Skocz do zawartości

Pilot do Onkyo A-8051


deadhorse

Recommended Posts

Cytat

do że jest pełni pilotów to ja wiem, problem w tym że jest ich tyle ile kolorów. Poza tym nie mam pojęcia kiedy mój wzmacniacz był mniej wiecej wyprodukowany.


Deadhorse!
Model swojego wzmacniacza znasz icon_cool.gif

Tutaj masz zdjęcie (nr 3) swojego pilota
http://cgi.ebay.de/Onkyo-A-8051-Hi-Fi-Vers...1QQcmdZViewItem

albo tu
http://cgi.ebay.de/Onkyo-A-8051-mit-FB-Int...1QQcmdZViewItem

Na niemieckim eBay'u masz znalezione 3 sztuki icon_biggrin.gif

W sieci znajdziesz taki model - choćby na eBay'u (ale raczej nie na .pl) lub Allegro i zapewne ze zdjęciem, łącznie z pilotem. Jest tam też duży wybór samych pilotów, oryginalnych i zamienników... Na stronach ONKYO jest sporo archiwalnych katalogów w pdf z podanymi latami modelowymi, pewnie znajdziesz tam swój sprzęt.
Piloty od amplitunerów Onkyo z podobnego okresu również powinny pasować.

W punktach z pilotami sprzedawcy mają zazwyczaj dość obszerne katalogi pilotów danej firmy wraz ze zdjęciami (pilotów, nie sprzętu przez nie obsługiwanego...) oryginałów, na podstawie tego zaproponują Ci zamiennik lub sprowadzenie oryginału i poznasz ceny. Mają też sporo używanych oryginalnych pilotów, może będziesz miał szczęście icon_biggrin.gif

Wiesz już jak szukać, dostałeś fotki pilota - teraz zostały Ci jeszcze tylko lata modelowe...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deadhorse!
Sprawdź jeszcze piloty uniwersalne - mają kody do wielu urządzeń AV. Najlepiej, jakbyś miał możliwość przetestowania jego pracy w domu na swoim wzmacniaczu, bo sama obecność ONKYO na liście obsługiwanych urządzeń jeszcze nie świadczy o obsłudze Twojego wzmacniacza (na liście jest tylko firma, a nie ma konkretnych modeli). Warto odzwiedzić punkt specjalizujący się w pilotach i w razie potrzeby/wątpliwości pojawić się tam ze wzmacniaczem.
Na Allegro piloty uniwersalne zaczynaja się od 10zł, ale większość sprzedawców nie odpowie Ci na pytania dotyczące obsługi Twojego modelu. W dużych sklepach typu MMarkt czy Euro piloty uniwersalne zazwyczaj są w jednorazowych opakowaniach i mogą nie przyjąć zwrotu icon_sad.gif W mniejszych jest lepiej...

Dla ułatwienia - zdjęcie wzmacniacza i poszukiwanego pilota, może komuś się skojarzy icon_lol.gif

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Powodzenia-pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...