Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze sprzętu


wujaszek3

Recommended Posts

Witam

Poszukuje pomocy co do wyboru słuchawek, gdyż ze 4 lata temu kupiłem sobie jakieś "badziewia" za 40 zł i już nie mogę z nimi wytrzymać.
Słuchawki były by w 90 % wykorzystywane do słuchania cięższej muzyki (rock metal) a czasami do oglądania filmów.
Co do słuchawek to chciałbym wydać ok. 300 zł i kupić raz a dobrze.
Rozglądałem się już troszkę i czytałem i zastanawiam się nad modelami:
Sennheiser hd 380 pro
lub
AKG 540
Problem polega na tym że jeszcze ich niestety nie miałem okazji słuchać.
1 pytanie: Czy Ktoś zna jakiś sklep w Warszawie gdzie można ich posłuchać?
2 pytanie: Które w waszej opinii są lepsze i dlaczego ?
3 pytanie: Pewnie i tak kupie sobie takie słuchawki, ale ostatnio ktoś mi zarzucił, że skoro słucham głównie mp3 na laptopie to nie ma sensu kupować takich słuchawek, bo komputer nie da rady wykorzystać w pełni ich możliwości. Jakie jest wasze zdanie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ad 1 - Wysłałem Ci na priva sklep gdzie możesz kupić i posłuchać słuchawek.
Ad 2 - Osobiście wolę Senki ale konkretnie obu tych modeli nie słuchałem więc nie będę się wypowiadać. Pamiętaj też że słuchawki mają dobrze leżeć na uszach/głowie byś się nie męczył po dłuższych odsłuchach,
Ad 3 - Na pewno nie wykorzystasz ich potencjału w 100% ale i tak powinno być lepiej niż jakbyś kupił słuchawki za 100zł. Poza tym wtedy w pełni wykorzystasz potencjał laptopa icon_wink.gif . A gdyby zaczęło Ci brakować czegoś zawsze możesz pokusić się o zewnętrzną kartę dźwiękową pod usb.

Pozdrawiam!
Snajk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Tak - komputer i mp3 nie wykorzysta nawet skrawka ich możliwości, będą one tylko grały zamiast tworzyć muzyczną przestrzeń.

ALE: myślę że jak najbardziej jest sens kupować takie słuchawki żeby później kupić odtwarzacz CD (+ew wzmacniacz) lub jakiegoś dobrego DACa do słuchania flac'ów lub wav'ów (np. Beresford) icon_biggrin.gif

Ja osobiście jakbym miał wybierać w ciemno, to zdecydowałbym się na AKG ze względu na welurowe pady i sentyment do marki icon_biggrin.gif.

Chciałbym jednak powiedzieć coś o swoich słuchawkach, które mogłyby Ciebie zainteresować. Grado SR60 to zupełnie inna bajka. Są bardzo wygodne. Grają dość jasno, bardzo przestrzennie, bas się nie rozlewa, jest szybki i jest dobrze kontrolowany. Jest to jednak konstrukcja otwarta, przez co wogóle nie izolują dźwięków, Ty słyszysz wszystko z zewnątrz a na zewnątrz słychać to co gra w słuchawkach, co przy nieco większej głóśności może przeszkadzać np próbującej się uczyć dziewczynie icon_smile.gif. Poza tym w porównaniu z modelami które wymieniłeś są znacznie mniej przenośne i niestety mają gorszą jakość wykonania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...