Skocz do zawartości

STEREO do 5000zł


Cayman

Recommended Posts

pokoj 25m2
muzyka - RAP, HOUSE, HIP-HOP, DANCE, trochę ROCK
co do elektroniki wstepnie zdecydowałem się na HK 3490 - chyba pasuje do takiej muzy
co do kolumn - MA BX6, Klipsch RF 82,62, Klipsch RF 62 II, JBL studio 190, a moze MA RX8 ?

lubie kiedy pasma są wyrazne, bas przyjemny. nie zalezy mi na tym aby słyszało mnie poł ulicy, jakość raczej wazniejsza

pomozecie dokonac wyboru ? moze jakies inne propozycje ?

z góry dzieki za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrodlem bedzie poczatkowo ps3 -
odsluchiwalem kef c7, klipsch rf62 i mordaunt short mezzo6 na HK 980 - klipsch wypadły najlepiej. sprzedawca polecał do tego typu muzuki wlaśnie HK
nie mam mozliwosci odsluchu monitor audio ani JBL dlatego o nie pytam
mega audiofilem nie jestem - bedzie to moj pierwszy zestaw stereo i zalezy mi poprostu aby to miało rece i nogi czyli zagrało na przyzwoitym poziomie.
moze jakies inne propozycje ?
pozdrawiam
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy sprzedawca polecał HK, bo go ma w ofercie? I po co Ci amplituner? Niby to stereo, ale ma kilka zbędnych gadżetów za które się płaci a jakość brzmienia na tym cierpi. Dużo lepsze wzmacniacze moim zdaniem to: COPLAND CSA 8, Audiolab 8000s, Xindak XA6950V, Baltlab Epoca 1 v.3, Rotel RA 985BX znajdziesz je np. tu http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=wzmint1000
A co do kolumn, to proponuję takie:
http://allegro.pl/infinity-kappa-7-2i-i1638717674.html
http://www.hifi.pl/gielda/kolumny3000/77597.php
http://www.hifi.pl/gielda/kolumny3000/77712.php
Z tym że Infinity Kappa 8.2i są naprawdę trudne do napędzenia i może warto by się rozejrzeć za jakimś przedwzmacniaczem i końcówką mocy.
Jeśli chcesz coś mniej wymagającego względem wzmacniacza, ale nie będzie już to ta klasa brzmienia (choć nadal dużo lepsze niż Klipsche i JBLe) to może jeszcze takie http://allegro.pl/bw-bowers-wilkins-cm4-cm...1639042901.html
Oczywiście w porównaniu do kolumn zaproponowanych przez Ciebie, to inna klasa dźwięku. To nie "plastikowe", zniekształcone Klipsche czy Amplituner HK. Taki zestaw zjada te nówki na śniadanie i to bez popijania. Ale tu musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jesteś gotów na takie wyzwanie. Kolumny na pewno przetrwają lata. Klasa. A wzmacniacze przeze mnie zaproponowane choć lepsze niż HK, tu mogą być tylko minimum do tych kolumn. Ale jak to w zabawie z hi-fi bywa, doskładasz kiedyś i kupisz jeszcze lepszy wzmacniacz.
Tak, że 5kzł. to już niezła kasa na sprzęt i szkoda jej tracić na jakieś byle co.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ,,pięknie i ładnie" f1angel, ale do takiej muzyki jak: RAP, HOUSE, HIP-HOP, DANCE, trochę ROCK.............? Bez deklaracji, że kiedyś zaistnieje coś muzycznie bardziej ambitnego, materiał by ten przyszły sprzęt mógł zaprezentować pełnię swoich możliwośći - to przerost formy nad treścią!!! Oczekiwania Caymana, chyba są zgoła odmienne. Oczywiście chwała Ci f1angel, że mocno się postarałeś i chcesz ,,nawrócić" kolegę Caymana, na drogę audiofila icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. Pytanie: czy sam zainteresowany tego chce......? Moim zdaniem, gdy tylko docelowo chodzi o w/w muzykę - w zupełności wystarczy sprzęt dość trafnie zaproponowany przez samego sprzedwacę.

P.S. Łezka w oku się zakręciła jak wspomniałeś o COPLAND CSA-8 icon_cry.gif, ale teraz jestem bardziej videofilem ze skłonnościami do stereo i też jestem szczęśliwy icon_smile.gif!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pomozecie dokonac wyboru ? moze jakies inne propozycje ?



Moje propozycje:

- Wzmacniacz Marantz PM-7003 (lub PM8003).
Byłem swego czasu posiadaczem wzmacniacza Marantz PM-7001 i wspominam go bardzo miło.
Znakomita jakość i potęga dźwięku - klocek budzący zaufanie.
Mój obecny wzmacniacz Arcam A85 ma nominalnie nieco wyższą moc, ale tego się nie czuje.

- Kolumny Mission MX4 lub MX5.
Mission wypuścił ostatnio nową serię kolumn i zbierają one laury w przeglądach fachowych pism - według mnie całkiem zasłużenie.
Sam jestem od niedawna posiadaczem kolumn Mission MX2 (kolumny podstawkowe) i jestem z nich bardzo zadowolony.
Uprzednio miałem kolumny podłogowe Monitor Audio RS6 i "przesiadka" na Mission MX2 nie jest dla mnie frustrująca.
Jedyne "ale" , to wygląd tych kolumn - do tego trzeba się przyzwyczaić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to kolega Cayman napisał:
Cytat

moze jakies inne propozycje ?


Tak, że pokazałem inne możliwości. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jakość dla każdego znaczy co innego. A czy deklaracje, że nie zależy by słyszało pół ulicy, tylko jakość jest ważniejsza są prawdziwe, musi zweryfikować sam założyciel tego postu.
Cayman, jeśli masz niedaleko do któregoś ze sprzedających, to pojedź, posłuchaj, przekonasz się jak to gra. Naprawdę warto choćby dlatego by poznać jak potrafi zabrzmieć dobry sprzęt.
Ja swego czasu (dość już dawno temu) słuchałem tylko mocnego rocka i gdyby mi ktoś powiedział, że będę słuchał jazzu postukałbym się znacząco w czoło. A teraz przewaga jazzu i śpiewających kobiet (Cassandra Wilson, Teraz Montcalm, Shirley Horn, Kari Bremnes ....) I żałowałem później , że nie kupiłem wzmacniacza NAD 302 (bo za słaby niby icon_lol.gif ) tylko Marantza PM62mkII i kolumn Dali 450 tylko wziąłem Klipsch kG 3.2 (sam nie wiem dlaczego, choć grały chyba lepiej niż te dzisiejsze w podobnej cenie). I grałbym pewnie długo jeszcze na tym NADzie i DALI a tak, to w niedługim czasie sprzedałem Marantza i Klipsche, bo dość szybko stwierdziłem, że nie gra to dużo lepiej od wcześniejszego zestawu Technics/Alton.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz wypada mi poprzeć mojego "wspomożeńca" f1angel-a icon_razz.gif
To, że dziś człowiek słucha takich, a nie innych gatunków (powiedzmy, że mniej ambitnych i mniej muzykalnych - bez urazy), nie znaczy, że za 5,10 czy 15 lat będzie słuchał tylko i wyłącznie tej samej muzyki. Cayman wyraźnie zaznaczył iż zależy mu na JAKOŚCI, a więc... idźmy w jej stronę!
Wszystko ewoluuje! Szybciej lub wolniej. No chyba, że Cayman ma ponad 50 lat? Lecz sądzę, że raczej mniej niż połowę z tego icon_lol.gif

Będę nudny!
http://allegro.pl/infinity-kappa-8-2-potez...1645369669.html
Lecz zapewniam, że te "kolumienki" sprawdzą się dobrze w Twojej dzisiejszej muzyce i w tej, która nadejdzie - także! A i HK 3490 sobie z nimi poradzi!
Niech nawet sprzedawca kłamie o połowę...
Oczywiście - przed zakupem należałoby posłuchać.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ze poswiecacie mi swoj czas
co do sprzetu - mieszkam w uk i raczej wolałbym aby był on nowy ze wzgledu ze pchaja tu duzo mniej lub wiecej uszkodzonych rzeczy.
co do wzmacniacza zalezy mi abym podpiął to wszystko podk konsole, TV i cyfre+.
kolumny - podaliscie niezłe propozycje ale jak wyzej napisalem zdecyduję sie na nowy sprzęt i wolałbym go w kolorystyce czarnej, lub ciemny brąz z czernią (wiadomo chce aby nie gryzło sie z meblami i sa to reczej uniwersalne kolory w razie czego). Niskie a szerokie tez raczej odpadają. - to jeden.
po drugie - chciałbym abyscie sugerowali się aktualną muzyką którą wymieniłem ( moze kiedys moje upodobania sie zmienia ale jak narazie mam 22 lata i chciałbym dobrac sprzet typowo do takiej muzyki.
co do odsłuchów nie mam zbyd duzego pola manewru bo jestem kierowca i jezdze po europie dlatego ciezko mi sie ustawic na powazniejsze odsłuchy z wybranym sprzetem, raczej wpadam to tu to tam i słucham co maja.
tak jak napisałem zalezy mi bardziej na jakosci ALE to nie znaczy ze nie lubie mocnego uderzenia co jakis czas - poprostu szukam takiego złotego srodka.
dynamiczne brzmienie jest bardzo wazne dlatego spodobaly mi sie Klipsche -grały bardzo efektownie ale szukam tez innych rozwiazan i o nie pytam.
Ogolnie rzecz biorąc szukam sprzetu efektownego, dynamicznego ale grajacego na poziomie. Dlaczego lezy mi harman ? bo amerykanin doskonale gra muzyka rap i klubowa, ma ładny bas. raz słuchałem model nada ( nie pamietam jaki ale w podobnej cenie do hk3490) i wypadł blado dlatego stwierdzilem ze hk 3490 lub 980 bedzie dobrym wyborem. super ze dajecie nowe propozycje tylko chciałbym zebyscie zawezili pole poukiwan pod ta wlasnie muzyke i kryteria wyzej wymienione.
nie jestem fachowcem w tej dziedzinie dlatego wybaczcie za niektore okreslenia icon_smile.gif

PS. monitor audio bx6 nie dają rady ? ani rx8 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego lezy mi harman ? bo amerykanin doskonale gra muzyka rap i klubowa, ma ładny bas. raz słuchałem model nada ( nie pamietam jaki ale w podobnej cenie do hk3490) i wypadł blado dlatego stwierdzilem ze hk 3490 lub 980 bedzie dobrym wyborem.

PS. monitor audio bx6 nie dają rady ? ani rx8 ?



Skoro mieszkasz w UK, to dobranie i zakup sprzętu masz bardzo ułatwiony. Wiem coś na ten temat, bo też mieszkam od kilku lat w UK.

Po pierwsze primo: ze wzmacniaczami i kolumnami to nie jest do końca tak jak myślisz. Idealny wzmacniacz czy kolumny, to takie które nic nie dodaje i nic nie ujmują - wiernie odtwarzają to co zostało nagrane.
Najtańszy budżetowy sprzęt wnosi dużo własnego "kolorytu" i wtedy trzeba przy doborze mocno zwracać uwagę na rodzaj muzyki jaka będzie odtwarzana.

Twój budżet pozwala jednak na pewien luksus psychiczny - za kwotę ok. 1000 funtów za zestaw wzmacniacz + kolumny, trzeba mieć naprawdę pecha żeby źle trafić. W tej klasie sprzętu po prostu nie ma miejsca na zle grające klamoty.

Widzę że celujesz w duże 3-drożne kolumny, ale 2,5-drożne też potrafią nieźle zagrać.

Propozycje 5 gwiazdkowych kolumn:
Mission MX4 /Mission MX5 ( ceny odpowiednio 500 i 600 funtów, ale można taniej icon_cool.gif )
Mordaunt Short Aviano 6 / Mordaunt Short Aviano 8 ( ceny odpowiednio 450 i 520 funtów)
Mordaunt Short Mezzo 6 / Mordaunt Short Mezzo 8 ( ceny odpowiedni0 650 i 850 funtów)
Bower & Wilkins B&W 684 - cena 700 funtów
Monitor Audio Bronze BX5 / Monitor Audio Bronze BX6 (ceny odpowiednio 450 i 580 funtów)
Monitor Audio Silver RX6 ? Monitor Audio RX8 (ceny odpowiednio 720 i 1000 funtów)

A teraz 5 gwiazdkowe wzmacniacze:
Marantz PM6003 - 230 funtów
Yamaha A-S500 - 285 funtów
Pioneer AA6 MK2 - 380 funtów

Wybór 5 gwiazdkowych wzmacniaczy jest skromniejszy aniżeli kolumn, dlatego niektóre 4 gwiazdkowe wzmacniacze też warte są uwagi:
Marantz PM8003 - 575 funtów ( oraz nie punktowany Marantz PM7003 - 500 funtów), oraz kolejne modele Yamahy A-S700, A-S1000

Nie wiem czy pomogłem, ale wypunktowałem modele wzmacniaczy i kolumn jakie zwróciły moją uwagę podczas lektury czasopisma i strony internetowej What HiFi

PS. Brytyjscy audiofile nie darzą sympatią marki HK - czysta egzotyka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel - naprawdę nie wiesz jak bardzo zgadzam się z Tobą, w kwesti doboru sprzętu audiofilskiego - ale ciągle uważam, że autor takowego nie potrzebuje... Pisałeś o COPLAND CSA-8, teraz DALI 450 - byłem ich szczęliwym i dumnym posiadaczem w jednym zestawie z CD odtwarzaczem MUSICAL FIDELYTY ELEKTRA E60. To było dla mnie doskonałe stereo, ale dla zagorzałego fana muzyki disco haus, techno oraz sprzętu Technics + Tonsil Altus 100, był bezpłciowy i miał za mało basu icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif . Do dziś on nie rozumie jak można słuchać muzyki gdzie bass, treble, ustawione są na ,,0", ja nie kumam jakim cudem nie uszkodził sobie słuchu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oktagon -
co do strony którą sie sugerowałes to nie mam przekonania, tez tam duzo przegladałem i porownywałem z opiniami uzytkownikow i łatwo mozna stwierdzic ze recenzje są na niej dość nieobiektywne i jakby to powiedziec ... sponsorowane ?

co TECHNO i BASU I TREBLE - to nie o to mi chodzi. Bas lubię- owszem ale miekki ciepły, przyjemny do ucha i dynamiczny. wszystko z umiarem lekkością i przyjemnością ( wiem ze nie o mnie pisales ale poprostu chce zaznaczyc ze nie o to chodzi)
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayman może jednak posłuchaj bardziej doświadczonych od siebie i kup dobry używany sprzęt. Po co masz wtopić i szybko myśleć o odsprzedaży.
Nowe klocki w tej cenie moim zdaniem grają jakoś tak sztucznie. Wszystko niby jest, ale zrobione jakby na siłę. Prawdziwa muzyka zaczyna się niestety za nieco większe pieniądze. Dlatego na ogół polecam sprzęt starszy, używany, który moim zdaniem dobrze brzmi, tak jakoś bardziej "fizjologicznie". A pierdyknięcie będzie, nie obawiaj się.
Co do Monitor Audio o które pytasz, to te z metalowymi membranami potrzebują wbrew pozorom naprawdę mocnego, dynamicznego i dość soczyście brzmiącego wzmacniacza, bo inaczej grają owszem przyzwoicie ale dość sucho w średnicy i ma się wrażenie, że nie obraziłyby się za jeszcze nieco więcej prądu. Zaznaczam, to tylko moje zdanie. Niektórzy się pewnie z tym nie zgodzą.
Radi73, Ty to wiesz, ja to wiem i tego nie ukrywamy a jednak niektórzy chyba muszą się sparzyć by zrozumieć, że gorące icon_lol.gif
A inni jak piszesz cudem nie uszkodzili sobie słuchu. Ale może nie można uszkodzić tego, czego się nie ma?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angel bardzo doceniam twoj wklad- wiem ze uzywane kupie duzo lepszej jakosci ale sklaniam sie ku nowemu z racji tego ze tutaj w UK bedzie mi ciezko sprawdzic odsluchac czy zwrocic uzywany sprzet ale nie mowie NIE
mam propozycje - podajcie typy wzmakow ktore nadaja sie do wymienionej przeze mnie muzyki oraz kolumn
a pozniej pojdzmy droga eliminacji icon_smile.gif i to co zostanie na koniec sprobuje odsluchac icon_smile.gif
NAD C326BEE, HK 980 - to moje dwie pierwsze propozycje
klipsch rf 62 II, klipsch rf82, monitor audio rx6, Acoustic Energy Aelite 3
to moje propozycje

prosze takze o argumentacje moich propozycji icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

angel bardzo doceniam twoj wklad- wiem ze uzywane kupie duzo lepszej jakosci ale sklaniam sie ku nowemu z racji tego ze tutaj w UK bedzie mi ciezko sprawdzic odsluchac czy zwrocic uzywany sprzet ale nie mowie NIE
mam propozycje - podajcie typy wzmakow ktore nadaja sie do wymienionej przeze mnie muzyki oraz kolumn
a pozniej pojdzmy droga eliminacji icon_smile.gif i to co zostanie na koniec sprobuje odsluchac icon_smile.gif
NAD C326BEE, HK 980 - to moje dwie pierwsze propozycje
klipsch rf 62 II, klipsch rf82, monitor audio rx6, Acoustic Energy Aelite 3
to moje propozycje

prosze takze o argumentacje moich propozycji icon_smile.gif




Cayman>>>
Super METRAŻ!!!

Fajne te nowe kolumienki, ale... pozwolę sobie przytoczyć opinię Kolegi nie związanego z "moim" klubem (a więc bardziej obiektywnego) z innego forum:


"Moje ostatnie DIY ważyły ze 2,5 raza tyle (ok. 65 kg) co Kappy7 (ok. 25 kg) przy niewiele większej skrzyni. Ale były sztywne. To słychać w muzyce na plus!
Mimo tego zastrzeżenia, Kappy 7 grają nad wyraz znakomicie. Co to oznacza. Po pierwsze znakomite zrównoważenia tonalne. Świetnie słucha się Jazz`u i Klasyki. Ale do dużych wooferów jestem przyzwyczajony. Niemniej takiego basu nie znajdzie się wśród współczesnych zespołów w nawet średnim asortymencie.
Zwyczaj, moda tworzenia wąskich "kolumn" z wooferkami po 16cm :! generuje nam rzecze audiofili takich jakich większość na tym Forum; rozważają o kablach, a nie słyszeli zrównoważonego dźwięku..."

"Jakie Kappy by nie były. To cała ta różnorodna płyta (wybrane audiofilskie realizacje: klasyka, jazz, rock) brzmi na nich znakomiciej od obecnie dostępnego dziadostwa w sklepach za wielokrotność ich ceny".

Oraz:

"utworek nr 15 słuchałem na kappach 7 i 8,2i. Siódemki się chowają jeśli chodzi o dynamikę - mikro i makro. Wielki bęben ( u nas w filharmonii nazywają ten instrument grandkasta:) także na osiem dwójkach wywołała większe masowanie jelit niż siódemki."

Zaznaczam, że oba wymieniane modele, to wofery po 30 cm! Jeden zamknięty a drugi BR.

Wierz mi. Tych kolumn da się słuchać w pomieszczeniach DUŻO mniejszych niż Twoje (nie - jak na nam rzecze większość audiofilii na różnych forach)

A zobaczmy jakim "arsenałem" dysponują te nowe modele, które proponujesz?

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

McIntosh MA 7000 icon_mrgreen.gif
A tak w ogóle, to mam za mało danych, czyli jakiej muzyki słuchasz, jakie brzmienie (sprzętu) lubisz, jakie źródło, czy wzmacniacz ma być nowy, czy używany i wreszcie ile pieniędzy możesz na niego przeznaczyć?



Taki Mc... napewno mocno by "utuczył" brzmienie moich głośniczków icon_smile.gif Ale może innym razem, posiadam podobne preferencje co kolega powyżej i podobna kwota do wydania icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tak, odsluch tego wzmacniacza mam za sobą, brzmienie zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, w sensie że docelowo "to jest to" jeżeli chodzi o wzmacniacz:) ale tutaj 200 watów na kanał, moje 602-ki pociągną co najwyżej 140 icon_smile.gif Więc zakup AA wymaga zmiany kolumn głośnikowych, to nastąpić możę w niedalekiej przyszłości.
Dzisiaj chciałbym kupić wzmacniacz z wejściem main in i zasilić fronty. Kwota do wydania do 3500zł. Oczywiście sprzęt z drugiej ręki. Myślałem o zakupie czegoś musical fidelity lub ostatecznie marantza icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym używane musical Fidelity, ale jakieś z wyższej półki. Nieraz się trafia do 3,5kzł. A co Ty z tymi watami. Nie patrz na to. Z mocniejszym wzmacniaczem kolumny mogą zagrać jeszcze lepiej, tylko trzeba uważać z gałką głośności. Dzieckiem nie jesteś icon_biggrin.gif Miałem kiedyś 80W wzmacniacz i 60W kolumny. Nic złego się nie działo. Gorzej bywa gdy wzmacniacz jest zbyt słaby a kolumny wymagające, prądożerne. Można wówczas spalić głośniki, bo wzmacniacz z "wysiłku" w końcu produkuje zamiast dodatkowych watów silne zniekształcenia.
Jak chcesz, ale kupisz M.F. lub Marantza i niedługo później znów zaczniesz myśleć o A.A. oczywiście nie mam tu na myśli Anonimowych Alkoholików icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...