Skocz do zawartości

Jak ilość zastępuje jakość, czyli pogoń za liczbą...


Bert

Recommended Posts

59 minut temu, Chili napisał:

Angel wskaż płytę w jaką celujesz to po 10k wyręczę Audio i zakupię ją dla Ciebie :)

P.S. Tylko cd, w cenie dostępnej na moją kieszeń :)

Chili - fajny pomysł z tym CD !

Tu jest fajna płyta - w sam raz dla Angela, bo ma starsze wydanie :D

Nautilus dodaje fajną rzecz do płyty (tylko przez przypadek nie widać płyty na zdjęciu i w opisie ). Ale jak klient się upomni, to w cenie dostanie co trzeba

http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/23568-odtwarzacz-plyt-ayon-audio-cd-35

 

Swoją drogą to niecałe 9 lat temu przekroczyłem swój pierwszy tysiąc... a jako moderator w ostatnich latach mocno zwolniłem. Więc Jarek będzie pierwszy z nas jako 10k - gratuluacje za pare dni!

Pozdrawiam

PS. A co do ilości postów - jak człowiek sobie przypomni co niektórych "sprinterów", którzy potrafili napisać w ciągu paru minut kilkanaście postów... i żaden nic nie wnosił do tematu :-(  Tak samo teraz - ciągle poganiam(y) niektórych by nie pisali kilkuwyrazowych (mniej lub bardziej bzdurnych) postów, tylko postarali się i napisali coś rozsądnego... I jak tu porównywać wpisy Angela ( i innych dbających o sens i kompozycję swoich wypowiedzi) do takich masowo tworzonych wypocin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak Romanie, nikt o Twoim wkładzie nie zapomina ;) Nie musisz się tłumaczyć :P, każdy wie (lub podejrzewa) ile czasu pochłania moderowanie.

Z tymi płytami niegdyś za wpisy to się zdziwiłem. No mi osobiście na cyferce przy profilu nie zależy, raczej staram się pisać tak, żeby nie wstydzić się w przyszłości swoich wypowiedzi. 

Zaś @Redakcja AUDIO powinna wyjątek zrobić i jakiś prezent fundnąć z takiej okazji, za pomoc i zaangażowanie. Nawet symboliczny. No, ale czy Moderacja nie będzie trochę wówczas niedoceniona ?

...właśnie, niech fundną także coś im  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie. Ale "wsiedliście" na mnie. Aż mnie uszy pieką. A co znaczy te 10 kilo? Koledzy moderatorzy, gdyby nie ich zajęcia mieliby pewnie powyżej 20 k. Im trzeba liczyć podwójnie a nawet poczwórnie.

A płyty już otrzymałem. Na początku mojej przygody z Forum Audio. Przyznam się :$, że te płyty mnie motywowały do pisania. Ale starsi stażem koledzy świadkami, że starałem się aby te wpisy były merytoryczne, pomocne i nie jednozdaniowe, byle jakie. No i tak się przyzwyczaiłem, że piszę do dziś. To już nie dają tych płyt? Hmmm, nie zauważyłem ;)

Roman, jakby coś, to ten, tego, noo, wolałbym raczej ten odtwarzacz B|. Możesz wspomnieć Oli, że nie będę wybrzydzał co do wersji.

Witek, może być Pink Floyd z autografami albo The Beatles. Nie jestem wybredny. :D

A Kolegom Moderatorom redakcja Audio powinna sprezentować na AS 2017 po jednym dowolnie wybranym urządzeniu z wystawy. Jako symboliczną zapłatę.

O kurza mordka, znów nabiłem posta. :ph34r:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja nabiję post, bo nie mogę być od Was gorszy i od niektórych orzełków piszących na tym forum o wszystkim i o niczym.

Od lat staram się pisać wówczas, gdy mam coś konkretnego do powiedzenia. Choć nie ukrywam, że czasami w ramach luźnej wymiany zdań coś wymsknie mi się mało merytorycznego lub banalnego. Nie mam się co równać z Jarkiem i Romanem. Czasem, w skrytości ducha tak sobie marzę .... fajnie byłoby mieć więcej postów. Szczególnie jak widzę kolesia, który jest na Forum od np. 2014, czy 2015 roku i natrzepał ich niemal tylko co ja. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osibiście sam pisałem takie jednozdaniowe posty, mogę być zatem niechlubnym przykładem... Z czego wcale się nie cieszę.. Wręcz przeciwnie. Od jakiegoś czasu zmieniłem to, choć tez zdarzają mi się takie wpadki.

W tym całym pisaniu, nie chodziło mi o nabijanie licznika pod awatarem, bo i po co? O tej promocji z płytami dowiedziałem się całkiem niedawno, parę dni temu? Dlaczego tak pisałem, myślę, że to powodował  "głód wiedzy". No i pośpiech... Bo chciałem jak najszybciej i jak najwięcej wiedzieć...

Teraz widzę, że tak się nie da. Staram się  by nie były to puste słowa, ale treść, która coś wniesie do tematu.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, teraz ręka mi drży pisząc krótki post:3_grin:

Myślę, że autorowi nie chodziło, by posty były długie i wyczerpujące temat, ale by coś  wnosiły do tematu, czasem nawet coś zabawnego :9_innocent: .

A pogoń za licznikiem to budowa samooceny i pseudoautorytetu, widać ktoś tego potrzebuje :51_scream:

P.S. Są jeszcze na forum aktywni userzy z liczbą ponad 10 tyś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kurcze, teraz ręka mi drży pisząc krótki post

Chili jakby coś to po szklanie i na rusztowanie. Wówczas ręka nie drży. :D

A tak bardziej na poważnie to założycielowi wątku, czyli Bartkowi chodził mniej więcej o to o czym piszesz w drugim zdaniu.

Dziesięciotysięczników nie ma i nie było nigdy w historii tego forum. Jarek będzie pierwszy. Będzie szampan :409_wine_glass::399_birthday:.

Jarek szykuj się. :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie. Zejdźcie już ze mnie, bo mi duszno :10_wink:

Marek. Tak zupełnie poważnie, bo wiem, że żartowałeś. Twoich 3275 postów jest o wiele cenniejsze niż by niejeden napisał ich 20 tysięcy. Kto wie kim tu jesteś, ceni Cię właśnie za wiedzę i merytoryczność wpisów. Ja bym wolał buteleczkę dobrej whisky niż beczkę jakiejś berbeluchy.

Ale też sam jesteś sobie winny, bo długo Cię na forum nie było, nie pisałeś ;) MobyDick jakby do dziś pisał z taką intensywnością jak na początku, to pewnie już by mnie przegonił.

No i wychodzi na to, że nabiłem kolejnego posta. :$

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 9992, kurcze ale emocje:1_grinning:

Nie wiem czemu, ale jaram się tym, myślę,  że dla forum to duże wydarzenie. 

"Jam to nie chwaląc się " wyłapał i czuję, że jutro będzie się działo:407_beer::408_beers::409_wine_glass::410_cocktail:.

Szkoda, że to niedziela, bo włodarze forum nie zdążą się odpowiednio przygotować :12_slight_smile:.

Edytowano przez Chili
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...7. Odliczanie się zaczęło ;) Też o tym myślę Witku. 

 

@1Ender, nie ładnie jest kasować zdania do których się ktoś odniesie w kolejnych wpisach. Powoduje to swoistą "dziurę" i nikt nie wie do czego poniżej ktoś się odniósł. Oj nie ładnie, nie ładnie kolego. 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

proponuję byś w niedzielę w samo południe umieścił swój jubileuszowy wpis wiadomo wiadomo w którym wątku (też rekordowym ), a 9999 i 10001 w tym (w końcu wypada odpowiedzieć na gratulacje Kolegów pi tym "okrągłym").

Dzięki temu osoby które dobrze Ci życzą będą miały spokojną noc i czas na schłodzenie szampana (albo czegoś innego, ale też chłodnego).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Chyba zgłoszę Wasze wpisy do moderacji za nabijanie postów i niemerytoryczne wypowiedzi. I sam siebie też zgłoszę ;)

A tak poważnie, to naprawdę prawie nic to dla mnie nie znaczy. Rozczaruję Was ale 10 kilopost stuknie mi gdzieś w wątku "Jaki zestaw używany za 750 zł?". Lecz dziękuję Wam za zainteresowanie. To miło z Waszej strony. I chyba tyle w temacie Marioli (jak mawiał mój kolega).

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....6

Koniecznie zgłoszenie musi być wystosowane, bo ja także mam wyrzuty sumienia, choć nie do końca. Jedne z nielicznych (chyba ;) ) wypowiedzi poza tematami, ale zasadne myślę (moderacja może ten offtop wybaczy). Jarek, też tak myślę, że raczej tą wyjątkową liczbę tak właśnie zaczniesz. W sumie chyba nie byłbyś sobą, gdyby było inaczej nieprawdaż ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Angel napisał:

A tak poważnie, to naprawdę prawie nic to dla mnie nie znaczy. Rozczaruję Was ale 10 kilopost stuknie mi gdzieś w wątku 

Tak, rozczarowałeś:12_slight_smile:, choć mniemam, że to raczej skromność. 

Ja cały czas piję do Forum Audio, by uhonorowali takie wydarzenie, bo forum to ludzie i należy o nich dbać:1_grinning:.

A póki co.....3:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się  :419_soccer::419_soccer::419_soccer::419_soccer::419_soccer:   :419_soccer::419_soccer::419_soccer::419_soccer::419_soccer: !

Jubileuszowy post nr 10.000 Kolegi Angel miał miejsce w "Stereo do kuchni" w niedzielę 4.06.2017r. o godzinie 19.43

Jarek - Gratulacje! No i miałeś rację, że miejsce (wątek) wyszło samo (nie umniejszając znaczenia nowopowstałego wątku dotyczącego kuchennego stereo :371_bread::357_banana::372_cheese::362_cherries::370_honey_pot:

Pozdrawiam

PS. Mój  :427_golf: będzie chyba gdzieś w ulubionych - jak dotrwam O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo 10.000 postów !

@Angel moje najszczersze gratulacje z okazji osiągnięcia takiej ładnej równej liczny na liczniku. Jedyny na forum z takim osiągnięciem ? Chyba tak ...

Z okazji tego przedsięwzięcia życzę Tobie , abyś nadal tak wytrwale niósł pomoc młodym adeptom takiej pięknej sztuki jaką jest audio. To co zrobiłeś do tej pory na tym forum i dla tego forum jest moim zdaniem wręcz nieocenione i wymaga złożenia dla Ciebie przeogromnej pochwały, a wręcz nagrody !

Życzę Tobie dużo zdrowia i jak najwięcej czasu dla muzyki.

Nigdy się nie zmieniaj , jeszcze raz GRATULACJE !!!

Pozdrawiam Cię serdecznie !

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel oczywiście ode mnie także GRATULACJE !!!

Pozwolę sobie złożyć podziękowania w imieniu tych wszystkich, którym pomogłeś, zaś oni bardzo szybko ulotnili się oraz za tych, którzy tej pomocy i wkładu nie doceniają. Reszta sama może podziękować, zapewne gdzieś głęboko tą wdzięczność mają ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Bardzo Wam dziękuję za życzenia. Naprawdę poczułem się jak na bankiecie, jakbym z Wami pił szampana i lulki palił :D

Sam, bez Waszej wielokrotnej pomocy i wsparcia pewnie zdołałbym zrobić o wiele mniej, słabiej doradzać. Ja także czerpałem z Waszej wiedzy, doświadczenia pomysłów.
Nieraz gdy nie miałem weny, Wy mnie motywowaliście ciekawym spojrzeniem na różne sprawy.
Każdy z Was ma coś mądrego i ciekawego do przekazania. I jestem tu przede wszystkim dla takich ludzi jak Wy. A, że przy okazji napisało się parę postów... B|
Jeszcze raz serdecznie i gorąco dziękuję za wszelkie życzenia i przyjazne słowa. Na niczyją wdzięczność nie liczę, ale jeśli komuś pomogłem, to mnie bardzo cieszy. Dlatego też warto było i jest być tu z Wami na forum. Przesyłam wszystkim uściski, takie staropolskie misiaczki . I na tym zakończmy ten przydługi off top :15_yum:

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...