Skocz do zawartości

AVR 1908 i bi-amping


Heathen

Recommended Posts

Witam,
Posiadam kino domowe oparte o AVR 1908, fronty to DIY (HDS164+ vifa dx25tg) przygotowałem je pod bi-amping...
Czy według was jest sens w ogóle się w to bawić? Usłyszę różnicę?
Z tego co czytałem przy bi-ampingu woofer dostaje +10W około gdy jest oddzielnie zasilany, poprawia się kontrola itd itd
Z drugiej strony wtedy w amplitunerze obciążone są 2 dodatkowe końcówki więc moc na każdej z nich spada...
Aha kable to zwykła miedź 4mm i nie zamierzam zamieniać na jakieś lepsze/droższe bo nie słyszę różnicy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na dobry początek proponuje małą lekturę:
http://free.of.pl/h/homecinema/bi.htm
- myślę, że dość fajnie wytłumaczone zagadnienie i obrazowo icon_smile.gif. Wracając do Twojego problemu, to skoro nie usłyszysz różnicy z lepszych/droższych kabli, to i chyba nie usłyszysz z zastosowania podwójnego okablowania? Bo to przecież droższe rozwiązanie...
Proponuje w gniazdach Twoich kolumn, zastosować zamiast zworek krótkie odcinki kabli np. tych samych co masz spięte głośniki ze wspomnianym AVR-em i na tym bym poprzestał.

P.S. 1: To, że Twój wzmacniacz ma podwójne gniazda, to tylko wygoda dla zastosowania połączdenia typu: BI-WIRING. Bo i tak podwójne zaciski danego kanału [L, R], połączone są z jedną końcówką mocy...

P.S. 2: Żeby było jasne, ja wierzę w kable, bo słyszę różnice...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://audio.com.pl/testy/denon-avr-1908:13
Wydaje mi się że jednak będzie tu inna końcówka mocy bo amp jest 7.1, a w przypadku 5.1 mozna dorzucic fronty na bi-ampie.
Co do słyszenia kabli, kabel ma wpływ na dźwięk, jednak wszystko zależy od przetworników, diamentowe kopułki, ceramiczne mid-woofery pewnie w większym stopniu odsłaniają niedoskonałości instalacji...jednak wszystko ma swoje zdroworozsądkowe granice.
Skoro w ślepym teście dobry kabel wypada tak jak procab to nie przepłacam
Moje przetworniki kosztują 250zł (hds164) na pewno nie zapłacę tyle za metr kabla, bo na tej klasie przetworników różnicy i tak nie bedzie, a pieniądze wolałbym przeznaczyć na lepsze przetworniki.
O bi-amping pytam, bo to ma jakies fizyczne uzasadnienie , ale widzę że bez testów się nie obejdzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zwracam honor, nie wiedziałem o takiej specyfikacji w Denonie icon_redface.gif i możliwości skonfigurowania bi-ampngu.... Z kablami masz rację, nie ma co przesadzać i przepłacać. Jednak jakość ich wyknonania ma tu diametralne znaczenie i póki słyszę różnicę na korzyść, to jestem w stannie za nie zapłacić... Np. kable głośnikowe QED Genesis Silver Spiral, dobrałem po przez wiele testów u siebie w domu (chyba po drodze odpadło 6 innych producentów). Ogólnie przypadła mi marka do gustu i teraz wszystko mam okablowane QED-em icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...