Skocz do zawartości

Chcę dołożyć jeszcze jednego suba...


Sloncezdeszczem

Recommended Posts

Witam ponownie
...do mojego HK AVR255, który ma tylko jedno wyjście na subwoofer. Aktualnie mam podpięty MJ Acoustic Pro 50 MK II 120W aktywny, który hula razem z Monitor Audio 2x BR5 (przód), 2x BR2 (tył) i BR-LCR ( centralny ). Czuję niedosyt basu w moim pokoiku 15m2 i dlatego chciałbym dołożyć jeszcze jednego suba, żeby grały jednocześnie. Wpadłem na taki pomysł ( może i głupi ale nie krytykujcie mnie odrazu, bo nie jestem znawcą w tym temacie ) aby dokupić rozgałęźnik na wyjście na subwoofer http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=00673 i podpiąć pod niego te dwa suby. Teraz pytania:
1.Czy w ogóle w takiej kombinacji będzie to grało ?
2.Czy muszą być to subwoofery tej samej mocy ?
Jeśli nie ma możliwości podpięcia w taki sposób, to proszę o sugestję w jaki sposób mam to zrobić, myślałem też o dokupieniu wzmacniacza z dwoma wyjściami na suba.
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest taka prosta, żeby dwa suby na raz zagrały rzeczywiście w całym pasmie głośniej muszą być idealnie zgrane fazowo, a w przypadku kiedy w subie masz możliwość wyboru tylko 0 st lub 180 st będzie to wyjątkowo trudne. Znacznie łatwiej uzyskać porządany efekt kupując po prostu większy sub...

Pytanie czego tak naprawdę oczekujesz? Ma grać niżej, czy po prostu głośniej? Chodzi o kino, czy też o stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawa nie jest taka prosta, żeby dwa suby na raz zagrały rzeczywiście w całym pasmie głośniej muszą być idealnie zgrane fazowo, a w przypadku kiedy w subie masz możliwość wyboru tylko 0 st lub 180 st będzie to wyjątkowo trudne.


Rozumiem , że piszesz o Phase - tutaj akurat mam możliwość regulacji od 0 do 180 st ( http://www.mjacoustics.co.uk/MJ_Acoustics/...PRO_50_MKII.htm ).
Chcę aby grało głośniej przede wszystkim w stereo, a kupując drugiego suba, nie chcę się tym samym pozbywać tego co mam, bo niedawno go kupiłem i narzeczona zrobiłaby mi piekło jak bym jej oznajmił,że muszę go zamienić na inny icon_wink.gif
Więc jeśli mam możliwość tej regulacji, to da radę tak podłączyć ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don dzieki za odp ale napisz jeszcze czy te dwa suby będą odbierały taki sam sygnał, jak teraz jeden subwoofer ?
...a teraz z innej beczki, wytłumaczcie mi dokładnie do czego służą wyjścia pre-out ( oprócz wyjścia na subwoofer, bo to oczywiste dla mnie )? Mam jeszcze tam wyjścia głośnikowe FR,FL,SR,SL i dwa wyjscia na Zone 2, co mogę tam podłączyć, bo chyba nie same głośniki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...