Skocz do zawartości

pytanie o super tweeter do glośników kto używa kto wie czy to działa...


patiaro

Recommended Posts



Panowie!
Wydaje się, że nie ma co się przekomarzać na odległość, co lepsze?
Lepsze jest to, co nam się bardziej podoba (a niekiedy po prostu wystarcza - nie za wszelką cenę dążenie do dźwiękowej perfekcji), to na co możemy sobie pozwolić pod względem lokalowo-finansowym.

Sam jestem zwolennikiem starszego sprzętu. Z prostej przyczyny. Wiele konstrukcji sprzed 10, 20, 30 i więcej lat trzyma się całkiem całkiem. A kosztuje obecnie dziś zaledwie ułamek dawnej ceny. Dlatego mając np. 3 tys. zł mogę kupić starsze konstrukcje (wzmacniacze, kolumny), które kosztowały 4-5 razy tyle jako nowe przed laty (pomijając już spadek wartości nabywczej pieniądza, który jest przecież znaczny). I nie ma co czarować - konstrukcje te w znakomitej większości grają adekwatnie do swojej pierwotnej ceny. Mimo, że w gazetach, internecie, wszem i wobec pisze się o kosmicznym postępie w audio. Że niby nowe cuda za marne pieniądze są tak dobre, jak stare, warte kiedyś bez mała pół średniej klasy samochodu. A figa z makiem!!!

Ale wracając do sprawy.

Frapują mnie wypowiedzi Dona dotyczące ostrości brzmienia Paradigmów, czy Avatara o Dali Ikon - obie z sąsiedniego wątku.
Słuchałem kilkakrotnie Paradigm S6v3 (dość drogi model) i nie miałem takiego wrażenia. Owszem kolumny grają jasnym dźwiękiem (z elektroniką AVM), z dużą ilością góry, ale da się słuchać bez robienia kwaśnej miny.

Ikonów co prawda jeszcze nie słuchałem. Ale piszą w recenzji: "Głosy są bliskie, jednak nie agresywne, za to nasycone oddechem. To fascynujące, jak dużo “powietrza”, a więc i mikroinformacji udało się tutaj przekazać, bez przesadnego eksponowania sybilantów, i bez żadnych skłonności do metalizowania wysokich tonów. Brzmienie Ikonów jest i eteryczne, i dynamiczne, a bogactwo i świeżość wysokich tonów świetnie dodaje się do neutralności średnicy..."

No i wstęgi słucham od lat na co dzień od lat, często po kilka godzin w jednym ciągu, więc jak może męczyć? Choć przyznaję, że przynajmniej na początku wysokie tony niektórych wstęg sprawiają wrażenie diabelnie szczegółowych i sterylnych. Owszem - zastosowanie podobnego przetwornika w starych podstawkach Pioneera, spowodowało jego nadmierną jaskrawość i ostrość. Ale uważam, że jest to brak odpowiedniego poparcia, zrównoważenia na średnicy i dole pasma (za "słabe" przetworniki nisko-średniotonowe).

Więc jak to jest?


Pozdrawiam na Wielkanoc!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, z tego co czytałem w klubie Paradigma na AS to signature nie grają ostro, niby nawet "ciemno" (ile w tym prawdy nie wiem bo nie słuchałem), za to serie Studio i Monitor to inna bajka, grają bardzo ostro o ile nagranie nie jest idealnej jakości (najlepiej jakieś studio remastery icon_smile.gif)
odnośnie Dali Ikon, jak zwał tak zwał, ale w testach, recenzjach praktycznie nigdy nie piszą że coś gra za ostro, w sumie zawsze jest tak że albo piszą w superlatywach albo starają się załagodzić słabości, wiadomo w sumie dlaczego, podobnie opisywali w testach Paradigmy
na dłuższą metę nie da się tego słuchać tzn jeśli ktoś preferuje słuchanie muzyki w tle np pracując w pokoju, bo jeśli ktoś lubi słuchać głośno i szuka mocnych wrażeń to problemu nie ma icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!
wczoraj miałem okazję wysłuchać gołośników firmy Elac.... drogie cacka z racji moich zainteresowań tylko podstawkowe ... BS 182, 182 oraz BS 203 A (było kilka więcej ale nie było czasu) -----
sklep - wzmacniacz : Myryad MXI2080 spodobał się i o podobnych parametrach do mojego wzmacniacza hehe ale trzykrotnie droższy a to tak z przekory kolumny głośnikowe firmy Elac ze wstęgą zdruzgotały mnie przekaz pełny dźwięk w każdym wymiarze nie wiem nic o stosowanych kabelkach ... cholera zapomniałem zapytać ale przestrzeń jaką wykreowały te kolumienki jest niesamowita sofa przesuwa się a właściwie znajduje się w samym sercu studia nagraniowego to czego brakuje moim bx2 pojawia się właściwie jest to uczucie, człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę że nie tylko istnieje dźwięk stereo ale istnieje jeszcze studio - przestrzeń w którym zrealizowano dźwięk. Taki dźwięk słyszałem na bardzo drogim sprzęcie eh eh ......i wiem że to nie wzmak zrobił to ale kolumny wiem to na pewno zamieniliśmy na MA bx2 inaczej, później B&W 685 ,,dwa razy droższe od BX2,, i szok nie lepiej a może hm ... na pewno inaczej ..
grałem na perkusji i w studiach nagraniowych spędziłem trochę czasu i wiem jak brzmią instrumenty na żywo w studio .... głośników infinity nie potrafię zlokalizować w moim mieście ale od ,,biedy,, zdecydowanie polecam ELACa icon_smile.gif
pozdrawiam z wycieczki !!!!
Patiaro Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Elac robi znakomite kolumny icon_biggrin.gif
Onegdaj słuchałem również podstawkowych, ale ze starszej serii (modelu nie pomnę - JET i chyba cyfra 3 z przodu), lecz kosztującej najmniej kilka razy tyle. Podobna konstrukcja. Dwie drogi ze wstęgą na górze z dedykowanymi wstęgami. Grało bajecznie!

Z kolumn, które najbardziej realnie odtwarzają perkusję (jeśli Tobie szczególnie na tym zależy) wybrałbym właśnie B&W. Lecz nie wiem, jak grają maluchy, bo mam doświadczenia jedynie z topowymi z lat 90s - B&W 801 Nautilus.

Klasycznych Infinity nie szukaj w sklepach. Już dawno ich nie ma. Oferowane obecnie to nie ta klasa.
Może mógłbym pomóc w odsłuchu, gdybyś zdradził gdzie mieszkasz?

Jakby co, pisz na pw. lub gg - 106 77 680, żeby nie zaśmiecać wątku.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...