Skocz do zawartości

wieża czy osobny zestaw


zlowik

Recommended Posts

Witam. Moj kolega ma dylemat i prosil zebym tu spytał. Myślał nad zakupem wieży Denon D-M33. A mi do głowy wpadł pomysł żeby kupił osobno odtwarzacz, wzmacniacz i do tego jakies kolumienki. Odtwarzacz to nawet ma, dokladnie jest to chyba Yamaha CDX-530E. Więc zostało by mu kupienie wzmacniacza i jakis niedużych kolumienek. Plusem jest to ze w każdej chwili mogł by se wymieniać klocki i polepszać system, a kupując wieże nie. Pytanie czy za 1000 zł dostał by coś co by zagrało nie gożej niż ten denon? Budżet oczywiście lekko do nagięcia. Jeśli byście mogli to podajcie jakies modele wzmacniacza i kolumienek. Kolumny (czy satelity nie wiem to jak je nazwac) powinny być nie duże najlepiej 2 drożne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kupienie wzmacniacza i jakis niedużych kolumienek. Plusem jest to ze w każdej chwili mogł by se wymieniać klocki i polepszać system, a kupując wieże nie. Pytanie czy za 1000 zł dostał by coś co by zagrało nie gożej niż ten denon? Budżet oczywiście lekko do nagięcia. Jeśli byście mogli to podajcie jakies modele wzmacniacza i kolumienek. Kolumny (czy satelity nie wiem to jak je nazwac) powinny być nie duże najlepiej 2 drożne.

Co do kolumn to niech ktoś inny doradzi, wzmacniacz np. Denon PMA-915 można kupić za 500-700 zł, nowy Denon serii 500 to ok. 1000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn to proponuję znalezienie użwanych dwudrożnych Yamaha NS-G30, w idealnym stanie można je mieć za 300zł. Moc 60/100W, 4 Ohm, basreflex z przodu, a z tyłu solidne zaciski akceptujące banany.
Grałem je z Sony serii QS (amplituner KD najwyższy model) i wzmacniaczem stereo SONY (górny model z serii podstawowej), sprawdzałem z kilkoma innymi amplitunerami KD (m.in. podstawowy model SONY i środkowy Pioneer) i grały bardzo przyjemnie.
Oba głośniki ładnie zestrojone, był już niezły bas. W sumie nie gorzej niż NX-E400 z Pianocrafta Yamahy (G30 są większe), a łatwiej osiągalne i zdecydowanie taniej icon_rolleyes.gif
Generalnie nie widzę nic ciekawszego z używek w cenie do 600zł, dopiero świeże modele pod 1000zł mogą zagrać lepiej.
A w połączeniu z DENONami od Mejsona mieścisz się w tysiączku, a zagra lepiej -i będzie "rozwojowo" icon_cool.gif

Uwaga - nie podłączałem ich pod Denona!!!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ewentualnie zamiast wzmaka PMA Denona mozna by bylo pokusic sie o jakis wyzszy model amplitunera, ktore cechuja sie bardzo szczegolowym i dynamicznym dzwiekiem.


Czy rzeczywiście amplituner będzie miał bardziej szczegółowy i dynamiczny dźwięk od wzmacniacza?
...ale cały czas mówimy o sytemie stereo icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ewentualnie zamiast wzmaka PMA Denona mozna by bylo pokusic sie o jakis wyzszy model amplitunera, ktore cechuja sie bardzo szczegolowym i dynamicznym dzwiekiem.


Czy rzeczywiście amplituner będzie miał bardziej szczegółowy i dynamiczny dźwięk od wzmacniacza?
...ale cały czas mówimy o sytemie stereo icon_lol.gif
Pozdrawiam


Raczej nie ale zamiast kupywania wzmaka nizszej klasy to to samo co bysmy kupili amp wyzszej, do tego dostajemy radio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Cytat

Ewentualnie zamiast wzmaka PMA Denona mozna by bylo pokusic sie o jakis wyzszy model amplitunera, ktore cechuja sie bardzo szczegolowym i dynamicznym dzwiekiem.


Czy rzeczywiście amplituner będzie miał bardziej szczegółowy i dynamiczny dźwięk od wzmacniacza?
...ale cały czas mówimy o sytemie stereo icon_lol.gif
Pozdrawiam


Raczej nie ale zamiast kupywania wzmaka nizszej klasy to to samo co bysmy kupili amp wyzszej, do tego dostajemy radio.


Ale ampli wyższej klasy będzie dwa razy droższy od wzmacniacza niższej klasy....i przy sensownym dźwięku przekroczyliśmy już tysiączek.
No dobra, zapętlamy się icon_rolleyes.gif - i jeszcze nam Moderator kota pogoni!
A przy okazji - dotarł już do Ciebie oczekiwany odtwarzacz CD? Jak wrażenia, czy NS-36 nie zobaczy już więcej płytki CD?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
co do kolumn to kiedyś pojawiły się na rynku małe takie i narobiły szumu sporego.
Tannoy'e M1 się zwą i można je spotkać na wtórnym rynku za ok. 500-600 zł.
A jak grają? Trochę tajemnicy może uchylić nagroda EISY kilka lat temu dla tego modelu.
Resztę trzeba odkryć samemu, czystość, aksamit, wierność....

po prostu miód

pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowaliśmy że kolumienki beda wspomniane wczesniej Yamahy NS-G30. Wysłaliśmy pare maili do osób ktore je nabyły wcześniej na allegro i otrzymywaliśmy praktycznie same pozytywne opinie. Zostało by dobranie do tego jednak wzmacniacza. Co by dobze współgrało z Yamaha odtwarzaczem CDX-530E i tymi kolumienkami. Cena wychodzi 500-600 zł Pokoj nie jestem pewien ale ok 12 M2, moze ciut mniej. A muzyka rózna ze wskazaniem na: Jazz, blues, rock. Tak wiec czy wspomniany wczesniej denon bedzie ok? czy cos innego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlowik
Udało mi się odnaleźć starsze katalogi Yamahy - więc parę danych technicznych o NS-G30 icon_biggrin.gif
głośnik wysokotonowy - 19mm
głośnik niskotonowy - 170mm
bas refleks z tyłu
wymiary: wys.340mm x szer.226mm x 240mm
masa 1 sztuki - 6 kg
pasmo przenoszenia 70Hz-20kHz
impedancja 4 Ohm
moc 70W/100W

Natomiast co do wzmacniacza - jak pisałem wcześniej nie miałem DENONa, a słuchałem z kilkoma piecykami SONY i z wysokim ampli kd Pioneera. Muzyka - rock, elektroniczna, trochę tematów filmowych, ale bez jazzu.

Pozdrawiam-powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...