Skocz do zawartości

pytanie o super tweeter do glośników kto używa kto wie czy to działa...


patiaro

Recommended Posts

Jakie super tweetery? Podeślij jakiś link, gdzie to można kupić. Kiedyś Tannoy robił coś takiego, ale jakoś się nie przyjęło. Poza tym nie sądzę, by było można do normalnej kolumny tak sobie dodać taki głośnik bez zastosowania zwrotnicy, bez wcześniejszych obliczeń, pomiarów. Inaczej zaburzy się równowagę tonalną kolumny. Zależy też od ilu kHz taki super głośnik zaczyna pracę. Jeśli bardzo wysoko, to wiele osób nawet nie usłyszy jego działania.
Chyba, że chodzi o coś innego, wytłumacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!!
domyślam się ze potrafisz obsługiwać przeglądarkę hehe .... pragnę uwypuklić-nadać większą masę , wyrazistość, polepszyć soprany w głośnikach bx2 monitor audio, ,,poeksperymentować,, z dźwiękiem zdaję sobie sprawę że jakość dźwięku zależy od wielu elementów dlatego zainteresowałem się super tweeterami kolumienki napędza Yamaha as500 kabelki qed genesis silver spiral.
pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby cytowac go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając taki zestaw jeszcze Ci mało wysokich tonów? No, każdy słyszy inaczej. Czy będzie więcej wysokich? Jeśli jesteś dość młodym człowiekiem i masz dobry słuch powinieneś usłyszeć różnicę. Czy będzie lepiej? Trudno powiedzieć, czy super-tweetery zgrają się z MA. No i niekoniecznie wysokie tony z s-t muszą być lepsze niż z MA. Bądź przygotowany na to, że będzie to tylko zabawa, eksperyment jak piszesz. Jeśli chodzi o poprawę jakości brzmienia, to raczej dozbierałbym pieniędzy i kupił lepszy wzmacniacz. Ale to jest tylko moje zdanie. Może ktoś inny się wypowie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiesz na co stać ten wzmacniacz oj nie wiesz... powiem tak: wstawiłem wejście zasilające w tej yamaszcze kupiłem kabel zasilający za ok 400zł listwę zasilającą Tacima 6 Way Extension - 6 wtyczek nagrodzoną na whathifi, mój dacmagic z nowym zasilaczem od: russ andrews moim zdaniem poprawił dźwięk. Słuchałem wielu budżetowych wzmacniaczy - NOWYCH i starych yamaha as500 za taką kasę rozwaliła wzmaki z wyższych półek w tym systemie jaki stworzyłem... a próbowałem nadętych NADów, wielu anglików do 400-500 funtów itd itp został as500 icon_smile.gif jak pisałem próbuję za nie wielką cenę zbudować system w którym każdy element zagra lepiej od droższych ... używam interconnect kabelek: Qed Signature Audio XT Phono Cable, jako źródło dźwięku: mac mini 8gb ram i ripowane CD do bezstratnych formatów żadnych mp3... i jest SUPER ale hahaha...
ps.: nawet ustroje może z gąbek ale profesjonalne w pokoiku wiszą ,,,,, a te tweetery spokoju nie dają a teraz odpowiem dlaczego;
oto dlaczego: Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby cytowac go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hej Kolego!

Znowu jest okazja polecić Infinity:)

Jeśliś tak zdecydowany - proponuję wymienić MA na klasyczne Infinity, zamiast kombinować z dokładaniem czy wymianą tweterów na super coś, co może w ogóle nie pasować do charakteru przetworników kolumny.
Klasyczne wstęgi sięgają wysoko - do 45 kHz przy +-3 dB. Słucham ich nieprzerwanie od bez mała 15 lat. Tylko wzmacniacz (choć taki dobry:) może być nieodpowiedni...

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to nie ma rady. Musisz kupić te super tweetery i sam się przekonać icon_smile.gif
A tak na marginesie, to bardzo jestem ciekaw jakie to konkretnie wzmacniacze (jakie modele) rozwaliła Twoja Yamaha, szczególnie te z drugiej ręki.



byłem u kilku znajomych i słuchałem muzyki na kilku wzmacniaczach u nich w domu, poza tym w sklepach słuchałem wielu wzmacniaczy nie chce mi się pisać ilu i jakich bo to nie ma sensu ale tak na oko jakieś 400 KG icon_smile.gif szukałem wzmacniacza nowego za rozsądną cenę na bazie którego zbuduję cały system no i udało się jestem zadowolony w 100% za dwa - trzy lata sprzedam i wtedy pomyślę o czymś naprawdę sporym i drogim hehe na razie kombinuję z tanim sprzętem finanse nie pozwalają na nic wielkiego.... inne cele. I tak jestem szczęśliwy że udało się przekonać moją kobitę do zmiany sprzętu ... wcześniej słuchaliśmy muzyki na NADzie 326 bee i kolumienkach wharfedale 10.1 ale to było jak kupa i czaiłem się czaiłem no jest to co jest ....
--------------------------------------------------------------------------------------------
PS. a o tweetery pytałem ot tak czy to ma sens i czy ktoś używał bom ciekaw strasznie czy to działa i jak to się ma do współpracy z kolumnami czy taki super tweeter nie zniekształci lub zakłóci pracy kolumny głośnikowej ...
pozdrawiam

Jak infinity będą w cenach MA BX2 to pomyślę o zakupie hehe zdecydowanie za pare lat cascade 9 może do yamahy as2000 hm ... co ty na to czy to może być ok ??? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ zamiast pisać jeden post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

witam !!!
jak infinity będą w cenach MA BX2 to pomyślę o zakupie hehe zdecydowanie za pare lat cascade 9 może do yamahy as2000 hm ... co ty na to czy to może być ok ???



Ależ ja wspominałem o klasycznych Infinity.
http://www.infinity-classics.de/models/Kap...a-x.1i-x.2i.htm
Choćby Kappa 8.2i można dostać za mniej niż 3 kzł. Tu Yamaha powinna się nadać.

Lub bardziej wyrafinowane Renaissance 90 (5-6 kzł)
http://www.infinity-classics.de/models/Ren...Renaissance.htm
Tu Yamaha może mieć kłopoty.

Te nowe, to tylko atrapa z klasy starych (i nazwa pozostała).

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo mamamia !!!!!!
ale ciekawe konstrukcje!!!
dzięki za linki chyba zacznę interesować sie tymi infynity bardziej jestem pod wrażeniem tych fotek .... poczytam sobie więcej na ten temat ale i tak zachowam sobie dobór kolumienek na przyszłość na razie nic nie będę zmieniał napracowałem się strasznie przy tej tanioszce, żeby grało toto razem dobrze icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby cytowac go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.
Podałem dość spore skrzynki dla przykładu. Pełnopasmowe modele. A nawet sporo przekraczające to, co dziś oferuje "konkurencja".
Wiele zależy od metrażu jaki masz i Twoich upodobań.
Są mniejsze (i tańsze) modele. Do góry grają to samo, tylko bas już nie schodzi tak nisko.
Polecam serię Kappa X (zamknięte obudowy) i X.1i, X.2i. Mogą być też jeszcze starsze - RS-y.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach dodam jeszcze że moje MA bx2 dociążyłem klockami granitowymi (ok 5.5 kg na jedną kolumienkę) a wszystkiemu pomaga subwoofer firmy Boston od zestawu kinowego: Boston Acoustics SoundWare XS 5.1 też stoi na granitowej płycie i dociążony płytką granitową chyba jakieś 12 kg hehe ot taka mała mania ale jest ok dzwięk po zastosowaniu granitów jeszcze bardziej nabrał masy i zyskał na jakości - dokładnym dźwięku itp .....

*******************************************
ALE :
te infinity ze względu na wstęgę i mimo wszystko nie wysoką cenę jak na tej klasy głośniki to mój nr 1 chyba... naczytałem się o dali i usher i nnych ale nigdy nie zwracałem uwagi na tę firmę hm..... jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby cytowac go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wg mnie bardzo dobry pomysł z dociążaniem! Sam kiedyś stosowałem takie praktyki. To POMAGA!
Zwłaszcza, że kolumienki BX 2 ważą ledwo ponad 5 kg/szt. Muszą nieźle "podskakiwać", jak się podkręci wzmacniacz:)
Ale ponoć grają...
Jestem ogromnie ciekaw jak wypadłyby w konfrontacji ze staruszkami za podobne pieniądze.

Pozdr.

P.S.
Skąd klikasz?

Jeszcze jedno.
Nie ma kabli, które są NAJ do wszystkiego i do każdego systemu (w zasadzie niezależnie od ceny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!
ano z tymi kablami to prawda ... namieszał mi w głowinie jeden koleś a sceptyczny w sprawie kabelkow byłem bardzo i na drutach od żelazka moim zdaniem powinno być ok aż tu razu pewnego koleś na jakimś forum wysmial mnie i zbesztal i napisał ze kable jakich używam to wielkie g.. i td wiec jako Polak z krwi i kości mówię sobie tak: o ty kanalio jedna!!!!!! no i dawaj kupować i odsyłać kupować i odsyłać do sklepów jakieś chordy i tanie wersje nordostow itd itp no i tak sobie myślałem ze niby lepiej a to sopranow wiecej a to z innym basow jak by lepiej a to cieplej a to zimno no i powoli stwierdzałem ze gość miał racje ale nie do końca no i pewnego dnia qed Genesis przyjechał no i tak mówię sobie ale bydle ładne to ale jakieś takie grube i wielkie i ciężkie no i podlaczylem i kopara opadla do ziemii a moja kobita to sobie tak stanęła i powiedziała ty zostaw to bo jest dobrze a tak to wcześniej jak na debila patrzyla i ręce łamała nademną hehe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

oj nie wiesz na co stać ten wzmacniacz oj nie wiesz... powiem tak: wstawiłem wejście zasilające w tej yamaszcze kupiłem kabel zasilający za ok 400zł listwę zasilającą Tacima 6 Way Extension - 6 wtyczek nagrodzoną na whathifi, mój dacmagic z nowym zasilaczem od: russ andrews moim zdaniem poprawił dźwięk. Słuchałem wielu budżetowych wzmacniaczy - NOWYCH i starych yamaha as500 za taką kasę rozwaliła wzmaki z wyższych półek w tym systemie jaki stworzyłem... a próbowałem nadętych NADów, wielu anglików do 400-500 funtów itd itp został as500 icon_smile.gif jak pisałem próbuję za nie wielką cenę zbudować system w którym każdy element zagra lepiej od droższych [/url]


stare Nady nie pasują do MA właśnie przez zbytnie złagodzenie, ocieplenie i lekkie obcięcie góry, nowe Nady grają niby jaśniej i dokładniej na górze ale reszta aspektów jest 2 klasy w tył za starymi konstrukcjami
skoro tak wychwalasz wzmak Yamahy to domyślam się, że nie słuchałeś nic z Sansui... wysokie tony szczególnie (ale generalnie całe pasmo) chociażby z takiego maleństwa jak model A40 brzmią doskonale, żadnego super tweetera potrzebował nie będziesz (chyba że masz słuch nietoperza icon_biggrin.gif)
spróbuj coś z tej marki bo chodzą za bezcen, w razie czego odsprzedasz bez straty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Donie.
Mylisz JAKOŚĆ wysokich tonów z możliwością przenoszenia ich przez dany przetwornik.
Słuch człowieka praktycznie kończy się na dwudziestu i kilku, ale udowodnione jest, że stosowanie przetworników teoretycznie powyżej granicy słyszalności WPŁYWA na odbiór muzyki. Aczkolwiek ze stosowaniem tweeterów, czy też super-tweeterów przenoszących (dzisiaj nawet do 100kHz) jest jak ze wszystkim. Jedni obywają się bez tego, drudzy - nie mogą.

Osobiście chciałbym mieć (także) kolumny, iktóre grają od dołu 15 Hz (przy odchyleniu +-2 dB!!!). Oczywiście + odpowiednie pomieszczenie. Niby nie słyszymy poniżej 20 Hz, ale miałem kolumny zaczynające od 22 Hz (przy uczciwych +-3 dB) i dlatego... Tylko proszę ich nie mylić z tymi, na których tabliczce znamionowej jest napisane podobnie - bo to jest w 99% podawane olbrzymim spadkiem.

A klasyczne Sansui, to zapewne dobre piece icon_biggrin.gif, choć póki co mam tylko CD X-711...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Donie.
Mylisz JAKOŚĆ wysokich tonów z możliwością przenoszenia ich przez dany przetwornik.
Słuch człowieka praktycznie kończy się na dwudziestu i kilku, ale udowodnione jest, że stosowanie przetworników teoretycznie powyżej granicy słyszalności WPŁYWA na odbiór muzyki. Aczkolwiek ze stosowaniem tweeterów, czy też super-tweeterów przenoszących (dzisiaj nawet do 100kHz) jest jak ze wszystkim. Jedni obywają się bez tego, drudzy - nie mogą.


ale głośnik wysokotonowy z MA BX ma spore możliwości w tym zakresie, nie wiem ile prawdy jest w danych technicznych co do przenoszenia...
wzmacniacz ma bardzo duży wpływ na wykorzystanie potencjału kolumn w tym zakresie, gdybym nie posłuchał Sansui nie wiedziałbym że takie możliwości tkwią w tych kolumnach i ich przetworniku
i nie chodzi o ilość góry którą można sobie podkręcić gałeczką czy coś w tym stylu, po prostu słychać drobniutkie szczegóły których nie słyszałem na innych wzmacniaczach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybitne, nie wybitne, zależy jak dla kogo... trudno oszacować wartość starszego sprzętu w porównaniu do nowego, w każdym bądź razie z całą pewnością były to lepsze wzmacniacze od nowego szajsu jaki można dzisiaj kupić <3 tys. (może z paroma wyjątkami)
zapewne są i lepsze połączenia z MA BX od Sansui, ale nie będą to wzmacniacze z niskiej półki typu m.in. wymieniona tu Yamaha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie !!
na wstępie wesołych świąt Wielkiej Nocy icon_smile.gif
Właśnie skończyłem czytać wasze posty koledzy .... spór który wzmacniacz lepszy a który gorszy na dłuższą metę jest bezsensu w moim przypadku budowa całego systemu grającego została oparta na wzmacniaczu yamaha as500 wybór nie był przypadkowy i na pewno nie na podstawie przyznanych mu 5 gwiazdek na whathifi...zakup był poparty dyskusjami z użytkownikami na forach w europie i USA analizą sprzętu konkurujących na rynku firm itd itp. I tak stałem się właścicielem tego wzmacniacza kupiłem tanio a cena też ,,gra,, znaczną rolę, wtedy kiedy masz zamiar wydać kilka tysięcy na dobre kabelki, DAC i kolumny oraz ustroje na ściany icon_smile.gif można pisać i zadawać mi pytania dlaczego yamaha ..? a dlaczego nie???? Nie dołożyłem kolejnych kilku tysięcy i nie zakupiłem czegoś lepszego ponieważ NIE MIAŁEM TAKIEJ KASY ...icon_wink.gif obiektywnie stwierdzam że jestem zadowolony i niepotrzebny mi żaden wzmacniacz Sansui tak jak jest, jest idealnie w moim odczuciu. Jest cudowny głęboki bas i nie ukrywam że przyczyniły się do tego kable qed genesis, są piękne soprany i środka w sam raz, jest stereo jest scena jest dźwięk i jest moc !!!! jest wygodna sofa i zimne piwo hehe więc kolego Don nie słyszałeś tego co mam w domu a insynuujesz że jest to tani szajs i powiem tylko tyle że to nie prawda jak pisałem nie obchodzą mnie Sansui w ogóle a kolumienki Infinity kolego Zukzukzuk to naprawdę rewelacja już wiem o nich więcej haha i na pewno kupię takie w przyszłości !!!!!!!! jak będę wymieniał sprzęt !! pytałem o super tweetery no ale wyszło jak wyszło hm....
*******************************
PS. w następnym poście zamieszczę kilka fotek i xero specyfikacji mojego wzmacniacza pozdrawiam serdecznie !!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co stwierdziłem odnośnie nowych wzmacniaczy do 3k to akurat prawda, nie licząc pewnych wyjątków prawie wszystkie są dźwiękowym szajsem w porównaniu do starszych konstrukcji (tych do kupienia z drugiej ręki za 3 cyfrowe kwoty, nie piszę o jakimś hi-endzie), co nie znaczy że same w sobie nie mogą się podobać
a piszę to ponieważ wiem z doświadczenia, miałem porównanie kilkunastu nowych i kilkunastu starszych klocków

Cytat

Jest cudowny głęboki bas

z podstawkowych BX2 ? z moich BX6 nawet takiego nie mam, ale jest wystarczająco dobrze icon_smile.gif


Cytat

wybór nie był przypadkowy i na pewno nie na podstawie przyznanych mu 5 gwiazdek na whathifi...zakup był poparty dyskusjami z użytkownikami na forach w europie i USA analizą sprzętu konkurujących na rynku firm itd itp.


czyli ciekawie wybierałeś, na podstawie dyskusji na forach i analizach pozycji danych marek na rynku... można i tak, ale przy wyborze sprzętu audio odsłuch to jednak podstawa icon_smile.gif
akurat na forum hi-fi pamiętam że dosyć gnoili te nowe Yamahy, choć wiadomo że sam wzmacniacz nie gra, tylko zestaw
generalnie wszystko brzmi pięknie dopóki nie posłucha się czegoś lepszego... a w Twoim przypadku wygląda na to że żadne porównanie "nauszne" nie miało miejsca, więc być może "żadnego Sansui" czy innego lepszego wzmacniacza do szczęścia potrzebować nie będziesz
ale fajnie że jesteś zadowolony ze swojego sprzętu, nie chodziło mi o to żeby deprecjonować jego wartość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nigdy nie napisałem że Twoja Yamaha to szajs icon_wink.gif
napisałem ogólnie jak wygląda sprawa zdecydowanej większości obecnych, nowych wzmacniaczy w tej cenie, jednak nowych Yamah nie słyszałem...
wracając do meritum tematu, jeśli brakuje Ci detali na górze to winę za to ponosi jakiś tor elektroniki, prawdopodobnie jego niewpasowanie do systemu, Twoje kolumny akurat mają duży potencjał w tym zakresie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mają potencjał ale super tweetery traktuję jako zjawisko ... słyszałem w akcji tweetery firmy townshend ze sprzętem bardzo drogim ale nigdy z tanim sprzętem ... i dlatego moje pytanie !!!! a poza tym ręczę głową że mój system jest optymalnie skonstruowany!!!!!
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...