Skocz do zawartości

Płatny odsłuch


Recommended Posts

Witam Wszystkich Forumowiczów

Nareszcie nadszedł czas uzyskania WAF (Wife Acceptance Factor) na jak to nazwała moje fanaberie...
Oczytany na niezliczonych forach i z mętlikiem w głowie postanowiłem zacząć odsłuchy i wybrać sprzęt, który będzie mi najbardziej odpowiadał
(Zestaw stereo + słuchawki do kwoty 15 tys.) i tu zaczęły się schody...

Mieszkam w Szczecinie w związku z tym udałem się do "polecanego i dobrego" sklepu Audiofil gdzie za samo posłuchanie AKG 702 zażyczono sobie 200 PLN. (nadmienię, że nawet nie było z czym ich porównać bo nie posiadali innych marek np. HD 650). Dodatkowo za odsłuch sprzętu w salonie (oczywiśćie sprzęt znajduje się na stanie sklepu) także pobierane są opłaty tej wielkości. Pieniądze nie są zwrcane! Mogą jedynie zostać odliczone w przypadku zakupu odsłuchiwanego sprzętu.

Pytanie 1: Czy ze mną coś jest nie tak czy się za przeproszeniem w du..ch poprzewracało ?! (pierwsze słyszę o takich złodziejskich bo inaczej tego nazwać nie mogę praktykach)

Pytanie 2: Z uwagi na fakt, że nie dam zarobić tego typu firmie ani grosza proszę o pomoc i podanie polecanego i dobrego sklepu w Poznaniu lub innym bliskim Szczecinowi miejscu gdzie podejście do klienta chcącego wydać ciężko zarobione pieniądze będzie inne a odsłuch bezpłatny. (Dojazd nie stanowi problemu jak wybór sprzętu będzie duży to i do Warszawy pojadę tak się zawziąłem icon_wink.gif )

Liczę na Waszą pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ż E N A D A!!! icon_eek.gif
Co to za praktyki? Proponowałbym nawet przedstawić sprawę rzecznikowi spraw konsumenta! Niech spojrzy na to z formalno-prawnej strony. Być może to nawet proceder podpadający pod jakiś paragraf? Co za hultajstwo!!! Godne największego potępienia!

Słusznie planujesz OLAĆ takich "fachowców" (chyba, że od zdzierania pieniędzy)!

Podobnie jak Ty - wydając całkiem spore pieniądze, wolałbym raczej jechać choćby do Poznania. Tylko najpierw zadzwoń i upewnij się czy nie robią podobnie...
Lub lepiej pojeźdź po okolicy i "pozwiedzaj" używane sprzęty u ludzi, którzy mają muzykę za prawdziwe zainteresowania, a nie jako biznes...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też spotkałem się z podobną propozycją w tym" sklepie".Na pytanie co to za praktyki oświadczyli mi że ludzie tylko słuchają i nic nie kupują.(Wszystkie sklepy powinny brać kasę np za oglądanie butów icon_lol.gif nie trzeba by wtedy już nic sprzedawać.Za przymierzenie buta brałbym też 200 zł.A buty sprzedawał w promocji za złotówkę.)
Tego dnia miałem kupić w Audiofilu przedwzmacniacz gramofonowy lecz po propozycji opłaty za słuchanie zrezygnowałem.

Na szczęście parę kroków dalej jest sklep DAT .Tam i posłuchasz sprzętu jak i uzyskasz fachową poradę.Kiedy była taka potrzeba właściciel przywiózł wzmacniacz nawet do kolegi do domu, abyśmy posłuchali go w systemie w którym miał grać.Polecam na Wyszyńskiego parę metrów za kładką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet
Dzięki za informację na pewno się wybiorę. Tylko takim podejściem w dzisiejszych czasach zdobywa się klientów a jak widać nie wszyscy szczecińscy sprzedawcy do końca to pojmują i w dalszym ciągu narzekają na marazm i zastój w interesie (nie mówię tu tylko o branży audio). Wystarczy pójść do naszego centrum handlowego i np. do Starego Browaru w Poznaniu aby w poziomie obsługi przenieść się z okręgówki do 1 ligi. Przykre to a jednak prawdziwe.

Jeżeli ktoś może polecić jakieś salony to zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he.
Ja bym do nich wrócił i pokazał paragony na kupiony sprzęt, żeby wiedzieli czego nie sprzedali, no i oczywiście wzmianka kierownikowi, że nie omieszkasz Ty i milion czytelników tego forum icon_wink.gif ostrzegać przed tym sklepem i omijać go z daleka.
Jak są nieprzemakalni (a pewnie są), to pewnie niczego nie zmieni, ale zawsze satysfakcję można mieć.

Z drugiej strony, jadąc ze Szczecina do Poznania i z powrotem trochę na wachę się wyda...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandflyer

Pomysł dobry, wrócić narobić smaku i powiedzieć na koniec, że już kupiłem cały zestaww u konkurencji obok, która nie chciała kasy za odsłuch icon_lol.gif
Tak po prostu w celach szkoleniowych i własnej satysfakcji, bo nie sądzę aby mój przypadek coś zmienił w ich nastawieniu...

Co do wyjazdu do Poznania to nie ma problemu jak już napisałem - do Wawy i pojadę, czas stracę a "złodziejowi" nie dam tak się zawziąłem.
W życiu nie zawsze chodzi o pieniądze - zasady też trzeba jakieś mieć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł za odsłuch ? Taniocha , za wypożyczenie kabli głośnikowych wartych od 1 do 3 k zł "Idiotofil " zawołał 300 zł.Chciałem porównać 3 modele i kupić 1,ale 900 zł za taki luksus .
Omijać szerokim łukiem ,200 metrów dalej jest sklep audio z całkowicie innym podejściem do klienta.
Zamiast do Poznania proponuję wypad do Berlina.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirxx
To rzeczywiście miałem ceny "okazyjne" jak widać icon_evil.gif
Co do sklepu znajdującego się 200 m dalej (DAT) o którym wspomniał także audionet to macie całkowitą rację: to inna bajka.

Zbyszek Danilkiwicz (właściciel) jest prawdziwym pasjonatem i profesjonalistą w każdym calu. Już byłem na odsłuchach w tą sobotę. Przesłuchałem troszkę sprzętu ale wrażenie jakie zrobił na mnie system Zeta Zero to tej pory śni mi się po nocach. Powiem tylko, że Rysiek Riedel choć to niemożliwe śpiewał przede mną icon_smile.gif
Z uwagi na koszta mogę jednak tylko pomarzyć.

Kupiłem nawet używaną integrę NADa 370, który dobrze trafia w mój gust (grał z Focalami Chorus 816).
Potestuję jeszcze inne kolumny, coś z Dali / MA i niebawem coś już powinno grać u mnie w domu.

Ps
"Idiotofil" rozbawiło mnie to setnie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzilem ze sa tacy zawodnicy. Ja bym sie spytal czy za samo patrzenie sie nic nie placi, bo nie jestem pewien czy wlasnie nie "zadluzylem" sie u nich na kilka tysiecy i potem mnie bedzie komornik scigal icon_mrgreen.gif
W Poznaniu nie spotkalem sie z takimi praktykami. Najlepiej podzwon po sklepach z pytaniem czy maja sprzet na stanie ktory chcesz odsluchac, zebys nie jezdzil w ciemno po miescie. A sklepy znajdziesz na pewno w necie jak i na tej stronie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem płatnych odsłuchów znany nie od dziś. Wałkowany wielokrotnie na sąsiednim forum, wiadomo jakim.
Pojawiają się tam nawet zwolennicy tego zjawiska, pewnie szczególnie w osobach ludzi z tzw. "branży".

Osobiście nie zetknąłem się z tym zjawiskiem, choć wiem, że w Warszawie praktykuje się ten proceder. Takie salony audio omijam szerokim łukiem. O genialnych sprzedawcach, wszystkowiedzących już nie wspomnę.

Od wielu lat zaopatruję się w jednym salonie audio, gdzie jest miła i fachowa obsługa. Wielokrotnie odsłuchy zamawiałem z tzw. "biegu", w wolnej chwili (obecnie ich chronicznie brak icon_evil.gif) i nigdy nie przyszło nikomu do głowy, aby mi kazać płacić.

Dawno co prawda tam nie byłem, ale sądzę, że nic się w tej materii nie zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Może dokończymy i uzupełnimy temat, w sumie dostaliśmy sygnał o "ciekawym" salonie w Szczecinie. Jakie i gdzie polecacie salony, a jakie omijać ? Może bez nazwy sklepu icon_wink.gif , ale ulica/dzielnica jak najbardziej .
Z 4 lata temu rozglądałem się za nowymi kolumnami i chciałem między innymi posłuchać tonsilowskiej fiesty i pylonów , zajrzałem do Łódzkiego salonu, Pan sprzedawca najpierw niczym w Misiu zakrzyknął z pogardą " Paaanie tu jest salon audio , ja tu, ja tu sprzęt sprzedaje, a nie badziew " . Mówił to na tle bardzo budżetowych, acz wyjątkowo audiofilskich salonowych systemów 5.1 jamo 426 i kody av za jakieś 600-700zł. To trochę anegdota bo jasnym się stało na czym jest dobra prowizja, a nie salonowa jakość .
W pokoju odsłuchowym podłączone były wharfedale i coś jeszcze, mówię czemu nie, Pan że opłata po 20 zł za firmę .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy i może być pożyteczny. Ale bądź konsekwentny i napisz na jakiej ulicy w Łodzi ten salon się mieści. Trzeba omijać takie sklepiki i subiektów w nich zatrudnionych z daleka.
I nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Chcą 20-25zł za firmę? Czyli jeśli posłucham sprzętu 10 firm to zabulę 200 - 250zł? icon_eek.gif icon_evil.gif
Ja wiem, że czasy ciężkie, ale inni jakoś sobie radzą.
Przykład doskonale funkcjonującego salonu audio mamy nawet na naszym forum, gdzie się udzielają. Wiecie o jaki salon chodzi? Nie pobierają opłat za odsłuchy a nawet wysyłają sprzęt do klienta, by mógł u siebie posłuchać.
Napiszę wprost, to salon Q21 z Pabianic. Czyli nawet nie z metropolii, choć w sumie niedaleko.
Bardzo miłe doświadczenia mam też z krakowskim Chillout Studio.
No i salony w Kielcach. Vimed Sat oraz Top Hi-Fi & Video Design.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, tak dwie pary kolumn razem 40zł, a były podpięte (nie chciałem ściągać z Anglii kef bledów), warto jednak zaznaczyć że jest tam niedrogo, więc ogólny bilans może być dla kupującego dodatni. Taka polityka, może mieli złe doświadczenia z niezdecydowanymi klientami, nie mnie to oceniać. Ogólnie sklep polecam za wybór i normalne ceny. Z Włókniarzy pojechałem do Q21, kupiłem co chciałem, podobnie miło w tophifi w Łodzi sympatycznie, aż usłużnie 2 pary kolumn na plecy do pokoju, brawo ! Miło też w niemieckiej sieciówce na Brzezińskiej ( bo nie w każdej chcą i się znają) a tam chłopak się znał i nie było problemu podpiąć i porównać .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czymś takim to się jeszcze nie spotkałem szczyt szczytów, czyste naciąganie klienta. Byłem w katowickim Top-HiFi i studio hifi, jak i w Rybnickim Uniwexie na ulicy żorskiej i nigdzie nie było kłopotów z darmowym odsłuchem. Jeśli chodzi o doradztwo wiedzę to nie polecam top hifi, gdyż to głównie salon yamahy. Uniwex i studio hifi mogę z czystym sumieniem polecić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Q21 super. Kupione ostatnio paradigmy 9v7. Oby więcej takich sklepów. Tak samo Kezard w Starogardzie Gdańskim.

Nie polecam salonu Denona w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Też można trafić na płatny odsłuch. Żonie nawe spadła szczęka jak sie dowiedziała i zaleciła żebym tam nie chodził icon_lol.gif

Wogóle dobry temat. Można wrzucić jako "stały" i wymieniać sie doświadczeniam chyba że już taki jest.

Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy idąc do salonu, z zamiarem wybrania nowego samochodu, też chcą opłaty za jazdę próbną? Nie znam takich przypadków. A przecież paliwo, ubezpieczenie itd. więcej kosztuje niż prąd do sprzętu audio.
A swoją drogą ciekawe czy takie salony audio wystawiają paragony za odsłuch. Jeśli nie to sprawa dla skarbówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioplaza w POznaniu też wrednie żąda 50 zł za odsłuch 1h mimo że wszystko jest pod ręką zmieniają tylko kabelki, AudioStrefa z tego co wiem również niestety.
Coraz ciężej coś w tym mieście posłuchać a chcąc kupić powiedzmy CDeka i wybrać z pośród kilku marek można wydać nawet ze 150zł odwiedzając 3 sklepy audio - skandal, oni już nie handlują sprzętem tylko świadczą usługi hahaha
nie kupię z zasady nawet kabelka w takiego typu sklepie icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Audioplaza w POznaniu też wrednie żąda 50 zł za odsłuch 1h mimo że wszystko jest pod ręką zmieniają tylko kabelki, AudioStrefa z tego co wiem również niestety.


Jeśli chodzi o Poznań, to w salonie Denona w Starym Browarze za odsłuchy nie zapłaciłem ani grosza. A "testowałeś" może Koris Audio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...