwyciła Cię do utraty tchu.)
Mając więcej danych nasze sugestie pomogą Tobie bardziej. Ale i tak bądź przygotowany, iż zawsze, wszędzie i wszyscy powiedzą Ci, że musisz... sam posłuchać!!! A nasze rady, tylko skierują Cię na trop właściwych poszukiwań...
Pozdrawiam i czekam na re...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli chodzi o sprzęt to raczej jestem zainteresowany nowym, pomieszczenie w jakim ma grać to 20mkw praktycznie kwadrat, bez mebli z kanapą i niskim stolikiem:) (to chyba też przydatna informacja). Chciałbym jeszcze aby sprzęt podłączyc z komputerem. Potrzebowałbym jeszcze do tego odtwarzcz cd. Kwotowo podnośimy Panowie poprzeczkę do ~5k. Jeśli chodzi o preferencjie co do dźwięku to hmm ciężko jest mi to opisać, kilka razy miałem przyjemnosć posłuchać z dobrego sprzętu (nie jestem w stanie w tym momencie podać nazwy) ale duże wrażnie zrobił na mnie delikatny subtelny ale wyczówalny bass, czystosć i głębia wokalnych kawałków i mocne uderzenie przy głośnym słuchaniu. Mam nadziję, iż w miare zrozumiale to przekazałem icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jesli koniecznie musi byc sprzet nowy nie wiele pomoge w tym budzecie :/
Wlasciwie wogole nie poruszam sie w tym przedziale cenowym (no chyba ze 5kzl za jeden klocek icon_smile.gif, wiec z nowego sprzetu nic nie doradze icon_sad.gif

Gdybys zdecydowal sie na sprzet uzywany, mozna byc sie pokusic juz o wzmaniacz lampowy. Moja propzycja byla by nastepujaca:
okolo 2,5kzl na lampke
2,5 kzl na kolumny
500 zl na cedeka modyfikowanego (najlepiej cos z Sony CDP lub Denon)
kable - na razie zwykle, cos taniego.
Wiem, ze troche nagialem budzet, no ale lepiej dolozyc icon_smile.gif

Co do konkretnych propozycji podam jak sie zdecydujesz na SH.

Wydaje mi sie, ze brzmienie lampowe mogloby spelnic Twoje oczekiwania. Podaj jakie klocki sluchales i co sie w nich Tobie podobalo. Tak bedzie latwiej doradzic.
Aha i jakiej muzyki sluchasz icon_smile.gif

Co do pokoju, kwadrat 20m2 bez mebli :/ chyba nie bedzie prosto z akustyka. Sluchales juz jakiegos sprzetu w tym pomieszczeniu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ok, jeśli chodzi o sprzęt to raczej jestem zainteresowany nowym, pomieszczenie w jakim ma grać to 20mkw praktycznie kwadrat, bez mebli z kanapą i niskim stolikiem:) (to chyba też przydatna informacja).


Pusty pokój często źle brzmi. Poeksperymentuj z półkami z książkami, kwiatkami, miękkimi meblami.

Cytat

Potrzebowałbym jeszcze do tego odtwarzcz cd. Kwotowo podnośimy Panowie poprzeczkę do ~5k. Jeśli chodzi o preferencjie co do dźwięku to hmm ciężko jest mi to opisać, kilka razy miałem przyjemnosć posłuchać z dobrego sprzętu (nie jestem w stanie w tym momencie podać nazwy) ale duże wrażnie zrobił na mnie delikatny subtelny ale wyczówalny bass, czystosć i głębia wokalnych kawałków i mocne uderzenie przy głośnym słuchaniu.


Z nowych sprzętów w tych granicach cenowych proponowałbym wzmacniacz i kompakt Denona serii 700 (razem ok.3 tys.) lub tańszego serii 500 (ok 2tys.).
Tuner kup sobie używany.

Ale nie kupuj niczego bez odsłuchu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...