Skocz do zawartości

Jak ilość zastępuje jakość, czyli pogoń za liczbą...


Bert

Recommended Posts

Hmm...
Nie wiem od czego zacząć...
Może od tego, że nie miałem dziś najlepszego dnia...
A może od tego, iż z wiekiem robię się nie tylko coraz starszy, ale i bardziej, padron, "upierdliwy"?
A może zacznę od tego, iż po prostu chcę włożyć kij w mrowisko!!! icon_twisted.gif
Do rzeczy...
Od pewnego czasu zauważyłem na forum wzrost liczby pewnych "szczególnych" użytkowników, którzy charakteryzują się tym, że otwierają jakąkolwiek zakładkę, po czym w tempie ekspresowym zamieszczają swoje, zazwyczaj miernej jakości wpisy w każdym temacie, tam zamieszczonym!
I wygląda to na pierwszy rzut oka zabawnie, gdy cały ekran w miejscu opisanym jako "ostatnia akcja" (ostatni post) zajęte jest przez jeden i ten sam "nick".
Ale na drugi lub trzeci rzut oka, w szczególności, gdy z ciekawości otwieram temat za tematem i zapoznaję się z twórczością takiego delikwenta, zamiast rozbawienia, znajduję poirytowanie!!!
Wpisy kompletnie nic nie wnoszące do tematu, jednozdaniowe, puste, byle jakie i napisane nie do końca po polsku... Gdybyż choć od czasu do czasu były one zabawnymi... Ale nie są...
Mnie to irytuje...
A Was ???

PS. Czekam na gromy, które spadną na moje barki... Na cytaty z mych postów, z których wynikać będzie, iż one też niczego nie wnosiły w tematach... Czekam na groźby, przekleństwa, etc... Spodziewam się najgorszego!
Ale, pomimo tego, może to coś zmieni...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No i żeby nie było niedomówień!
Powyższy temat nie jest skierowany personalnie do nikogo!
Nikomu nie bronię wyrażania swoich opinii i upodobań, nie zazdroszczę nikomu ilości jego postów, etc., etc...
Nie zazdroszczę też tupetu forumowym nuworyszom, wierząc, iż za jakiś czas ich na forum ... nie będzie...

Żałuję jednak, iż z ciekawego w sumie forum robi się przypadkowy chlew, co odstręczy mnie od forum (to akurat mało ważne) i zniechęci tych, którzy naprawdę chcieliby się dowiedzieć czegoś ciekawego, uzyskać rzeczową poradę, wymienić posiadanymi poglądami...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, niestety masz rację. Pojawili się m.in. "łowcy płyt", ale zapewniam, że pomimo iż "nastukali" odpowiednią ilość postów, to owych płyt nie otrzymują, jedynie maila z wyjaśnieniem dlaczego. Póki co, staram się też nie usuwać postów (aczkolwiek zdarza się icon_biggrin.gif), ani nie banować użytkowników, piszę najczęściej ostrzegawczą wiadomość do takiego delikwenta. Ale rozważam zmianę podejścia icon_wink.gif Czekam na Wasze opinie, może być na priva.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i moj nick zbyt czesto widnieje w wiekszosci tematow, ale staram sie naprawde pisac tylko tam gdzie mam cos do powiedzenia. Moje pierwsze 10 postow uzyzkalem juz po godzienie od pierwszego zalogowania. Nie bylo to trudne, bo wiele tematow mnie zainteresowalo. Poza tym jestem nalogowym forumowiczem 2, a nawet 3 innych forum o podobnej tematyce.
Problem tkwi w tym, ze i na innych forach wpisow nie merytrorycznych czy idiotycznych jest sporo. Min. dlatego juz od dluzszego czasu nie wypowiadam sie na pewnym forum, na ktorym zrobil sie taki chlew i chamsto, ze szkoda gadac.

Poza tym czasami, az ciagnie porozmawiac "offtopic", pozartowac. Wymienic krotkie zdania. Taki forumowicz moze zostac posadzony o nabijanie postow, a szkoda icon_sad.gif

Jestem tu wlasciwie nowy, ale juz zauwazylem, ze mimo wielu nowych uzytkownikow - forum (audio) jest malo merytoryczne - wrecz martwe.
W audio siedze juz kilka lat, sam posiadam dosyc przecietny sprzet, nie uwazam sie za autorytet w sprawie doradzania, mimo to staram sie wypowiadac merytorycznie.

Czytam fora, chodze na odsluchy organizowane przez znajomych forumowiczow i codziennie ucze sie czegos nowego.

Codziennie (czasami kilka razy dziennie) zagladam na kazde z forum, i niestety coraz czesciej nie mam co czytac icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można żartować i zbaczać z tematu, chodzi o to, żeby nie wpadać tu raz na jakiś czas i rach-ciach w przysłowiowe pięć minut nawalić postów po jednym zdaniu, które naprawdę nic a nic nie wnoszą ani do danego tematu ani do rozwoju merytorycznego forum . Nawet nie są śmieszne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master,

Masz racje mlodzi, poczatkujacy.

Przyznam, ze czasami nudzi mnie odpowiadanie na watki:
" co lepiej amplituner czy stereo "
" sprzet do 1000 zl (cd, wzmacniacz, kolumny, tuner, okablowanie w kwocie) "
" jaki sprzet polecacie do xxx zl" autor watku najczesciej ma na mysli wskazanie najlepszej mozliwej konfiguracji. Oczywiscie najwygodniej bylo by jeszcze pojsc za niego do sklepu, przywiezc do domu i podlaczyc. Zero inicjatywy.

Moze zorganizowac watki przyklejone?? . Cos w rodzaju podstawowych porad. Moze takie tytuly:
"stero / kino domowe - przeczytaj zanim zalozysz watek"
" jak kupowac sprzet - podstawowe porady, czym kierowac sie przy zakupie "

itd...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keh!
Masz rację - wystarczy spojrzeć na Statystyki by potwierdzić Twoje postowo/łowcopłytowe podejrzenia icon_sad.gif
Właściwie parę osób mogłoby to samo zdanie umieścić we wszystkich swoich postach i absolutnie nic by to nie zmieniło, będzie tak samo bez sensu jak teraz. Mówię o żółtodziobach z popędem do (na szczęście) potencjalnych płyt.
Wydaje mi się, że będzie konieczna ingerencja i cenzura - ja bardzo cenię sobię kulturę i rzeczowość na Forum, a takie wpisy są jej przeciwieństwem.
M.in. z powodu pewnej powściągliwości w wypowiedziach i braku chamstwa tak cenię to Forum.

Co do żartów i dowcipów - wydaje mi się, że przy rzeczowej dyskusji w ramach 20 konkretnych zdań może się pojawić jedno ciut weselsze icon_biggrin.gif Ale oczywiście niech nie będzie to 100% całej wypowiedzi.

Hybryd napisał "Poza tym czasami, aż ciagnie porozmawiac "offtopic", pozartowac. Wymienic krotkie zdania. Taki forumowicz moze zostac posadzony o nabijanie postow, a szkoda " Wydaje mi się, że śmiało możemy korzystać z Audiofil też człowiek ... i nic co ludzkie nie jest mu obce , chociaż jak zwykle bez przesadzania.
Jako że jestem w miarę nowy (jako zalogowany użytkownik, bo fanem jestem od dawna...) to od razu proszę o ewentualną korektę jeżeli się mylę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Panowie!
Zastanawiam się, czy do refleksji nie skłoniło mnie przypadkiem to, iż od długiego czasu na forum brak jest wartościowych wpisów takich osób jak - przykładowo i nie przymierzając - "npl", "Mene", "Anusiak"...
I co więcej, nie były to osoby, ze zdaniem których zawsze się zgadzałem . Wręcz przeciwnie.
A jednak osoby te posiadając zarówno wiedzę, jak i osłuchanie (przykładowe i wcale niekompletne wyliczenie), wzbudzały we mnie olbrzymi szacunek i chęć dalszego przebywania na forum i kolejnej wymiany poglądów!
Obejrzałem przed chwilą profile ww. osób. Zaglądają na forum. Są obecne. Ale nie piszą! Dlaczego?
Czyżby też uznały, iż jest nudno? Iż ich zdania i praca na forum nie przydaje się nikomu? Że nie znajdują partnerów do dyskusji?
Dlaczego, zapytam raz jeszcze? Pojęcia nie mam... Ale żałuję bardzo!

Hybryd!
Cytat

Jestem tu wlasciwie nowy, ale juz zauwazylem, ze mimo wielu nowych uzytkownikow - forum (audio) jest malo merytoryczne - wrecz martwe.


Niestety masz wiele racji! Co więcej, dostrzegam, że robisz naprawdę wiele, by to forum nie umarło! Fajnie! Nie będę się "podlizywać", nie mam takiego interesu, ani celu... Twoje wpisy świadczą o Tobie! Dałeś się poznać z jak najlepszej strony! Uwierz, w najmniejszym stopniu mój wpis nie dotyczył Ciebie!
Pozdrawiam wszystkich!
Naprawdę ciepło i serdecznie.
"Łowców płyt" także...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obejrzałem przed chwilą profile ww. osób. Zaglądają na forum. Są obecne. Ale nie piszą! Dlaczego?
Czyżby też uznały, iż jest nudno? Iż ich zdania i praca na forum nie przydaje się nikomu? Że nie znajdują partnerów do dyskusji?
Dlaczego, zapytam raz jeszcze? Pojęcia nie mam... Ale żałuję bardzo!


Forum nie zmieniło się na gorsze - wręcz przeciwnie icon_biggrin.gif
Może te osoby się zmieniły, lub ich zainteresowania - może praca, może wyjechały, może nie mają tyle wolnego czasu co kiedyś?
Problem czasu na rozsądną odpowiedź istnieje, łatwiej i szybciej przejrzeć aktualności niż napisać i podyskutować.
Ja np. tylko dlatego pojawiłem się jako użytkownik, że jestem na "chorobowym" i mam więcej czasu. A uważałem i nadal uważam, że by brać udział w dyskusji trzeba się regularnie pojawić na Forum - kazać czekać komuś tydzień czy miesiąc na odpowiedź to chyba trochę nie w porządku!

Jeszcze inny powód - jeżeli post ma być czytelny i łatwy do zrozumienia, to powinien mieć oprócz odpowiedniej treści także i ładną formę, nagminne błędy ortograficzne i zbitek myśli lekko rozpraszają czytelnika. I do tego służy edycja postu, ale trzeba chcieć icon_sad.gif

Hybryd napisał o wątkach przyklejonych i poradach dla użytkowników, o lekkiej irytacji na ciągle powtarzające się pytania "co kupić...za..." - a od czego jest regulamin forum wyjaśniający większość wątpliwości i jego punkt 3 Szukaj?

Istnieje pokaźne Archiwum - nie tylko na tym Forum, sporo wypowiedzi (pewnie większość) jest nadal aktualnych i pomoże chętnemu poszukiwaczowi prawdy icon_rolleyes.gif Na spotkaniach, wykładach itp. sporo osób boi się zadać pytania, które może być uznane za głupie - a tu mamy pewną anonimowość i nikt (przesadzam: niektórzy) się tym nie przejmuje, kopiuj-wklej-i do przodu-kolejne forum czeka!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego, zapytam raz jeszcze? Pojęcia nie mam... Ale żałuję bardzo!


hmmm wypowiem się w swoim imieniu. Generalnie ostatni dużo mniej wypowiadam się na forach i to nie dlatego że jest chamstwo czy nap....ie się. Po prostu po paru latach oderwałem się od sprzętu za 2000zł i chyba to jest naturalne. Jednocześnie dużo słuchając różnych klocków przekonałem się że bardzo niebezpieczne jest doradzanie konkretnych marek i modeli. Każdy z nas jest inny icon_wink.gif Bardzo chętnie komuś napiszę jak kupować ale nie co. Jak skonfigurować ale nie co. Jak... etc. etc.
A niestety to nie tylko tutaj ale na każdym forum jest dużo meteorów które tylko przelatują z pytaniem: CO KUPIĆ ZA 1000zł!!!! PILNE!!!!! Sorry ale nie znam się na tym icon_sad.gif Jakby zapytał 7 kanałów czy 5? Odpowiem. Ile głośników i dlaczego do surrondu? Odpowiem. Monitory czy podłogówki? Odpowiem. Ale na pytanie Denon&Onkyo już nie icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf,

Zgadzam sie. Juz jakis czas temu przeskoczylem na sprzet niebudzetowy. Dzis zupelnie nie znam klockow ponizej 5 kzl (sztuka / nowy). Na forach pojawia sie wiele mlodych osob, zaczynajacych przygode z audio stad mamy tego typu pytania.

Rowniez jestem przeciwny podawania konkretnych zestawien. Zawsze proponuje by kupujacy najpierw pochodzil po sklepach, wybral sie do znajomych forumowiczow - najpierw sie osluchal, wyrobil sobie jakies zdanie na temat dzwieku. Niestety wiekszosc zakladajacych tego typu posty chcialoby sprzet kupic najlepiej jutro - powiedz mu tylko jaki jest ten naj - najlepszy w podanym budzecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie..Panie
jestem typem uzytkownika gdzie czytam 3/4 naszego Forum, jezeli nie wiem nie wypowiadam sie, czesto odpowiadam krotkim zdaniem na "lubiane" posty typu czy Onkyo za 1500zl zagra lepiej od Denona za 1700zl
Z reguly spedzam czas na forum wieczorem gdzie forumowicze juz dawno dali jasne odpowiedzi
Mam ponad 200postow ale nie robie dla ilości a tym bardziej dla plłyt

Kah moze to potwierdzic - nigdy nie dostal ode mnie maila typu "czy juz moge dostac plyty za posty ? bo mam tyle i tyle?

Nie uwazam aby mi sie cos nalezalo ale..ale milo mi sie zrobiło jak dostalem taka informacje mailem.
Mam pewne wiadomosci o audio ale jest wielu ktorzy maja ogormne pojecie!!
i bardzo czesto czytam i sam sie dowiaduje
Kazde forum jest takie samo.. predzaj czy pozniej zrobi sie balagan
Informuje,ze jezeli dostane plyte moge komus z forumowiczow zrobic mily prezent i odstąpic:)
co Wy na to ? bo zastanawiam sie czy oby po czesci nie bylo to kierowane do mnie
jak szczerość to szczerość icon_wink.gif



edit:

Cytat

Zgadzam się, niestety masz rację. Pojawili się m.in. "łowcy płyt", ale zapewniam, że pomimo iż "nastukali" odpowiednią ilość postów, to owych płyt nie otrzymują, jedynie maila z wyjaśnieniem dlaczego. Póki co, staram się też nie usuwać postów (aczkolwiek zdarza się icon_biggrin.gif), ani nie banować użytkowników, piszę najczęściej ostrzegawczą wiadomość do takiego delikwenta. Ale rozważam zmianę podejścia icon_wink.gif Czekam na Wasze opinie, może być na priva.



moze od dzis niech KAH wyznacza ostatecznie... uzytkownikow forumowiczow ktorzy moga dostac plyty koszulki
bedzie bardzo sprawiedliwie..owszem ilosc postow tak..ostatnia decyzja Kah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny!!!
Czuję się wywołany do tablicy!
Zacznę od cytatu
Cytat

bo zastanawiam sie czy oby po czesci nie bylo to kierowane do mnie
jak szczerość to szczerość


Jak mogłeś!
Na forum jesteśmy prawie równieśnikami (zarejestrowaliśmy się w odstępie 2 dni)! Uczestniczysz w pracach "nowego" forum, prawie od zarania, jesteś jedną z niewielu osób, które mają pojęcie o kinie domowym, kompresji FLAC, etc.
Czy naprawdę pomyślałeś, chociaż przez chwilę, że moje utyskiwania były skierowane pod Twoim adresem???
Jeżeli tak, to wstydź się! A mi jest przykro icon_sad.gif
Wiesz, jak mi brakuje podczas czytania tematów widoku czarnego subwooferka po lewej stronie?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny!


Płyty są po to, żeby je rozdać icon_smile.gif Po to też, aby nagrodzić naszych stałych forumowiczów, i po to żeby zachęcać, może i troszkę skusić, nowych żeby im się zachciało coś sensownego napisać icon_smile.gif

Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was pisze nie po żeby dostać od nas CD, ale skoro już je mamy to jest nam miło móc Was w ten sposób obdarować za duży wkład w rozwój forum icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nieco ruszyło mnie postępowanie jednego z użytkowników tego forum. W czym rzecz. W tym mianowicie, iż robiąc wrażenie człowieka obytego w tematyce naszego forum, czasami będąc nawet specem w pewnych dziedzinach tematycznych, sam zakłada liczne wątki. Chwała mu za to, lecz już jako osoba nie bardzo wiedząca czego chce i jakby nie obyta w tematyce audio. Częstokroć wypowiedzi są tak sformułowane, by prowokować do dalszej dyskusji, chociaż temat mógłby być już wyczerpany. Powód ...... dla mnie wiadomy, jak w temacie. Żeby to były wypowiedzi w pełni sensowne, ale niejednokrotnie są one wyrażeniem swojego niezadowolenia, względem opinii i upodobań innych użytkowników. Zresztą sama forma wypowiedzi w niektórych przypadkach budzi zgrozę.
Oczywiście oficjalnie tu nie napiszę o kogo chodzi, to pozostawiam pod własne obserwacje i wnioski użytkowników forum.

Trafił sie również taki rodzynek:
Cytat

Witam na forum, jestem tu nowy i mam nadzieje ze bedzie na tym forum duzo sie dzialo icon_biggrin.gif

Można już się już bać.

Cytat

Na tym forum i tak jest jeszcze spokojnie. Nie jest tak duzo bezsensownych wypowiedzi w porownaniu np. do forum x... ktore jest wiele dluzej w sieci.

Ta wypowiedź na szczęście uspokoiła mnie i trąciła nieco optymizmu.

Chciałbym przy okazji podziękować :
Fono Master, muzyczny gość, Bert, mejson, wolf, RoRo, hybyrd83 i audionet za posty, które przyjemnie się czyta i są podparte sporą wiedzą praktyczną, na słuszne na tym forum tematy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzisiaj nieco ruszyło mnie postępowanie jednego z użytkowników tego forum...

Cz58y
Ale Ty masz do nas cierpliwość icon_rolleyes.gif
Cytat

Chciałbym przy okazji podziękować :
Fono Master, muzyczny gość, Bert, mejson, wolf, ..., hybyrd83 i audionet za posty, które przyjemnie się czyta i są podparte sporą wiedzą praktyczną, na słuszne na tym forum tematy.

To będzie też podziękowanie dla Ciebie i wymienionych przez Ciebie osób - ale nie tylko za ich wiedzę i chęć dzielenia się nią, ale i za wyważony ton w Ich postach. Bo przecież mając parę/parenaście/paredziesiąt lat doświadczeń (nie tylko audiofilskich ale i życiowych) łatwo jest komuś "dokopać" i zniechęcić tych spokojniejszych lub sprowokować tych bardziej narwanych lub nerwowych.
I dzięki temu mógł słusznie zacytowany wcześniej Rafal735r napisać "Na tym forum i tak jest jeszcze spokojnie. "

Pozdrawiam - wszystkich icon_biggrin.gif
... i wszystkich też zachęcam do większej aktywności w rozpoczętym miesiąc temu przez ... temacie
Pożyteczna akcja. Za Twoje klikanie płaci sponsor
http://audio.com.pl/forum/index.php?showto...view=getnewpost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

" jaki sprzet polecacie do xxx zl" autor watku najczesciej ma na mysli wskazanie najlepszej mozliwej konfiguracji. Oczywiscie najwygodniej bylo by jeszcze pojsc za niego do sklepu, przywiezc do domu i podlaczyc. Zero inicjatywy.



Ja uważam, że takie tematy są wartościowe jeśli autor czeka na odpowiedź. Mam trochę doświadczenia w odtwarzaczach, ale nie mam pojęcia o słuchawkach bezprzewodowych. Dlatego zadaję pytanie (akurt bez kwoty). Jeśli pójdę do sklepu, to sprzedawca, jakby nie było, jest interesantem - zawsze mu będzie zależało, żebym kupił, a najlepiej jak najdrożej się da.
Jeśli zapytam ktoś na forum, to nie licząc patologii każdy będzie mógł mi opowiedzieć o swoich doświadczeniach bez podetekstu. Poza tym ile sklepów musiałbym odwiedzić, żeby zebrać np 20 odpowiedzi?
To nie jest wyręczanie się, tylko pomoc kogoś bezstonnego, kto powinien się znać na temacie. Bo jeśli się w nim wypowiadasz, to masz coś do powiedzenia.

a spamerze byli zawsze i wszędzie - nie należy się tym przejmować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym czasami, az ciagnie porozmawiac "offtopic", pozartowac. Wymienic krotkie zdania. Taki forumowicz moze zostac posadzony o nabijanie postow, a szkoda icon_sad.gif


Na kilku forach widziałem wyodrębnione okno, w którym można porozmawiać na czacie, z każdym zalogowanym forumowiczem. Można by również na tym forum, stworzyć takie "czatowe" okienko do wolnych pogawędek na różne tematy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie widzę na razie szans na czat na forum.
Musicie się między sobą, póki co, powymieniać numerami komunikatorów.
Z tego też co widzę - raczej trudno trafić tu online na osobę z którą akuratnie miałoby się ochotę pogadać. Jedni na forum siedzą w pracy, inni w domu w nocy itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...