Skocz do zawartości

Jak ilość zastępuje jakość, czyli pogoń za liczbą...


Bert

Recommended Posts

Cytat

Koledzy icon_biggrin.gif
przeglądam od czasu do czasu fora motoryzacyjne i jakies tam inne - i powiem tak u NAS to przynajmniej potrafimy liczyć sie ze słowem pisanym nawet po 1..2..3 pości
zauwrzyłem tendencje, ze czesto osoba maja 500postów ma wiesze powazanie niz osoba maja 50 postów...a przeciez ilość postów nie mówi jeszcze o niczym




muzyczny_gość - czy ty aby coś nie pobrałeś w gardło albo nie jesteś inaczej zmęczony bo jakoś piszesz w stylu "Kali jeść, Kali pić....." icon_biggrin.gif icon_eek.gif Albo może klawirka ci szwankuje to proponuję wymienić na Logitecha Ultra X Keyboard.Mówię ci - rewelacja i tanio! icon_lol.gif

Pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

muzyczny_gość

Odpuszczam ci bracie to przewinienie ale za karę przez tydzień nie słuchasz muzyki i bojkotujesz wyroby browarów icon_mrgreen.gif Ale nie pękaj. Ja też lecę już na mordę. Niby mam dobrze bo od wieki, wieków rodzina za granicą a ja sam i tylko praca,dom,praca, dom.......! Pawika rzucić można na taką monotonię.Dziatwa studencka co prawda niedługo wróci z saksów ale to tylko pogorszy moją kiepskawą sytuację bo i tak od paru lat za Marysię robię. Jestem już prawie jak baba. Jeszcze tylko okresu nie miałem ale wszystko przede mną icon_biggrin.gif A swoją drogą to może ty mi powiesz co to znaczy słowo "urlop". Bo ostatnio ktoś mi się pytał o takie coś a ja paliłem głupa nie wiedząc o co chodzi icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A swoją drogą to może ty mi powiesz co to znaczy słowo "urlop". Bo ostatnio ktoś mi się pytał o takie coś a ja paliłem głupa nie wiedząc o co chodzi icon_cry.gif



hyh no to do dzieła:
Wymiar urlopu a ilość dni wolnego

Ostatnia nowelizacja nieco kwestię wymiaru urlopu zmodyfikowała, co może być przyczyną pewnych nieporozumień, które pojawiły się również na naszym forum

Od pierwszego stycznia 2004 mianowicie należy rozróżnić:
wymiar urlopu przysługujący danemu pracownikowi,
ilość dni wolnego jakie pracownik otrzyma w zamian za przysługujący mu wymiar urlopu.

Do tej pory powyższe dwie wartości były równe dlatego nie było potrzeby ich rozróżnienia. Był po prostu ?urlop? i tyle. Od 1 stycznia pracownik może mieć inny wymiar urlopu i inną ilość przyznanych dni wolnych. Różnice nie pojawią się jednak jeżeli dobowy wymiar czasu pracy równa się 8 godzinom. Tylko więc w przypadku gdy dobowy wymiar czasu pracy jest większy lub mniejszy od 8 godzin będzie pojawiała się potrzeba dokonania przeliczeń. Bardziej szczegółowo omówię tę kwestię w dalszej części odpowiedzi
Wymiar urlopu

Wymiar urlopu wynosi:

20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat,
26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.

Jak widać wraz z nowym rokiem najniższy wymiar urlopu w związku z normami UE został podniesiony z 18 dni do 20. Istnieje obecnie tylko jeden próg (łatwo przynajmniej zapamiętać). Zatrudniony poniżej 10 lat dostanie 20 dni urlopu, natomiast 10 lat lub więcej 26 dni.

W przypadku pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy wymiar urlopu należy ustalić proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy.

Podstawowy wymiar urlopu (20 lub 26 dni) należy pomnożyć przez ułamek będący wymiarem czasu pracy np. 1/2 , 1/5, 1/8.

Jeżeli wynikiem powyższego mnożenia będzie liczba będąca ułamkiem, należy zaokrąglić ją do pełnego dnia.

Przykład 1: pracownik zatrudniony jest w wymiarze czasu pracy wynoszącym 1/8 etatu. Podstawowy wymiar urlopu wynosi 26 dni.

Obliczenia:

26 x 1/8 = 3,25 (dla niewtajemniczonych w arkana matematyki należy 26 podzielić przez icon_cool.gif icon_wink.gif

3,25 zaokrąglamy do 4

Odpowiedź: Wymiar urlopu pracownika wynosi 4 dni.

Jeżeli w wyniku wyliczenia wymiaru urlopu okaże się, że pracownikowi przysługiwałby urlop wyższy od wymiaru podstawowego (czyli wyższy niż 20 lub 26 dni) należy wymiar urlopu obniżyć odpowiednio do 20 lub 26 dni. Na razie nie mam żadnej koncepcji na stan faktyczny, który można by podciągnąć pod ten przepis, jeżeli jednak z takowym się spotkam niezwłocznie uzupełnię odp icon_smile.gif.
Może zdarzyć się, że w trakcie danego roku pracownik nabędzie prawo do wyższego wymiaru urlopu. W takim wypadku pracownikowi przysługuje urlop uzupełniający.

Załóżmy, że pracownik skończył 10 lat pracy 08.10.2004r. Do 8 października miał prawo wykorzystać 20 dni urlopu po 8 października dodatkowe sześć. Łącznie więc w roku 2004 będzie miał prawo do 26 dni urlopu.

a to Ty masz teraz okres w życiu i jesteś wolny jak "dzika świnia" icon_wink.gif) (bez obrazy)
poniekąd zazdroszczę poniekąd nie..ale bez rodziny (która nie jest jeszcze uformowana do końca) żyć bym nie mógł icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra – wszystko ładnie, definicja od Muzycznego_Gościa wprost genialna - no może po prostu szczera do bólu.
A ja i tak mam tyle roboty, że nie wiem kiedy w końcu wyrwę się na urlop - tzn. coś wiem – w sierpniu br icon_eek.gif

To może jeszcze jedna definicja:
Firma prywatna, godziny pracy (teoretycznie) 8-16 (siedzi się zazwyczaj duuużo dłużej).
No i w pewien poniedziałek jeden z pracowników o godz. 16 pakuje torbę i wychodzi z pracy – budząc tym lekkie zdziwienie kolegów.
Następnego dnia powtarza się: godzina 16.00, spakowany facet wychodzi z pracy.
Trzeciego dnia już wszyscy byli w szoku – więc ktoś nie wytrzymał i pyta się „Stary, czyś ty zgłupiał? O godzinie 16 wychodzisz z pracy – nie boisz się szefa?”
Na to wychodzący „NIE! Przecież od 3 dni jestem na urlopie!!!” icon_mrgreen.gif

W wracając do tematu wątku to wakacje wakacjami, ale poziom polszczyzny jest tragiczny!
- Szanownym Kolegom często nie chce się edytować własnej wypowiedzi i poprawiać błędy (nie tylko literówki, ale i ortograficzne), co trochę utrudnia czytanie. A potem dziwimy się, że młodzież nie potrafi pisać po polsku.
- czy najmocniejszym pragnieniem wielu (nie piszę, że wszystkich) piszących jest maksymalne nabijanie ilości napisanych postów
- cytowanie bez opamiętania (dobrze, że widać poprawę – często wymuszoną odpowiednimi komunikatami...)
- odpowiedzi jednozdaniowe, absolutnie nic nie wnoszące do meritum sprawy
Te kwestie były już jakiś czas temu poruszane, ale czasami warto się powtarzać!

Pozdrawiam – i daje ku refleksji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Masz rację z tym nabijaniem postów. Osobiście już dawno się skapowałem, że występuję na tym Forum jak jakiś powieściopisarz bo moje posty zawsze były elaboratami. Ale cóż? Taki już jestem. Z drugiej strony w dalszym ciągu doprowadza mnie do szału ewidentna miernota zakładanych w 50 % tematów. Weźmy na przykład dzisiejszy dział stereo. Co dominuje w tematyce audio? Bzdety dominują. Bo czyż nie bzdetami jest odwieczny problem młodego pokolenia jakie najtańsze wzmacniacze kupić aby sobie pod kartę muzyczną w komputerze podłączyć lub jakie słuchawki do MP3. To Forum robi się bałaganem i targowiskiem komputerowym. Ale może to i wina po trosze Redakcji naszego miesięcznika, że już za 10 postów płytki rozdaje?Takie to łatwe do zrobienia: 10 postów jednozdaniowych na abstrakcyjne tematy nie związane z AUDIO tylko trzeba klepnąć i ma się płytkę za kilkadziesiąt złotych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz rację z tym nabijaniem postów... Ale może to i wina po trosze Redakcji naszego miesięcznika, że już za 10 postów płytki rozdaje?Takie to łatwe do zrobienia: 10 postów jednozdaniowych na abstrakcyjne tematy nie związane z AUDIO tylko trzeba klepnąć i ma się płytkę za kilkadziesiąt złotych.

Na szczęście tak kiedyś bywało (i mam nadzieję, że trwa nadal), że występuje jeszcze sprawdzenie przed wysyłką CD i pewien odsiew postów - i nie zawsze bzdury przechodzą icon_cool.gif
A że Redakcja jest łaskawa i ma gest - to wielu z tego skorzystało. Co nie znaczy, że pomysł jest zły - bo bardzo wiele postów jest wartościowych i wielu osobom udało się pomóc na tym Forum icon_razz.gif

Inna sprawa - ile razy trzeba powtarzać, że warto w swoim profilu umieścić miejsce zamieszkania, bo to ułatwia odpowiedzi i porady dot. zakupu sprzętu audio? A swojej płci też chyba nie ma co się wstydzić ...
Pozdrawiam
PS. Co do "elaboratów" , to nie tylko Ty! icon_rolleyes.gif
Często napisanie jednego porządnego postu i uzupełnienie go fotkami (lub linkami np. do aukcji Allegro) trwa i godzinę. Ale warto - wystarczy spojrzeć na opisy Kolegów np. w tym wątku "Co z Jolidą 102b?" o wzmacniaczach lampowych i nie tylko...
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry22613
aż przyjemnie się czyta teksty Audioneta, Belfra54, Berta czy Hybyrda (w kolejności alfabetycznej paru Kolegów - przepraszam, jeśli kogoś ominąłem, bo to przykłady, wśród których i Ty się "łapiesz"). Więc średnią mamy chyba do zaakceptowania...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny_Gość
W teorii masz rację, a w praktyce to przyda się jeszcze paru "lampiarzy" na Forum! icon_lol.gif

Ja właśnie dzięki "Jolce..." w tym roku wszedłem w świat lamp i nie żałuję ...
Kiedyś myślałem, że potrzebne są na to straszne pieniądze, a czas oczekiwania na "rozbudzenie się" lamp może przyprawić o zawał.
A tu nieee...
Będzie Pan zadowolony...
Tak to tylko w Erze ... - a nie prawda!

I właśnie dzięki "Jolce..." poznałem Belfra54 i niniejszym serdecznie pozdrawiam tego naszego zapracowanego Kolegę!

No i pozdrawiam wszytkich, którzy tu trafili icon_cool.gif
PS. A żeby już tak słodko nie było - to niestety wakacje jak w mordę strzelił, mało się pisze i dzieje na Forum ... I niechęć do edycji i poprawiania postów ma się dobrze.
Was to akurat nie dotyczy (edycję w przypadku wiadomo kogo pominę milczeniem- nie będę zmuszał do przejrzenia tysiąca...), szczególnie "Testy Newsy Zapowiedzi, opisy, ciekawostki z zycia audio/kino/informatyka" w osobie Muzycznego ciągną mocno pod górę pod względem ilości postów. I jest to nieliczny - i chyba jedyny poza "Jolką..." wątek, w którym nie pojawia się tak dobrze wszystkim znany tekst icon_lol.gif
"Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim..."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo jak widzę ten wątek..to zasługuje chyba na miano kultowego icon_smile.gif)
a to że ciągnę posty..to mam w sobie takie samozaparcie czasami i chyba to forum stało się moim drugim życiem któremu poświęcam każdą wolną chwilkę icon_wink.gif

Niedługo zapewne bedzie Audio Show..powiem szczerze, że chciałbym się z Wami spotkać - i powinniśmy tego dopilnować i założyć koszulki AUDIO które wielu z Nas otrzymało od Redakcji i "dopisać" na nich swój nick z forum icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie i ja bym z wami poplotkował w temacie lampowym bo też zauważyłem,że na Forum kanikuły, ale:
- nie liznąłem tego ani troszkę a zresztą wyznaję zasadę " Nie potrafisz, nie pchaj się na afisz":
- technikę lampową pamiętam z dwóch okresów swego żywota, a mianowicie z dzieciństwa ( lata 60-te), kiedy w domu stały dwa sprzęciwa na ruskich lampach a mianowicie ówczesny amplituner icon_biggrin.gif czyli radio marki "Śląsk" z mrugającym do mnie pawim oczkiem oraz telewizor "Koral", a następnie z niedawnych 21 lat spędzonych w Naszej Kochanej Armii a ściślej w lotnictwie gdzie 'wsio po urowniłowce" było na lampach, nota bene do dzisiaj wykorzystywanych w naszym Audio bo Svietlana wtedy była firmą pod klauzulą "Nie nada" i "Siekretno". I to jest właśnie ciekawe, że dzisiaj same High Endy lampowe są na Svetlanach lub jakiś innych których nazw nie pamiętam. Ruskie charaszo.

PS. A kiedy jest Audio Show i gdzie dokładnie bo może i ja bym się wybrał. To z Lublinka rzut beretem.Tylko koszulki Firmowej nie mam icon_cry.gif Najwyżej ubiorę się w kościołową od garnituru i sprayem sobie AUDIO pierdyknę.
Dobrze, że wakacje się kończą to może ludziska zaczną coś płodzić na Forum bo zdechnąć z nudów można.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja nie zdążyła icon_mrgreen.gif
AudioShow w tym ręku będzie 8 i 9 listopada

Czyli jak zwykle - pomiędzy 5 a 10 listopada. Dwa hotele - podobnie jak rok temu to Hotel Sobieski (ok. 1 km od Dworca Centralnego, dojazd tramwajem w stronę Ochoty, wysiadamy na drugim przystanku i mamy do przejścia ok. 150metrów) oraz Hotel Bristol (ok. 3 km od Centralnego, w stronę Starego Miasta, dojazd kombinowany).
Prawdopodobnie będą do kupienia bilety jednodniowe oraz dwudniowe...

Pozdrawiam
PS. Perkoz_1 - Ja też nie mam koszulki AUDIO icon_cry.gif
Muzyczny_Gość - powiedz proszę (a lepiej napisz...) jak Ci się udało "zaudiować materiałowo"?
PSS. Jak nie zdobędę koszulki, to chyba wezmę karton po TV i będę w nim chodził - tylko nie wiem, jaki napis na tym kartonie sobie strzelę!
Może "Power Full 1000W - bez namaczania, kamień nie ma szans. Nie stosujesz - może Ci uszkodzić lampę!" icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę!
No dobra - nie pamiętam, czy ostatnio byłem grzeczny... i czy nie pisałem za dużo OT w różnych wątkach.
Może jakoś przeżyję. icon_eek.gif

Ale chyba zeszliśmy z jakości i wchodzimy na ilość icon_wink.gif Trzeba się będzie poprawić!
Pozdrawiam
PS. 2 koszulki auto-audiofilskie na 15 lat to chyba nie jest dużo? Więc gadżetomaniakiem nie jestem, natomiast lubię (i tylko taki uznaję) firmowy sprzęt. Nieważne, audio, foto czy sportowy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!
Jednemu z naszych serdecznych kolegów, a tak naprawdę to jednemu z naszych przyjaciół - "Audionetowi" właśnie stuknęło "1000"!!!
Zauważyłem to przez przypadek i poza gratulacjami, chciałbym, by wszyscy nasi "userzy" w takim stylu dotrwali z nami do swych pierwszych i kolejnych millenijnych obchodów!
I od razu nasunął mi się pomysł! A może Redakcja, poza promocją "Płyty z najwyższej półki" jest w stanie jakoś szczególnie uhonorować naszych najbardziej płodnych???
RoRo! Czy58y! Muzyczny Gościu!
Wybaczcie, że nie zauważyłem Waszych millenijnych obchodów!
Dlatego spóźnione, choć naprawdę serdeczne B R A V O i hip - hip - hurra na Waszą cześć!!!
PS. co do pomysłu - RoRo powinien koniecznie dostać przynajmnieuj koszulkę, o którą się upominał!!! icon_wink.gif
RoRo to postawny - wysoki facet, więc koniecznie w rozmiarze "numer mniejszy od King-Konga, bo rozmiar XXXL powodowałby, że widać by mu było pępek... (RoRo - bez obrazy, zazdroszczę Ci po prostu wzrostu, jak cholera! Mi brakuje niestety tych paru centymetrów pod siatką) icon_biggrin.gif
Koledzy!
A Wasze prezentowe marzenia???
Piszcie!
A nuż się spełnią???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Skoro już tak napisałeś to dziękuję w imieniu swoim jak i kolegów! (na pewno mnie poprą)
Moim marzeniem - jest aby być Moderatorem Fora - choćby jednego icon_biggrin.gif

tylko nie wiem gdzie mam pukać z litrowym załącznikiem dobrego alkoholu ... nucąc.. "łubu dubu łubu dubu niech nam żyje Prezes Naszego Klubu....."
icon_mrgreen.gif

PS. co do wzrostu RoRo Romanie to prawda? to mojej koszulki Ci nie dam, bo ja do tych z metra ciętych.. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny...
Hm...
Adminem, powiadasz, chcesz być!!!
To wypytam Romana jak to się robi w Chicago, pardon, Warszawie... icon_lol.gif
W takim razie postuluję... Zgodnie z najwłaściwszym z właściwych nickiem - "Muzyczny Gość" na moderatora działu "Muzyka"!!!
Kto za? Kto przeciw? Kto się wstrzymał?



Zatem ogłaszam - jednogołośnie "Muzyczny Gość" został naszym kolejnym - wspaniałym moderatorem!!!
Gratulacje! icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Fajny pomysł z tym wybieraniem prezentów - nawet tych wirtualnych... icon_cool.gif
Ja najchętniej wudziałbym u siebie pełną dyskografię płyt duetu Marka (Tomaszewskiego) i Wacka (Kisielewskiego). Wiem, że wydawani byli za granicą (m.in. w Niemczech), natomiast tragicznie jest z ich dostępnością u nas czy na aukcjach icon_cry.gif a niestety jakość polskich nagran zostawia trochę do życzenia

Muzyczny_Gość - co do wzrostu to ja jestem też jestem cięty icon_mrgreen.gif , tyle, że z dówch metrów.. (bo 5 czy 7 centymetrów zostało "na szpuli").
Więc Twoja koszulka jest bezpieczna (zreszta nie tylko z tego powodu - ja wszak bardzo łagodnym człowiekiem jestem ... zazwyczaj.
Co do moderacji - to napisz na PW do cz58y

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam szanowne grono,

aż się zastanawiam czy w ogóle wypada mi zabierać głos w takim gronie, ale raz kozie śmierć.

Otóż, spróbuję stanąć w obronie części delikwentów co to wpadają z pytaniem jaki sprzęt w cenie XXX.
Jeśli pozwolicie Panowie posłużę się własnym przykładem.
Sam po części wpadłem na To forum z takim pytaniem:"Jaki gramofon do sprzętu itd?"
I cóż się wydarzyło? Dzięki wypowiedziom przedpiśców zostałem skierowany na właściwy tor.
Przyszedłem z zerową wiedzą, ale już po kilku informacjach uzyskanych na forum, dostałem do ręki garść wiedzy, taki najbardziej niezbędny elementarz, który pozwolił na podjęcie decyzji.
Nie otrzymałem wskazania kup markę X model Y, lecz radę na co zwrócić uwagę, a to wiele cenniejsze, i chwała wam za to.

Nie przeczę, że część tzw.userów wpada tu tylko po ofertę, lub po płytę. Lecz nie każdy zadający "głupie" pytania jest taki - niektórzy to po prostu lajkoniki potrzebujący porady a jednocześnie tak głęboko zanurzeni w niewiedzy własnej, że nie potrafiący wyartykułować należycie swoich pytań i wątpliwości. Stąd padające z ich ust pytania co kupić?

I znów posłużę się swoim przykładem, dostałem porady, wykorzystałem je i nic nie dałem w zamian, ...... nie radzę, raz wyraziłem jakiś tam pogląd, a dlaczegóż to.
Czy jestem kolejnym meteorem? Nie, milczę i nie radzę w poczuciu pokory, wiedząc iż moja wiedza i tzw. wyrobienie w temacie jest zbyt nikła aby móc cokolwiek sensownego doradzić.

Dlatego też, meteorytami raczej bym się nie przejmował - przylecą, pojawią się i znikną. Gorzej z łowcami płyt, ale i ci się z czasem zniechęcą (jak myślę) gdy okarze się, że nie wystarczy wstukać iluś tam postów.

Panowie jestem przeknany, że to forum nie utonie w powodzi głupkowatych wpisów, jeśli tylko nie damy się wciągnąć w bezcelowe dyskusje i polemiki.

Łącząc wyrazy szacunku
Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...