Skocz do zawartości

Amplituner stereo czy może 5.1??


osi123

Recommended Posts

Witam

W związku z tym, że cały czas nie mogę się zdecydować czy inwestować w amplituner i zestaw głośników 5.1 czy tylko stereo, zastanawiam się nad takim oto rozwiązaniem: zakup amplitunera i póki co dwóch kolumn stereo, a w okresie późniejszym ewentualnie dokupienie reszty głośników.
I tu nasuwa sie pytanie: czy to ma sens icon_wink.gif? Najbardziej zależy mi na dobrym brzmieniu muzyki i koncertów dvd/br (które to jednak najczęściej mają opcję 5.1), a w dalszej kolejności TV czy filmy DVD, choć też dobrze żeby to nie brzmiało jak radiobudzik icon_wink.gif Jakieś rady?
Aha, i czy to prawda że amplituner 5.1 z kolumnami stereo nigdy nie zabrzmi tak jak amplituner stereo? Aż taka wielka różnica w jakości dźwięku? Zaznaczam żeaudiofilem raczej nie jestem, po prostu lubię jak dobrze (co nie znaczy głośno) gra.
Pozdrawiam
AO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aha, i czy to prawda że amplituner 5.1 z kolumnami stereo nigdy nie zabrzmi tak jak amplituner stereo?


Nieprawda. Jeśli amplituner 5.1 będzie kosztował 2-3 razy więcej od amplitunera stereo i 3-5 razy więcej od wzmacniacza stereo, to jest szansa, że zabrzmi nie gorzej. A tak na marginesie, to wciąż się zastanawiam nad dużą popularnością amplitunerów stereo.
Amplituner 5.1 służy do odtwarzania ścieżki dźwiękowej w kinie domowym. Wzmacniacz stereo do odtwarzania muzyki w stereo. A amplituner stereo do czego, do słuchania radia, gdy nie chce się kupować osobnego tunera? Może mi to ktoś wyjaśni?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Amplituner 5.1 służy do odtwarzania ścieżki dźwiękowej w kinie domowym. Wzmacniacz stereo do odtwarzania muzyki w stereo. A amplituner stereo do czego, do słuchania radia, gdy nie chce się kupować osobnego tunera? Może mi to ktoś wyjaśni?

Przecież powinieneś znać odpowiedź:
Do tego samego co wzmacniacz stereo - ale gdy wolimy mieć jeden klocek mniej (amplituner zamiast duetu wzmacniacz + tuner) lub potrzebujemy mieć wyjście na aktywny sub a wzmaniacz tego nie ma (patrz 4 modele HK i Yama 797 z ostatnich 2-3 lat).

A możliwości podpięcia kolejnych urządzeń pod amplituner są spore (oczywiście w zależności od ampliunera).

Czasami to również możliwość zaoszczędzenia paru złotych.
A jak ktoś chce używany sprzęt i wie czego szukać - to przez te 40 lat uzbierało się trochę fajnych (tzn. dobrze grających) modeli icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sadzisz,ze jak amplituner 5.1 kosztuje tyle samo co amplituner stereofoniczny to jest ogólnie do D...?
Mam jeszcze jedno pytanie, czy posiadajac dobry amplituner 5.1 i podłaczajac do niego kolumny stereofoniczne nie tracimy za duzo na dzwieku, czy producenci przewiduja taka opcje, kolumny stereo do aplitunera 5.1?
Bede wdzieczny za odpowiedz, ja jestem przywiazany do stereo, ale syn nakreca mnie na 5.1...przy czym w wiekszosci sluchamy muzyki. Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całej wypowiedzi ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest do d... tylko gra gorzej. Mniej więcej takie są proporcje, jak napisałem. Oczywiście są wyjątki w tym takie, o których napisał RoRo.
Chcąc uzyskać naprawdę niezły dźwięk stereo z amplitunera 5.1 trzeba by kupić jakiś bardzo dobry (pewnie i drogi, chyba że też z drugiej ręki). Podstawowe modele dostępne na ogół w takich sklepach jak M.M. tego nie zapewnią. DVD da się podpiąć pod pod wzmacniacz stereo, by puścić ścieżkę dźwiękową filmu. Wiele osób tak ma (w tym i ja). Nie będzie tylko efektów dookólnych. Za to muzyka, jeśli jest naprawdę ważna zabrzmi o wiele lepiej. Jeśli jednak nie chcesz z tych efektów zrezygnować, to filmy pewnie efektowniej zabrzmią na 5.1 ale muzyka stereo już dużo gorzej.
Oczywiście najbardziej bezsensowne jest w takiej sytuacji kupić amplituner 5.1 i do tego tylko 2 kolumny. Reszta ma być do rozbudowy, na później, ale często tak już zostaje. Z tego co wiem dużo osób tak robi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslisz np o takiej Yamacha R-S 500, czy wyzszej ,ale chodzi mi o typ, ma wyjscie surrandowe, do ogladania filmów wystarczy chyba az nadto, bo to nie główny przedmiot zainteresowania, a podobno te modele spisuja sie calkiem dobrze przy sluchaniu muzyki. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie podoba mi sie tak bardzo jak własnie linia 797, ale niestety nie ma czarnych, tzn sa ale w cenie 200 zl więcej, a poza tym czy 700 od 500 nie rózni sie tylko mocą?Moze masz jakies blizsze wiadomosci, bo oczywiscie w sklepie nie dadza do czytania całej instrukcji, a sprzedawcy zazwyczaj.....żenada
A HK niestety mojej zonie nie pasuja do mebli....icon_smile.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej chyba skłaniam się ku zestawowi amplituner stereo i dwie kolumny. To teraz pytanko do szanownych forumowiczów. Jakies pomysły na taki zestaw w okolicach 2500-3000? Pokój 20m, trochę mebli jak to w domu icon_wink.gif Coś co mogłoby przyzwoicie zabrzmieć??
Z góry dzięki za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...