Skocz do zawartości

Czy dociążenie np kamieniem kolumn podstawkowych ma sens :-)


patiaro

Recommended Posts




Śliczności icon_lol.gif
Już wcześniej miałem okazję pooglądać...
Ech. Żebym to ja miał możność tak ustroić ściany pokoju icon_cry.gif

Co do tematu.
Moim zdaniem akustyka-elektronika-nieuka - dociążanie lekkich konstrukcji jak najbardziej wpływa skutecznie na poprawę brzmienia 9sprawdzałem:).
Chodzi o sztywność i stabilność konstrukcji (przez powiększenie wagi). Lepsza lokalizacja instrumentów, przez to i efekt stereo. Czytelniejszy i bardziej konturowy "obraz" dźwiękowy. Krótszy i wyraźniejszy oraz głębszy bas. jak tu podać ważącej 5-10 kg kolumnie kilkanaście, kilkadziesiąt wat. Przecież wtedy skrzyneczka trzęsie się i o mało podskakuje (chyba, że mamy konstrukcje stricte średnio-wysokotonowe - bez basu).
Kto ma możliwość - niech sam sprawdzi. To działa!

Aczkolwiek, są i sceptycy, którzy twierdzą, że ciężar przyłożony z góry ma niekorzystny wpływ na naprężenia konstrukcji i przez to pracę głośników.

"Inżynierowie" z innego, bardziej pragmatycznego forum, swego czasu, nawet mnie zbanowali za ww. poglądy...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś o poprawie dźwięku oraz brzmieniu. Są elementy po których zastosowaniu odczuwamy nieznaczną poprawę w moim przypadku należy do niego wymiana zasilacza do DAC natomiast granit na moich kolumnach dodał masy oraz precyzji dźwiękowi w stopniu naprawdę odczuwalnym. Co do ,,znawców,, z innego forum to pośrednio na pewno mieli rację, wydaje mi się że dociążenie kolumn podstawkowych jest właściwym dodatkiem, który nie koniecznie może sprawdzić się w przypadku dużych kolumn podłogowych...

ps. domyślam się co to za forum hehe - jest takie forum bardzo popularne w necie na którym rządzi grupka kolesi którzy wszystko wiedzą najlepiej. Jeżeli prosisz o pomoc to oczywiście mądrzą się dyskutują i spierają zapominając o temacie twojego posta a na koniec zgnoją cię a jak jesteś dociekliwy to zbanują ... w ogóle mam wrażenie że sami zakładają wątki z palca wyssane żeby stworzyć atmosferę jakiegoś sztucznego ruchu haha no cóż reklamodawcy to siła napędowa - żałosne...
pozdrawiam serdecznie
ps. zukzukzuk : piękne kolumienki oglądałem zdjęcia wielki szacunek dla wielkiego kolekcjonera !!!!! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wibracje nie spowodują w końcu załamania się konstrukcji kolumn. Nie sądzę, żeby projektant przewidywał, że tyle kilo będzie na nich leżało, a drgania swoje robią.
Ewidentny szacunek budzi konstrukcja niewielkich kolumienek tym, że wytrzymują na sobie tyle kamienia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozłożony ciężar - na takiej skrzynce nie spowoduje jej rozklejenia mam nadzieję ... właśnie przez usztywnienie, wibracje przechodzą gładko na stalowy stand mmmm tak mi się wydaje. Mam nadzieję że pewnego dnia nie rozłożą się jak tulipany na wiosnę haha icon_smile.gif najważniejsze że to naprawdę działa!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...