Skocz do zawartości

System stereo za 500 złoty?!


Stel

Recommended Posts

Witam!
Jako, że jest tutaj wiele mądrych i doświadczonych audiofilii mam następujące pytanie: Czy w kwocie do 500 złoty (ewentualnie 600) jestem w stanie kupić jakikolwiek system stereo? Wiem, że są to śmieszne pieniądze, lecz dla mnie -ucznia- jest to dużo. Oczywiście mam na myśli jakiś używany sprzęt, bo w tym przedziale cenowym nic nowego nie byłbym w stanie kupić.

Wymiary mojego pokoju:
powierzchnia: 28 m^2
wysokość: 3,75m


Pozdrawiam i proszę o fachowe rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stel
Czy w tej kwocie ma się zmieścić wzmacniacz + 2 kolumny, czy chcesz zejść z parametrami i "załapać się" jeszcze na CD i tuner???
Zakładając to pierwsze można już wyszukać odpowiedni wzmacniacz i kolumny podstawkowe (jeżeli się mocno uprzesz, to i niedrogie fronty) z możliwością jego dalszej rozbudowy. Na szczęście jest spory wybór wśród używanego sprzętu audio, więc nie stresuj się - to będzie grało icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy w kwocie do 500 złoty (ewentualnie 600) jestem w stanie kupić jakikolwiek system stereo?


System stereo to szerokie pojęcie. Może składać się ze wzmacniacza i pary głośników, plus tuner, plus odtwarzacz CD, plus magnetofon CC i plus EQ. Przy odrobinie szczęścia w poszukiwaniu, wzmak z głośnikami i CD możesz upolować z używek, lecz będą to już leciwe konstrukcje, wymagające jakiegoś odświeżenia, lub nieco nowsze konstrukcje ale gorsze jakościowo. Konkretnych ofert nie proponuję, gdyż jest w czym wybierać, choćby na allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy w kwocie do 500 złoty (ewentualnie 600) jestem w stanie kupić jakikolwiek system stereo? Wiem, że są to śmieszne pieniądze, lecz dla mnie -ucznia- jest to dużo. Oczywiście mam na myśli jakiś używany sprzęt, bo w tym przedziale cenowym nic nowego nie byłbym w stanie kupić.


Do 200 zł wydasz na używany wzmacniacz - np. kilkunastoletniego Denona, 200 na kolumny, 100-200 za CD. Tuner to już są grosze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stel
Poniżej parę przemyśleń odnośnie podziału kwoty na zestaw - poniżej wzmacniacze... (i ceny z Allegro)

Zakładam wydatek na wzmacniacz rzędu 350zł i na kolumn 250zł. W przypadku sprzętu używanego gdy będziesz chciał przejść na wyższe modele cena sprzedaży będzie porównywalna z Twoją ceną zakupu...
Jeżeli trafisz na okazję i kupisz porządne kolumny za większość przeznaczonej na zestaw kwoty to też nie ma problemu, bo za 100zł możesz kupić wzmacniacz np. Unitry i nie będzie źle.

Wzmacniacze Yamaha - np. model AX-392 z pilotem
http://www.allegro.pl/item267804163_wzmacn...aha_ax_392.html
lub modele z serii 4xx
http://www.allegro.pl/item266895253_yamaha...an_okazja_.html

Wzmacniacze Technics klasy AA (raczej odpuść sobie klasę A)
modele klasy VX-5xx lub wyżej, oraz SU-V5xx, np.
za 350zł poszedł http://www.allegro.pl/show_item.php?item=265205212&
ewentualnie jeszcze starsze modele od SU-VX4 w górę, ciut nowsze SU-VX45 i wyższe,

Wzmacniacze JVC: bez 2 lub 3 najniższych modeli (np. wśród starych modeli AX-200 nie, ale już AX-400 można)

Generalnie można już znaleźć coś dobrego z firmowych wzmacniaczy, odradzam jednak najniższe modele z danej firmy.
Wśród wzmacniaczy są wg mnie dla Ciebie 3 grupy do wyboru:: - starszy wzmacniacz bez pilota, nowszy i zapewne ciut słabszy ale z pilotem oraz amplituner.

Jeżeli chcesz amplituner to np. z firmy SONY szukaj starszych modeli serii GX...ES (najwyższa seria) i unikaj modeli z serii podstawowej AV (2xx, 3xx - np. AV-210 czy AV-370), mają małą moc i przy większej głośności po prostu się nie wyrabiają (pojawiają się zniekształcenia).
Parę niezłych modeli zrobiło JVC, no i trafiają się ciekawe Yamahy. Nie wiem, czy Ci odpowiada coś takiego więc nie kontynuuję amplitunerów...

Daj znać, czy żyjesz - bo produkujemy się na Forum, a brak odpowiedzi z Twojej strony icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...