Skocz do zawartości

Recommended Posts

Robiąc małą przeróbkę w pokoju, doszedłem do punktu w którym kable głośnikowe najlepiej będą leżeć dokładnie pod parapetem, a pod którym jest kaloryfer. W odcinku z kaloryferem, odstęp między kablem a kaloryferem wyniesie około 10cm. Kaloryfer typu blokowego - nie do przestawienia. Temperatury jego w zimie są bardzo wysokie - około 70-80 stopni Celsjusza.

Kabel to Chord Odyssey 2

Czy w związku z tym może to zaszkodzić kablom-sprzętowi?

A może czymś te kable okryć, jakąś rurką plastikową, izolatorem cieplnym.

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek możesz pod parapetem zamontować sobie drewnianą półeczkę na kabel. Drewno dobrze izoluje cieplnie, dużo nie kosztuje - a będziesz spokojniejszy icon_wink.gif Poza tym można bez problemu zdjąć kabel i położyć inny...

U mnie kaloryfer jest raczej zimniejszy niż u Ciebie (wątpię, czy temperatura przekraczała 50 stopni...) , ale przez parę lat kable głośnikowe do zestawu kolumn B na froncie leżały bezpośrednio na kaloryferach... No i nic się nie działo.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Zrobiłem tak:

Pod parapetem podkleiłem (klejem Pattex Fix) wycięty fragment plastikowego karnisza. Fragment ten był jakby długim tunelem o wymiarach w sam raz na kabel głośnikowy.

Dla ułatwienia pokazuję zdjęcie.

http://www.bic-karnisze.com.pl/foto/big/7a...aac61bf620d.jpg

W wypadku karnisza z tego linku, byłaby to jego środkowa część.

Przez to puściłem kabel do wzmacniacza. Oprócz tego na kaloryferze postawiłem deskę o grubości 3 cm.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mam wzmacniacz na boku pokoju, daję mi to swobodny dostęp do okna.

Co do nagrzewania kabla od kaloryfera w zimie: przy odległości 5cm od kaloryfera do plastikowej obudowy na kabel, obudowa pozostaje w temperaturze pokojowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...