Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze telewizora 37-40"


wiktor88

Recommended Posts

Witam, wiem, że to forum poświęcone jest głównie kwestią związanym z "audio" ale wiadomo, ze czasami z audio idzie w parze też video i chciałbym w związku z tym poprosić o pomoc/poradę przy wyborze telewizora. Chodzi o coś z podświetleniem LED.

Słyszałem, ze najlepsi producenci to Samsung i Sharp. Możecie powiedzieć coś na ich temat? Dobrzy są?icon_smile.gif Myślałem również o Phillipsie.

Minimalne parametry jakie musi posiadać ten TV to:
- odbiór Full HD
- przekątna 37-40 cali
- musi posiadać minimum jedno złącze SCART, ponieważ mój odtwarzacz DVD ma tylko taką możliwosć podłączania

Jakie telewizory możecie polecić z własnego doświadczenia i na co należy zwracać największą uwagę przy wyborze nowego TV?

Wertuję w wolnych chwilach Internet, aby dowiedzieć się czegoś o tym wszystkim i jakoś to ogarnąć, ale jest tego tak dużo, że jest to bardzo cieżkie icon_wink.gif

Dzięki z góry za wszystkie porady i wskazówki.

Pozdrawiam,
Wiktor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory LED Samsunga nie mają zwykłego gniazda SCART - ale maja przejściówkę, pozwalającą podłączyć w ten sposób DVD czy inne urządzenie.
Firma poszła na minimalną grubość TV i wg mnie przesadziła z redukcją gniazd podłączeniowych.
Natomiast w telewizorach LED innych firm ten problem raczej nie występuje - masz przynajmniej 1 SCARTa...

Warto jednak poparzeć na bardzo udany (i świetnie się sprzedający - w dodatku w rozsądnej cenie) najwyższy model LCD Samsunga, tj. LE40C650 lub mniejszy LE37C650 (lub minimalnie prostszy C630). Z matrycy LCD naprawdę wyciągnięto ładny obraz, niegorszy od sporej ilości TV na LEDach.
Poza złączami SCART masz podwójne USB (w tym 1 o zwiększonym prądzie - przeznaczone również do podłączania dysków twardych ) oraz sieć, niezłą obróbkę obrazu i 100Hz. Do tego dobry pilot z możłiwością podświetlenia klawiszy.
No i w ramach fajnej polityki cenowej Samsunga często model 40" jest w cenie 37" icon_razz.gif

Polecam porównać w salonie ten model z TV na LED i samodzielnie wyciagnąć wnioski...

A na co zwracać uwagę? To zalezy czego oczekujesz od TV i co jest dla Ciebie najważniejsze.
Ja np. od razu wywaliłem ze strefy zainteresowań Philipsa z uwagi na bardzo długi czas uruchamiania telewizora (kilkanascie sekund - to było w modelu z 2009 roku, ale jak patrzyłem rok temu na nowsze to było podobnie kiepsko) i na słabego, prostego pilota (w tańszych modelach z serii FullHD).

Popatrz nie tylko na jakość obrazu i dźwięku (nie wiem, czy będziesz podłączał pod amplituner kd i grał na zewnętrznych głośnikach), ale i na ilość i rodzaj gniazd, możliwość podłączeń urządzeń USB (w tym HDD), posiadane funkcje (np.PIP jeśli korzystasz) i komfort obsługi - oraz pilot i funkcje (przyciski) na pilocie.

Pozdrawiam
PS. Przenoszę temat do działu KINO DOMOWE, bo to lepsze miejsce niż dział który wybrałeś icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czytając opinie innych na temat tych dwóch modeli chyba C650 wygrywa (w C630 każdemu coś tam z tyłu bzyczy icon_razz.gif)

Pozostaje tylko przekonanie mamy i siostry, że Samsung jest naprawdę jednym z lepszych producentów, bo jak na razie stwierdziły zgodnie "wszystko byle nie LG i Samsung" icon_wink.gif

Co do parametru szybkość uruchamiania TV to nie ma to dla mnie żadnego znaczenia:) jak się uruchomi to będzie grać, a czy to będzie 30 sekund po włączeniu pilotem czy 2 to już mała różnica;)

Co do dzwięku to korzystam z zestawu stereo (Cambridge Audio TOPAZ SR10 + 2x KODA) więc parametry grania i tak będą zależne od tego zestawu a nie od tego co w środku TV:)

Dodam, że do TV podpięta będzie, przez HDMI, Nka i odtwarzacz DVD Phillipsa przez SCART.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze Samsung robi naprawde dobre TV. W zeszlym roku kupilem lcd (jakis nizszy model z seri B zdaje sie). Jesli chodzi o kolory i nasycenie to przewyzsza LCD Sony, ktory zakupil moj brat, a ktory kosztowal 3 razy tyle. Sony górowalo tylko tym, ze mialo 200 Hz....

Co ciekawe, moj teść tez uprzedzony do Samsunga, skąd to uprzedzenie u ludzi, to nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy mam kilka Samsungów (modele z lat 2008-2010) w tym C650 i warto było!
Co prawda modelu na LEDach bym dla siebie nie wziął z uwagi na "pewien niedostatek potrzebnych mi złącz", ale obraz jest OK.

Firmy wypuszczają udane i mniej udane modele, dlatego są różnie postrzegane.
A jako ciekawostka - najnowsze duże TV Samsunga z funkcją 3D (wyższy model) są u nas droższe od Panasonica, więc to też coś mówi o firmie.

Poza tym Samsung jest potentatem w dziedzinie produkcji matryc i biorą je od nich uznani producenci. A o tym, że od lat robi dobre monitory LCD to też wiadomo.

A co do uprzedzeń do firm - tak było, jest i będzie... Nie tylko z Samsungiem i nie tylko z telewizorami.
Zobacz, że Samsung w ciągu ostatnich dwóch lat stał się uznanym producentem (a może raczej sprzedawcą?) laptopów i nabywcy są bardzo zadowoleni.

Pozdrawiam
PS. Powiem tak - z uwagi na potrzebne mi złącza i funkcje oraz jakość obrazu dla siebie biorę pod uwagę tylko dwa modele Panasonica 3D (plazma) i właśnie Samsunga C650. Co prawda na razie nie kupuję bo mam inne wydatki na głowie - a posiadany TV w pełni spełnia moje potrzeby za wyjątkiem wielkości icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w ubiegłym roku: weszli w dzielone komponenty - amplituner KD.
Ale jakby to powiedzieć ... nie mam potrzeby (jest już parę klocków na stanie icon_lol.gif ) , nie ta półka cenowa i brak czasu by z ciekawości posłuchać.

Więc na razie wystarcza mi z tej firmy telefon (a właściwie telefony) i monitor, plus parę laptopów kupionych dla znajomych.
Tym niemniej również odtwarzacze DVD i nagrywarki DVD z HDD mają niezłe!

Pozdrawiam
PS. Z Twoim stwierdzeniem dotyczącym czasu włączania "a czy to będzie 30 sekund po włączeniu pilotem czy 2 to już mała różnica;)" to się nie zgodzę - po paru razach pewnie by Cię trafiło czekanie pół minuty na odpalenie TV, jak np. właśnie wróciłeś spóźniony do domu i chcesz obejrzeć mecz który już się zaczął.
No ale mogę się mylić ... icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha ma "trochę" większą tradycję audio (że o baaardzo znanych fortepianach nie wspomnę) i nic dziwnego, że mocniej weszli w stereo a nie tylko w kd.
A Samsung nawet jeżeli wypuści coś w stereo z dzielonych komponentów, to wątpię by ktoś w Polsce to sprzedawał. Temat "stereo" kończy się na miniwieżach i już. icon_cool.gif

A co do "bzyczenia" w telewizorach C630 - masz może informację, czy poprawili to już w nowych egzemplarzach albo czy serwis potrafił usunąć te wady?
Co prawda i tak dla mnie z Samsungów w rozsądnych cenach to istnieje tylko C650, ale co szkodzi wiedzieć ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam, odświeżę tropchę temat. Po przejrzeniu wielu for, opinii i innych źródeł z informacjami na temat telewizorów, ostatecznie wybór padnie prawdopodobnie na jeden z tych 3 telewizorów: Phillips 40PFL5605H (Led TV), Samsung UE40C5000 (Led TV) i Samsung LE40C650 (lcd). Osobiście uważam, że najlepszy byłby LE40C650 (jakoś nie mam przekonania do Led Tv), ale ojciec uparł się, że musi być led, bo jest mniejsze zużycie energii i że inne, nie ledowe, w ogóle nie wchodzą w grę. On wykłada większą część gotówki, wiec nie mogę z nim dyskutowaćicon_wink.gif Dodatkowo mama i siostra są uprzedzone do marki samsung, teraz mamy Phillipsa i pewnie będą chciały ten:) także cieżki wybór nas czeka:)

Czy moglibyście Wy wypowiedzieć się na ten temat? Który z tych 3 jest najlepszy? a może jakiś podobny model, który nie jest tu wymieniony (chodzi mi o róznice typu UE40C6500 zamiast UE40C5000 itp.icon_smile.gif )

dorzucam jeszcze porównanie tych 3 modeli w sklepie Euro RTV AGD

Mały edit:
Samsung UE40C5000 odpada chyba na początku, bo:
Częstotliwość odświeżania 50Hz
Brak liniowego wejscia audio, a TV ma być podpięte do wzmacniacza (Cambridge Ausio Topaz 10), który niestety ma tylko taką możliwość podpięcia źródeł dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś poszedł do salonu ze swoim ojcem i porównał obraz na porządnym LCDku (jak własnie Samsung C650) z telewizorami LEDowymi.
Bo może się okazać, że nie warto kruszyć kopii o kilkadziesiąt watów ...

Poza tym co chwila są jakieś promocje na TV w sklepach typu MM, Saturn czy Euro - więc przy podobnej jakości można trochę zaoszczędzić...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niby było ustalone, ze kupujemy Samsunga, pozostała tylko kwestia wyboru modelu, aż tu nagle mama wróciła do domu od jakichś znajomych i mówi " oni kupili sobie jakiegoś Sharpa Quattron czy coś, zobacz co to jest, bo podobno ten telewizor ma wszystko tylko nie umie ugotować obiadu i zrobić prania" - no i w tym wypadku zmuszony byłem wrzucić Sharpy w porównywarkę EURO Rtv i wyszło mi coś takiego PORÓWNANIE. z tej trójki jak dla mnie najlepiej prezentuje się Sharp LC-40LE820E Quattron - wygrywa głównie dzięki pełnemu podświetleniu LED (pozostałe tylko Edge LED). Nie wiem tylko jak to jest z tymi funkcjami dodatkowymi, czy brak wireless DLNA oznacza, ze jeśli będę chciał korzystać z DLNA to muszę ciągnać kable od routera do TV czy mimo wszystko mogę to ominąć jakoś? i co to jest to Aquos Net+ (czy można porównac to do Internet@TV)?

Myślę, ze będą to już ostateczne wątpliwości, bo teraz już i mama będzie zadowolona (widziała gdzieś i jej się podobało), tata będzie zadowolony (bo LED), a ja to już im mogę ewentualnie nawet odpuscic i ustąpic - niech im będzie;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...