Skocz do zawartości

Zestaw: Yamaha RX-V2067 + MA BX5, BX2, BX CENTER


Carno

Recommended Posts

Na wstępie zaznaczam że nie jestem audiofilem, dużo czytałem testów czasopism jak i opinii forumowiczów. Byłem na odsłuchu w dwóch salonach i słuchałem Mission mx5, Wharfedale Diamond 10.6, Monitor Audio BX5 i BX6. Dodam iż zestaw który na dniach zapodam będzie do pokoju o powierzchni 20m2.
Oczywiście amplituner Yamaha RX-V2067, w skrócie dlatego ten gdyż w tej cenie nie ma nic innego pod względem funkcji i możliwości podpięcia.
Długo trzymałem się Denona AVR-1911 ale ostatecznie Yamaha ze względu na:

1. Gniazda HDMI kompatybilne z 1080p: 8 wejść (1 na panelu przednim) i 2 wyjścia
2. Funkcje sieci: Dostęp do Internetu (Radio/MP3/WMA) i plików muzycznych na komputerze PC lub serwerów DLNA (WAV, MP3, WMA, AAC, FLAC 96/24),
3. Kontrola z poziomu przeglądarki internetowej za pomocą komputera lub PDA
4. Menu ekranowego GUI
5. HQV wysokiej klasy procesor "VHD1900" HD / SD Vid (Wysoka jakość obrazu)
6. Skalowanie w górę analogowego sygnału video do postaci full HD 1080p
7. Port USB
8. Brzmienie: zrównoważone i żywe, oparte na swobodnym basie i dobrej analityczności w stereo, w kinie łagodniej i cieplej.
9. Certyfikat DLNA V.1.5
10 Bogate możliwości strefowe i wiele innych fajerwerków... icon_smile.gif

Odnośnie nagłośnienia posłużą do 50% muzyka/ 50% filmy. Zdecydowałem się na:
1. Fronty: Monitor Audio BX5, odsłuchiwałem BX6 i odpadają, sa oki ale w moim przypadku odpadają, mocniejszy bass co wieczorem przy oglądaniu TV roznosiło by się po domu, pozatym każdy zaleca je do pomieszczeń powyżej 20m2.
2. Centralny: oczywiście z serii MA BX Center icon_razz.gif
3. Satelity: i tutaj nie BX1 tylko BX2, a dlaczego? ano dlatego iż porównywałem i graja znacznie lepiej co mogę je wykorzystać jako Fronty w strefie.
pozatym głośnik ten sam co w BX6, po trzecie różnica w cenie to tylko 300 zeta dopłaty.
5. SUBWOOFER: i tutaj proszę o pomoc, MA BXW-10 to koszt 2290 PLN i każdy odradza ponieważ w tej cenie można wyrwać coś znacznie lepszego, wielu uważa ze nie wart tej kwoty. W salonie Top Hi-Fi "audiofil" icon_smile.gif zdecydowanie polecał w tej kwocie BOWERS & WILKINS ASW610, zaznaczając ze kładzie go na łopatki, wogóle nie ta klasa....
Salon Mega Hz - "audiofil" icon_mrgreen.gif "w tej cenie to zmiata go np Velodyne CHT-8Q który w dodatku jest tańszy 3 stówki i miażdży MA... "
Po zapoznaniu się faktycznie biją go na głowę w tym przedziale cenowym.
Więc B&W ASW610 czy Velodyne CHT-8Q?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chę zamącić Twojej koncepcji, ale kiedyś miałem podobny dylemat i skończyło się na zestawie 5.0. FRONTY u mnie, to bardzo mocne Dali IKON 7, kiedyś grały w blokowsku na 20 [m2]!!! Dziś sprawdzają się na ponad 40 [m2], które z pewnością są właściwsze dla tych modeli icon_smile.gif. Ważne dla mnie, że nadal wykluczają potrzebę zastosowania subwoofera, uwierz basu mi nie brakuje... Z drugiej strony nie zależy mi na tym, by trzęsło całą chatą: jak ktoś na ekranie zamyka drzwi od mieszkania!!! No i chociaż nie idzie tu o zestaw stereo typu 2.1, to i tak subwoofer musi być dobrze dobrany do frontów. Bo nie wyobrażam sobie sytuacji, że głośniki główne grają innym basem (np. ,,miękkim") niż subwoofer (np. ,,twardym") - warto to przemyśleć.......

Poza tym, jeśli boisz się nadmiaru niskich częstotliwości w nocy, to subwoofer będziesz musiał odłączać podczas oglądania filmów po 22:00. Bo napewno będzie generował on więcej basu niż BX6, które od BX5 róznią się tylko delikatnie na dole częstotliwości:
Monitor Audio BX5 = 36-30000 [Hz]
Monitor Audio BX6 = 34-30000 [Hz]
Reszta parametrów jest prawie identyczna... Oczywiście ,,szóstki" mają przewagę właśnie w dolnym zakresie i subiektywnie mają tego basu znacznie więcej. Po to YAMAHA ma pewne programy/ustawienia by sobie i z tym poradzić icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Zrób jak uważasz, ale dobrze to przemyśl BX6 są droższe o ok. 800 zł od BX5, subwoofera dobrego raczej za tyle nie kupisz..............

P.S. Wiem nie chciałem niczego burzyć, ale jakoś tak wyszło icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_smile.gif dzięki za sugestie ale oczywiście wieczorem przy oglądaniu TV sub będzie wyłączony, bo starsi by dziennie nie znieśli tego dudnienia po domu. Pokój już mam przystosowany pod 5.1, robiłem remont icon_smile.gif
Zdecydowany na 100% jestem na BX5, jak będę oglądał film to się włączy suba.
BX6 grają inaczej niż BX5 (detalicznie , dźwięcznie, bardzo muzykalnie)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carno tu sie zgodze. Podobnie jst z wyzsza seria RX6 i RX8. Z tych dwoch modeli znacznie ciekawie gra RX6 - jest po prostu znacznie lepiej zbalansowany muzycznie niz RX8. W przypadku RX8 dochodzi do przesterowania. Kolumny zbyt intensywnie graja basem - zamazuja troche srednice i gore. Do tego jakosciowo bas w RX8 pozostawia troche do zyczenia.

Dosc czesto organizuje odsluchy i np w pojedynku MA RX8 z Acoustic Energy Radiance 3 w 90% zwyciezko wychodza te drugie. Glownie wlasnie dlatego ze sa znacznie lepiej zbalansowane w pelnym pasmie ze znacznie ciekawszym bardziej miekkim i sprezystym basem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...