Skocz do zawartości

Dobre stereo do 10 tys


Gość New Member

Recommended Posts

Trochę sprzętu słuchałem i wiem czego chce , generalnie chciał bym aby to był sprzęt uniwersalny . Z doświadczenia wiem że trzeba dobrać kolumny do reszty klocków że by " zagrało " bo nie wszystko będzie ze sobą dobrze pracować . Dla tego tu jestem by zaciągnąć opinii fachowców , bezcennej .
Jeśli chodzi o kolumny to wolał bym uniknąć dużych wooferów ale jeśli chodzi o bas z nich to nie chciał bym by był punktowy...
Pomieszczenie 4x5m
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Hm.
Opinie fachowców?
Jeden odsłuch jest więcej warty, niż 10 najbardziej profesjonalnych, teoretycznie "bezcennych" opinii.
Za te pieniądze jest (omalże) tyle opcji i tyle preferencji, co doświadczonych. Głowa Cię rozboli icon_rolleyes.gif
Więc słuchać, słuchać i słuchać. Bo to, co tu napiszemy - niekiedy nijak może się mieć do Twoich oczekiwań.

Zacząłbym od kolumn. Dobre skrzynki, to 3/4 sukcesu icon_biggrin.gif. W tym układzie możesz wydać na nie 5-6 kzł! To już wysoka półka ( przynajmniej za używane). Moje typy? Oczywiście Infinity (klasyczne), Zoller, T + A, Tannoy (skuteczne), B&W, Proac, Dynaudio. Z nowszych - może Epos i Proac? To tylko kilka marek - zależnie od tego, co w lubisz w prezentacji. Do tego ktoś inny dołoży pewno jeszcze kilka. Potem jeszcze kilkanaście wzmacniaczy, CD... Uf!


Bas - nie punktowy? Czyli "obły", zaokrąglony, przeciągający się? Z niewielkich przetworników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to by bas nie grał w " jednym miejscu " jak to się czasem zdarza w tanich kolumnach.. Tylko potrafił sobie zejść niżej i nie być na pierwszym planie...
Kefy odpadają słuchałem ich i dźwięk mi się nie podoba choć przyznaję że wyglądają dobrze . Tannoy też odpada . Infinity grały nieźle mi z Harmanem ale to było 2 lata temu a od tego czasu słuchałem innego sprzętu . Dobra co z Eposa , Proaca , B&W Dynaudio z jaką elektroniką zagra dobrze . Z B&W myślałem o 704 lub 705 oczywiście że używane zostanie więcej na resztę ...Jeśli chodzi o elektronikę to myślałem o Rotelu , Music Hall a35.2 , I Coś Audio Analoga...
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bez urazy.
2 lata temu słuchałeś pewno pseudo Infinity...
Tannoya (starego dużego - 10,12, 15 cali - głośnika współosiowego) pewno też nie słuchałeś?
To jest wg mnie wyższy poziom niż B&W 704. Wymienione prezentują między innymi BAS, który jest dużo niższy, pełniejszy i wiele potężniejszy (w porównaniu do nowych konstrukcji), ale całe brzmienie jest wyrównane...

Masz swoje typy, więc kup sobie to, co uważasz:)


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zukzukzuk zapowiedział obfitość propozycji to tak musi być icon_wink.gif
Ja gram na zestawie:
ROTEL RA04
ROTEL RCD-06S
Elac FS 68
i jestem bardzo zadowolony. Muzyki słucham różnej (Pink Floyd, Led Zeppelin, SBB, Sting , .......) .
Zestaw zrównoważony, odtwarza wiernie nie eksponując nadmiernie żadnego zakresu.
Na dwóch 17 cm niskotonowych bas jest ładnie kontrolowany, przestrzenny. Nie zejdzie na pewno tak nisko jak przy 30 cm ale nie zabrakło mi go nigdy, a czuć go na ciele wtedy kiedy trzeba icon_smile.gif
Posłuchaj - może będzie odpowiadało icon_smile.gif
Powodzenia

PS. Słusznie pisze zukzukzuk o konieczności odsłuchu - my tu teraz o swoich preferencjach Ci piszemy, a gdzie Twoje ??? wiesz tylko Ty icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!
Dla jednego 2x17 cm z dziurą, dla innego jeden duży wofer w OZ pasuje:) To tylko jeśli chodzi o bas. A co dopiero dalej...

Jeśli masz do wydania powiedzmy 1000 zł - to i owszem można podać jakąś uniwersalną "recepturkę" - gotowy zestaw. Ale im więcej kasy, tym więcej "smaczków" można wydobyć (dla siebie) z brzmienia.

Jak widzisz. Padło kilka propozycji. Jednak jak dotąd ŻADNA (przynajmniej z kolumn) chyba nie jest po Twojej myśli?

Bez urazy.
Śledząc wpisy na forum mam wrażenie, że wielu szuka POTWIERDZENIA swoich wyborów - nie zaś faktycznej porady.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym Rotel jeszcze dobrze zagra ? Chodzi mi o jakieś dobre Monitory nie koniecznie B&W 705 ?
No właśnie tego oczekiwałem zestawu który dobrze gra z jakimś typem kolumn ?
Niestety Music Hall a35.2 odpadł...
Czy ktoś słuchał Audio Analogue i mógł by się na temat tego sprzętu wypowiedzieć ?
Lub Primare-I30 ?

Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Ostatnie ostrzeżenie: odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować - proszę korzystać z przycisku ODPOWIEDZ (jasnoszary), a nie "ODPISZ" (czerwony)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

.......
Śledząc wpisy na forum mam wrażenie, że wielu szuka POTWIERDZENIA swoich wyborów - nie zaś faktycznej porady.

Pozdr.



Ja potwierdzenie mojego wyboru mam codziennie w uszach icon_smile.gif, a czasem nawet do kwadratu,jeśli posłucham u kogoś innego zestawu i okazuje się, że mój bardziej mi pasuje icon_smile.gif
Ja myślę, że działa tu zasada : "każda pliszka swój ogonek chwali " icon_wink.gif
Bez urazy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście!
Zasada jest taka, jak piszesz.

Ale chwalę nie tylko swoje. Słuchałem pięknie grających Zollerów, B&W, czy Tannoy. Lecz wszystkie były to duże kolumniska z basami po 10-15 cali.
Pewne rzeczy miały lepsze, które zabrałbym do siebie. Pewne...
Natomiast słuchając ostatnio kilka razy hi-endowych SF Extrema (obecnie ok. 25.000 zł - SH) - stwierdzam, że środek i góra jest CUDNA. Lecz brak odpowiedniego podparcia basem (jak dla mnie i kilku użytkowników wielkich skrzyń i dobrych zestawów). Tymczasem ten sam bas dla innych może być SUPER!
A więc PREFERENCJE!
Lecz tego nie można sprecyzować inaczej, jak słuchając pewnej ilości zróżnicowanych (i dobrze brzmiących) zestawów odpowiedniej (szukanej i wyższej) klasy.

Przykładowo. Ktoś twierdzi, że ma BAS. Ale być może kiedyś posłucha CZEGOŚ, co ma BAS przekraczający jego obecne wyobrażenia i oczekiwania... I tak można odnieść się do każdego podzakresu, a także do sceny, stereofonii, separacji, muzykalności zestawu, itd.
W internecie tego nie można zrobićicon_sad.gif

Przepraszam za offtop:)

Pozdr.

P.S.
Gdyby co - to zapraszam serdecznie w celu weryfikacji!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re : zukzukzuk
Nie chcę wchodzić Hi-End.. kwestia kasy chyba rozumiesz po za tym tam najmniej się zmienia względem wydanej kaski.
Widzę że jesteś miłośnikiem BASU , słuchałeś może Jamo C807 ? Mają świetną komorę basową taki bas mi leży , ale reszta mogła by być lepsza niestety nie kupie kolumn tylko dla tego że mają świetny bas...
Tak jak napisałem chodzi mi o konkrety co gra z czym dobrze np: jaki zestaw zagra dobrze z jakimi kolumnami oraz wasze własne odczucia z brzmienia tego zestawu do czego się nadaje , słabe i mocne strony...
Z góry dziękuję za waszą bezcenną wiedzę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ops icon_redface.gif
Nieopatrznie sam użyłem określenia, którego staram się unikać (jak widać, z marnym skutkiem). Hi-endu chyba nie ma... Jeśli przyjmiemy tezę, że zawsze COŚ może zagrać lepiej od tego, co słuchamy/ mamy.

Może nie jestem miłośnikiem basu (raczej z nim ciągle walczę - marne pomieszczenie), a zwolennikiem pełnego, zrównoważonego dźwięku:)
Traktuję go (bas) równie poważnie jak pozostałe części pasma.

Jamo C807 nie słuchałem.
Ale za jedyne 3 kzł proponuję STARE i leciwe kolumny, które mają z 99% PEWNOŚCIĄ LEPSZY, głębszy, bardziej rozciągnięty, bardziej "kolorowy" (zróżnicowany) i sądzę, że szybszy bas.
A do tego bardzo dobrą średnicę i super rozdzielczą, detaliczną górę. Prezentują WIELKI, bezpośredni dźwięk! O bardzo dobrej stereofonii i przestrzeni. Odpowiednio napędzone - dosłownie wgniatają w kanapę! Nie potrzebują suba!
Co ważne - zagrają nawet z relatywnie słabym (jakościowo) wzmocnieniem. U mnie pewien czas napędzane były kompletem "kambodży" (C500 + P500) - 65 W/8 ohm na kanał. Całość wzmocnienia kosztowała mnie wtedy jakieś 1500 zł. Co prawda - mam pokój mniejszy o 1/3 od Twego.
Sądzę, że za prezentacje na takim poziomie trzeba dać dzisiaj minimum 3-5 razy tyle...

Te skrzynie są zrobione niesłychanie SOLIDNIE. Ważą odpowiednio - 35 kg - sztuka. Głośniki także wytrzymują lata (w grę wchodzi praktycznie wymiana zawieszeń basowców). Gdy je sprzedawałem 8 lat temu - dostałem 2.700 zł. Dziś są nawet droższe!
A ile za powiedzmy 5 lat będą kosztowały rzeczone Jamo? Mimo, że będą 18 lat młodsze. 1000 zł?

Te "kolumienki" poleciłem jednemu z Kolegów z innego forum (przed nimi miał Cerwin Vega z 15 calami na basie!)
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...df3771205477401

To nie hi-end! Ale gra MUZYKA!

Sorry! Więcej nie będę.
Ty wybierasz:)

Powodzenia!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak jak w temacie . Wzmacniacz z CD , kolumny . Pod uwagę biorę nowe i " używańce "



Nowa propozycja - czytając angielski forum na what hi fi natrafiłem na ciekawy wątek.
Podsumowując, podaję link XTZ

Bardzo ciekawa oferta, aczkolwiek XTZ nie ma polskiego dystrybutora (ale to nie jest problem).
Recenzje całkiem, całkiem.
Jest możliwość wypróbowania sprzętu - jeżeli klient jest nie usatysfakcjonowany, można zwrócić sprzęt po 3 tygodniach, ponosząc jedynie koszty przesyłki.

Korci mnie taki zakup... Może kiedyś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...