Skocz do zawartości

JVC TH-S66 - brak dźwięku i zmiany kolorów


etnaska21

Recommended Posts

Witam,
Właśnie kupilam kino domowe JVC TH-S66 podłączyłam wszystko zgodnie z instrukcją (głośniki oryginalne) lecz podczas odtwarzania nie ma dźwięku, głośniki ani 'drgną'. Kino jest podłączone do telewizora Grunding. Gdzieś na forum przeczytałam ''Kino domowe JVC ma podobnie. Brak jest dźwięku przez euro i tak ma być. '' Ja podłączyłam do telewizora tylko Eurozłącze więc pewnie to jest przyczyną. Jak więc to podłączyć, jaki kabelek potrzeba żeby wszystko grało? ; )

Drugi problem jest taki, że obraz często zmienia sam kolory. Czy może to być spowodowane złym ustawieniem subwoofera i głośników?

Proszę o pomoc,
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładniej - co słychać z JVC (czy w jakimś ustawieniu jest dźwięk, z jakiego źródła pochodzi ...)

Co się dzieje, jak wkładasz płytę CD czy DVD? Pojawia się jakiś dźwięk w głośnikach?
A gdy wybierasz radio (TUNER) jako źródło dźwięku słychać coś?

Wszystkie głośniki są podłączone do kina domowego i czy nie ma wyciszenia (MUTE)???

Jeżeli obraz zmienia kolory - to często winny jest kiepski kabel lub słabo kontaktuje.
Skoro obraz pojawia się na tlewizorze - to i dźwięk powinien iść z głośników telewizora.
Eurozłacze przesyła zarówno obraz jak i dźwięk.

O co chodzi z tym stwierdzeniem "kino jest podłączone do telewizora..."? Chcesz mieć nagłośnienie z JVC podczas oglądania zwykłego obrazu telewizyjnego?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na migotanie kolorami są dwie rady, podczas oglądania filmów z dvd odłącz antenę od TV a obraz powinien być stabilniejszy a może nabrać troszkę "śniegu"
lub podłącz odtwarzacz z TV za pomocą wejść progressive scan i obraz powinien być już bez śniegu i migotania.
PS: progressive scan wymaga innych kabli i zmiany ustawień
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że podpiełam wszystko wg instrukcji i jest obraz ale nie ma dźwięku. Nie ma go w żadnym ustawieniu. Podłączyłam kino, włożyłam płytke i film sobie leci ale dźwięku ni huhu. Nie podłączałam żadnych tunerów, innych sprzętów tylko głośniki które są w zestawie.
''kino jest podłączone do telewizora Grundig"? - tym zdaniem po prostu chciałam zasygnalizować, że mam telewizor Grunding a nie Thomson czy jakiś inny gdyż różne firmy mają różne zestawy styczek chyba (jedno lub dwa eurozłącza itd).
Co do obrazu to jest to spowodowane chyba zbyt bliskim ustawieniem subwoofera i głośników i tam jakieś siły magnetycznej działają i obraz szaleje.
Martwi mnie jedynie ten dźwięk. Ale wydaje mi się, że to po prostu trzeba zastosować jakieś inne kabelki bo jak już pisałam podobno w JVC przez EURO przechodzi tylko obraz bez dźwieku.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...