Skocz do zawartości

Kino domowe + dobre stereo za 10 tys. Co kupić?


wolffik1

Recommended Posts

Witajcie,

Jestem nowym użytkownikiem forum i zwracam sie do wszystkich znawców tematu z prośbą o poradę, pomoc. Chcę kupić zestaw kina domowego, w układzie 5.1 i zamknąć się w kwocie 10 tys. Przy czym...słyszalem, czytałem, że dobre kino domowe niekoniecznie dobrze zagra stereo. Ja ponad wszystko chciałbym mieć dobry dźwiek stereo, dobre głębokie, czyste brzmienie, z głębokim basem, a także niezłe kino domowe. Ale znacznie częściej będę słuchał muzyki w stereo. Słucham różnej muzyki, rocka, pop, rnb, czasem tez klasyki. Salon z aneksem ok 37 m2, pomieszczenie 2,8m wysokości. O ile do instalacji kina mam pociągniete w ścianach zwykłe kable beztlenowe 2x 2,5 mm wiec miernota, o tyle do stereo jestem w stanie podpiąc lepsze kalbe. Kilka lat temu, bodajże w 2006 lub 2007 roku na audio show w warszawie był spięty taki zestaw naim z kolumnami RLS - dla mnie kwintesencja jakości brzmienia, po prostu bajka. Ale naturalnie z uwagi na budżet o naimie mogę na długo zapomnieć. Prosze więc o jakieś wasze pomysły, propozycje co można byłoby dobrego zestawić. Ważne jest też, żeby był to sprzęt dostępny na tyle, żeby można był zrobić odłsuch gdzieś w sklepie, nie chciałbym bowiem kupować czegoś w ciemno. Za wszelkie porady bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,

Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jezeli muzyka jest u Ciebie priorytetem to zacznij od zestawu stereo a potem kompletuj kino.Uwierz mi.Nie będziesz żałował.Musiałbys wydać duzo większa sume żeby było dobrze w kinie a zarazem w stereo.Napisz czy to ma byc nowy czy bierzesz pod uwage uzywany sprzęt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOledzy, sprzęt może być uzywany. Natomist co w takim razie doradzacie, kupic zestaw do stereo i oddzielnie amplituner do kina? I jakie sprzęt (wzmacniacze, amplitunery) z czym zestawic, z jakimi kolumnami? Jeśli mówimyu o stereo i chciałbym się zamknąc w kwocie 7 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to wyzwanie podjąłem i muszę przyznać że temat jest ciężki i kosztowny icon_wink.gif
Jest kilka rozwiązań:
1) Zakup dobrze grającego amplitunera do kina domowego, koszt około 6000zł. oraz zakup do niego zestawu kolumn głośnikowych, nigdy nie oszczędzaj na frontach i centralnym.
2) Zakup procesora dźwięku wielokanałowego, koszt od 2000zł do 10000zł i wyżej. Do tego tego rozwiązania musisz końcówkę mocy lub wzmacniacz stereo z wejściem main in oraz końcówka mocy dla reszty kanałów. I oczywiście zestaw kolumn. Tutaj uważam jest najlepszy FUN icon_smile.gif)
3) Zakup dobrego zestawu stereo + odtwarzacz dvd lub bluray z wyjściem analogowym + opcjonalnie subwoofer. Najlepsze rozwiązanie pod względem cena/jakość.

Wybór należy do Ciebie. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeśli w 100% wystarczy Ci zestaw 5.1 oraz w grę wchodzą używki - gwarantuje Ci, że można pogodzić stereo z kinem domowym i to na bardzo wysokim poziomie!!! Piszę bo sam od dobrych 10 lat mam takie kino domowe, które opiera się na wzmacniaczu/procesorze: YAMAHA DSP-A1. To doskonały wzmacniacz do kina domowego 5.1 (w specyfikacj Yamahy 7.1), grający w stereo na poziomie współczesnych wzmacniaczy za ok. 4000 zł!!! Porównywałem go bezpośrednio z NAD-em i ARCAM-em właśnie z tego przedziału cenowego (modeli niestety nie pamiętam). Dla mnie od Arcama lepszy i tak samo bardzo dobry jak NAD. Odkąd go mam wiele się zmieniło: kolumny, źródło, kable, ale Yamaszka ciągle jest i przepięknie mi gra.... Dlatego proponuje zainteresować się właśnie takim produktem, który dziś kosztuje już poniżej 2000 zł!!!! W grę wchodzą też jego następcy DSP-AX1 oraz DSP-AZ1 teraz na allegro za 2299 zł:

http://allegro.pl/yamaha-dsp-az1-i1607357623.html
(sam mam chrapkę na tego ,,Z").

No i zostaje bardzo dużo kasy na resztę toru icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. Oczywiście problem z odsłuchem będzie oraz ryzyko, czy nie uszkodzony (choć w tym przypadku sprzedawca ma niezłe rekomendacje).....????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...