Skocz do zawartości

Zestaw stacjonarny, 1500zł.


Kostku

Recommended Posts

Dzień dobry.
Chciałbym mieć dostęp do takich rzeczy jak CD, radio, wzmacniacz (do niego bym sobie podłączał pierdoły typu iPod). Do tego oczywiście głośniki stereo. Zależy mi na w miarę łagodnym, trochę ocieplonym graniu. Pokój ma dwadzieścia-kilka metrów kwadratowych, ale jest tak umeblowany, że głośniki stałyby 20cm od ściany, a ja maksymalnie 2m od nich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie rozsądny nowy zestaw - to będzie któryś z modeli Yamahy PianoCraft (w zależności od tego, czy potrzebujesz DVD - czy wystarczy Ci CD).
Masz wtedy amplituner (czyli wzmacniacz z radiem), odtwarzacz CD (albo DVD i CD), 2 niezłe kolumienki podstawkowe, port USB oraz możliwość podłączenia iPoda (w zależności od modeli Yamahy w standardzie lub opcjonalnie).

Dźwięk będzie niezły, a z dodatków to warto będzie wymienić kabel głośnikowy (ten z zestawu) na lepszy...
Oczywiście poza Yamahą jest też parę innych firmowych miniwież, choćby Denon...

Czy będzie to lekko ocieplony dźwięk -to niekoniecznie...
Ale w tej cenie możesz sobie kupić również zestaw oparty na małej lampie - jeżeli Cię to zainteresuje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma to być nowy zestaw - czy może być coś używanego?

Choćby seria 300 firmy TEAC (bo na serię 500 to raczej będzie za mało pieniędzy...) w różnych konfiguracjach (ezmacniacz z tunerem albo amplituner).
http://allegro.pl/wieza-teac-serii-300-mon...1605143181.html
http://allegro.pl/wieza-teac-serii-500-k-s...1605143174.html
Handluje tym parę osób na alegrogo, ale też pojawiają się u zwykłych użytkowników...

Z nowych poza wzmiankowaną w poprzednim poście parą - pojawiają się ciekawe Kenwoody i coś tam zrobil Magnat (fajny komplecik z hybrydą tranzystorowo-lampową).
W 1500zł zmieści się też Onkyo 645.
Mam mieszane odczucia względem Philipsa - jest parę ciekawych modeli, ale zrobione są dość delikatnie (tacka na płytę) i ogólnie nie cieszą się zbytnim poważaniem pod względem niezawodności...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2300, to już można mieć naprawdę conajmniej o klasę lepiej grający sprzęt używany. Mnie by było szkoda kasy na nowe ładne obudowy pod którymi kryje się słabej jakości elektronika. Sam pomyśl np. taki wzmacniacz, obudowa z frontem ze szczotkowanego aluminium, wyświetlacz, pilot, przedwzmacniacz gramofonowy. Ile z budżetu zostało na dobre podzespoły? Może raczej pomyśl zestawie firmy NAD?
A Tannoy Mercury to raczej M2 (używane rzecz jasna). Są lepsze i na pewno bliższe ocieplonemu brzmieniu. Ew. coś firmy Mission np. M32i.
Tuner radiowy można kupić na Allegro za grosze o ile nie potrzebne Ci zdalne sterowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Usherami trochę sprzętu łądnie się komponuje - choćby coś z Rotela...
Tylko że te nowe kolumny to tak koło dwójki, a pewnie jeszcze chciałbyś je pod coś podłączyć icon_mrgreen.gif

Poza tym nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie "nowy czy używany" icon_rolleyes.gif
No i pewnie lepiej będzie od razu kupić kolumny ze wzmacniaczem/amplitunerem niż oddzielnie, jak nie masz na razie sprzętu i szukasz na zasadzie pytań ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniał przedmówca Rotel, szczególnie RA-01 odpada. To jest żyleta.
Faktycznie w grę wchodzi jakaś starsza wersja.

Co do NAD to ja osobiście preferuję tylko starsze, powiedzmy duuużo starsze wersje, np. coś z 3020. Czasami można w niezłym stanie dorwać. Miałem przez dłuższy czas i z żalem się rozstałem. W końcu ile wzmacniaczy można mieć w domu.

Co do Usher-ów to wystarczy spojrzeć w google. Cena nowych oscyluje w granicach 1500zł.
Ja szukałbym używek.

A może jak ma być ciepło to jakaś lampa, o czy wspominał RoRo. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...