Skocz do zawartości

Wymiana Sprzętu Stereo


pawlop

Recommended Posts

Witam.
Nie wiem czy mogłem zmienić tytuł poprzedniego mojego temetu więc założyłem nowy.
W poprzednim temecie zaraziliście mnie myślą o wymienie sprzętu z Technicsa na coś lepiej grającego i zacząłem trochę zastanawiać się nad wymianą na Amplituner KD, ale jak byłem raz w Saturnie to puścili mi chyba ze 3 różne amplitunery a potem wzmacniacz Denona za jakieś 1400zł i stwierdziłem, że jednak dźwięk jest znacznie lepszy. Prosiłbym więc o poradę. Mój pokój to 5x5m z wykłądziną dywanową. Na wzmacniacz, tuner i CD był miał do wydania jakieś 1200zł. Słucham różnej muzyki z wyjątkiem klasyki i jazzu ale często radia. Od czego lepiej zacząć kupować sprzęt, od wzmacniacza czy od kolumn. (jak byłem w Saturnie to Denona puśili mi na kolumnach Dali 6 i Wharfedale ale nie pamiętam czy 10.5, 10.6 czy 10.7 i te Wharfedale chyba zagrały trochę lepiej). Jaki sprzęt moglibyście polecić, oczywiście używany, czy są jakieś niedrogie CD w których ewentualna wymiana lasera nie jest zbyt droga i czy mogą odtwarzać MP3. Na kolumny uzbierałbym około 1500zł. Czy warto kupować kolumny np. Wharfedale po to żeby ewentualnie w przyszłości móc rozbudować zestaw o KD? Mam też nagrywarkę DVD Panasonic ale wydaje mi się że gra z płyt gorzej niż CD Technics. Dobrze by było, żeby sprzęt miał fajny bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci ktoś odpowie, bo piszesz o wymianie sprzętu stereo, ale w sumie chcesz go później rozbudować do kina domowego. Jakim sposobem? Stereo to nie namiastka kina domowego. No niby sposoby są, ale to dość nieergonomiczne połączenia. Zresztą co ja się będę wypowiadał. Nie znam się na kinie domowym i nie chcę znać. Po prostu mnie to nie kręci, choć słuchałem także zestawów za ładne kilkadziesiąt tysięcy złotych. Może po prostu pomyliłeś dział i powinieneś napisać tu: http://forum.audio.com.pl/Kino-Domowe-f1.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz kolego pytania, na które sam możesz w sieci znaleźć odpowiedzi, tylko trzeba poszukać -> CD z tanim laserem ? Sprawdź dostępne dla Ciebie cenowo CD (np. na allegro) i poszukaj jakie mają lasery i ile kosztują - i już znasz odpowiedź icon_smile.gif
Jeśli Nad Ci ładnie grał to go kup. Można jeszcze Roteli poszukać, CA, Marantz czy Denon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...