Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do 150 zł max 200zł


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Mam problem z wyborem słuchawek dousznych w okolicach cenowych około 150 do maksymalnie 200 ( choć wolałbym nie przekroczyć kwoty 150zł icon_wink.gif ) zł. Naczytałem się sporo już o producentach itp i szczerze to wiem mniej niż przed swoją edukacją w tym kierunku... icon_smile.gif
Ale teraz do rzeczy. słucham głównie hip-hopu, choć generalnie również innych gatunków... nie mam sprecyzowanego gustu muzycznego lecz jak już wspomniałem sporo słucham hh. Nie jestem jakimś tam znawncą muzyki ale zależy mi na wmiare soczystym basie. Nie wiem czy dobrze wybrałem ale moimi faworytami jak na razie są następujące słuchawki:
Pioneer SE-M390
AKG K77
I teraz pytanie do was drodzy forumowicze. Które słuchawki byście polecili? Może macie jeszcze inne typy, które mieszczą się w podanym przedziale cenowym a są godne uwagi?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie masz takiej możliwości. Ponieważ słuchawki poza dźwiękiem też powinny dobrze leżeć i nie męczyć po dłuższych odsłuchach. Co do senków px-100. Wg mnie grały dość miękko i miło. Bas był bardziej wyeksponowany w stosunku do reszty pasma. Aczkolwiek nic nie mogę powiedzieć na temat Twoich typów, więc nie wiem które bardziej by Ci przypadły do gustu.

Jedną z zalet px-100 jest możliwość składania. W px-100 było twarde, plastikowe etui które dobrze je chroniło w plecaku czy torbie. W px-100II niestety jest tylko woreczek.

Pozdrawiam!
Snajk

PS: Gdzie ich zamierzasz używać? W domu czy raczej na dworze? Bo słuchawki otwarte, wg mnie są wygodniejsze ale mają gorsze wygłuszenie dźwięków z zewnątrz i odwrotnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajk dzięki za odp. Niestety nie mam możliwości dopasowania i "obczajenia" słuchawek... niestety na takim zadupiu mieszkam icon_smile.gif a bardzo rzadko mam możliwość wyjazdu gdzieś i przetestowanie słuchawek.
Co do Twojego pytania gdzie ich będę używał to głównie w domu, może w jakiś dalszych podróżach tez. Ale generalnie to w domu... jakoś nie widzę siebie z takimi słuchawkami na ulicy, choć sporo osób tak chodzi i oczywiście nie mam nic przeciwko:) Osobiście bym się czuł jakoś "nieswojo". Ale to tylko takie subiektywne odczucie icon_wink.gif Co do słuchawek które zaproponowałeś to nawet ich pod uwagę nie brałem. Muszę sprawdzić co i jak, choć nie powiem, że jakoś bardzo "ciągnie" mnie do tych pioneerów icon_wink.gif Nic poczekamy może ktoś się jeszcze wypowie kto miał styczność najlepiej ze wszystkimi i wtedy coś wybierzemy icon_smile.gif
Jeszcze raz dzięki za odp Pozdrawiam icon_wink.gif

EDIT
Teraz obczaiłem te sennheiser px-100 i nie wiem czy mi się tylko tak wydaje ale te słuchawki są tak jakby otwarte w sensie, że nie zakrywają uszu (Mam nadzieje, że wiesz o co chodzi). raczej bardziej bym celował w te tak jakby zamknięte, zasłaniające uszy. Ale dzięki jeszcze raz za odp
Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jeśli to mają być rzeczywiście słuchawki do domu polecam z pełnym przekonaniem CREATIVE Aurvana LIVE! Słuchawki, które są warte znacznie więcej niż wskazuje na to ich cena, jest to model bliźniaczy Denona AH-D1001 (zobacz sobie cenę), tyle, że z innym logo i być może troszkę gorzej wykonany. Dodatkowo jesli chciałbys się kiedys pobawić w DIY to po przeróbkach można jeszcze z nich więcej wycisnąć. Przetworniki mają potencjał, sprawdzone icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 dzięki za odpowiedź. Właśnie przed chwilą również znalazłem te creativy, z tym, że są troszke droższe od tych, które wybrałem. Ale jeśli są faktycznie tak dobre jak ludzie o nich mówią to chyba opłaca się dołożyć troszkę więcej i wybrać właśnie CAL!
pacio94 mam pytanie masz może te słuchawki? jak u nich jest z basem? ładny i czysty? Słuchawki będą głównie służyć mi do słuchania hiphopu. Nie jestem jakimś fanem mocnego bassu, i nic poza tym, ale lubie jak jest w miarę duży a zarazem "czysty". Jeśli naprawdę jest tak jak mówisz to chyba się właśnie na nie zdecyduje icon_wink.gif
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi icon_wink.gif

EDIT
właśnie przeczytałem Twoją sygnaturkę i widzę, że masz te słuchawki. Mam pytanko jak z jakością odtwarzanej muzyk np z tel? bo praktycznie tylko i wyłącznie słucham muzyki właśnie z tel (se k770)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest, nawet sporo, w fabrycznych trochę rozlany, ale nie to, że źle, po prostu taki jest. Osobiscie też słucham sporo rapu i do takiej muzy w 100% polecam.

Co do telefonu to gra znosnie, ale nie oszukujmy się nie ma szans na wykorzystanie ich potencjału przy takim źródle. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy mówisz, że słuchasz w domu, a teraz, że z telefonu głownie... dlaczego? Pomysl nad komputerem jako źródło, z dobrą kartą dźwiękową to będzie to icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio 94 dzięki za odpowiedź o to właśnie mi chodziło. Dzisiaj je zamówię. icon_smile.gif

Co do tego, że słucham muzyki z telefonu to nie wiem jak to opisać. Zazwyczaj muzyki słucham późnym wieczorem leżąc już w łóżku, nie ma zbytnio dostępu do kompa bo jest daleko od łóżka dlatego właśnie muzyki głównie słucham z tel. Chociaż tak jak mówisz chyba trzeba będzie się przesiąść na muzykę z kompa, tak jak wspomniałeś, jakaś lepsza karta dźwiękowa i dźwięk będzie o niebo lepszy niż na tel.

Tak czy inaczej dzięki bardzo za odpowiedzi Snajk'owi i pocio'wi ( Nie wiem czy dobrze odmieniłem, jeśli źle to przepraszam icon_wink.gif )
Mój wybór padł na te właśnie Creativy
Jeszcze raz dzięki!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...