Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz ok. 3500,- do kolumn Monitor Audio RX6?


Orlin

Recommended Posts

Witaj, zadales identyczne pytanie na forum audiostereo, tak wiec pozwolę sobie przekopiować moją odpowiedź.
To zależy jaka słuchasz muzykę i jakie lubisz brzmienie. Najlepszym rozwiązaniem jest odsluch poszczególnych konfiguracji.
Osobiście zwrócilbym Twoja uwagę na Nad C356, Arcam A28 (niestety trochę przekroczy budżet) a także nowa serie Audiolab. Dosyć ciekawie w połączeniu z MA gra także flagowy wzmacniacz Music Hall a35.2. Nie bój się także najnowszego flagowego wzmacniacza Pioneer A-A9MK2-K. Bardzo wysoka moc, świetne wysterowanie, brak agresji. Jest to niedoceniana w Polsce i przez wielu nieznana konstrukcja, natomiast w swojej cenie wyróżnia się pozytywnie.
Zapraszam jeszcze raz na bezpłatne odsluchy, w przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj, zadales identyczne pytanie na forum audiostereo, tak wiec pozwolę sobie przekopiować moją odpowiedź.



Witam. Myślałem - inne forum = inni ludzie

Dodam w takim razie uzupełnienie mojego pytania:
Rzeczywiscie zapomnialem dopisac jakiej muzyki slucham.
Glownie jest to elektronika i rock, tak wiec lubie brzmienie mocne, dynamiczne, ale nie meczace. Pokoj odsluchowy ok 23m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
sam używam kolumn Monitor Audio tyle, że poprzedniej serii RS6 sprzed dwóch lat.
Najpierw napędzałem je amplitunerem Harman Kardon AVR245, jednak jego moc nie była w stanie ich nagłośnić.
Poszedłem w kierunku sprzętu używanego i zakupiłem model Denona 4306.
Słucham głównie rocka i pochodnych i zauważyłem, że niezmiernie ważne przy tych kolumnach są dobre kable.
Testowałem ich kilka rodzajów, sądzę że mógłbyś pójść właśnie w kierunku używanego wzmacniacza i porządnych kabli do tego.
W cenie którą podałeś wybór masz przeogromny.

Pozdrawiam
Micmaq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX6 są wbrew pozorom dość wymagające jeśli chodzi o wzmacniacz. Ze średnim owszem zagrają, ale przydałby się jakiś mocniejszy, wydajny prądowo. Na przykład z całkiem niezłym i przecież nie słabeuszem Cambridge Audio Azur 640A grały naprawdę dobrze, ale dało się wyczuć, że byłyby wdzięczne za odrobinę jeszcze więcej prądu. Nie wiem, może to przez metalowe membrany głośników?
Tak więc polecam naprawdę mocną integrę może być używany Krell, można już znaleźć w tej cenie albo jak sugeruje kolega Q21 posłuchaj wzmacniacza Pioneer A-A9MK2-K czy Music Hall a35.2, albo jak proponuje Zukzukzuk dzielonkę pre/power, oczywiście używane jeśli masz się zmieścić w założonym budżecie. Kable są na pewno ważne już na tym poziomie, jednak nie demonizujmy. Choć oczywiście nie mogą to być najtańsze miedziaki z superhipermarketu icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...