Skocz do zawartości

Wzmacniacz


Marek N

Recommended Posts

Nie wiem juz do kogo sie zwrocic.
Dostalem wzmacniacz Technics SU-X320 razem z dwoma kolumnami firmy Magnat. Moj problem polega na tym, ze po podpieciu tego i tego do laptopa, zauwazylem dziwne zachowanie.
Dokladniej rzecz mowiac, wybitnie niskie tony (raczej generowane sztucznie niz ze zwyklej perkusji, po krociotkim testowaniu zauwazylem poczatki buczenia (przy aktualnym ustawieniu wzmocnienia) przy generowaniu tonu o czestotliwosci 50Hz i amplitudzie 0.8 o przebiegu czasowym sinusa) zaczynaja bardzo nieprzyjemnie dla ucha buczec. Zdarza sie rowniez ze po wylaczeniu muzyki kolumny kontynuuja swoje buczenie az do: odpiecia ich od wzmacniacza(ponowne podpiecie i jest ok.) | wylaczenia wzmacniacza | zastosowania ruskiej metody naprawy sprzetu (tj. uderzeniu ze dwa razy we wzmacniacz, chociaz ostatnio przestalo pomagac (nie zebym testowal duzo razy)).
Domyslilem sie juz, ze najprawdopodobniej problem lezy po stronie wzmacniacza. I wlasnie tu pojawia sie do pana pytanie: Co moze byc tego przyczyna? Czy jest mozliwa(i oplacalna) naprawa tego?

Niech rowniez to bedzie post powitalny: Witam wszystkich czlonkow audio forum! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim eksperyment kontrolowany - podłącz do wzmacniacza jakiekolwiek inne źródło - odtwarzacz CD, DVD - cokolwiek i zobacz czy też buczy. Wtedy będziesz wiedział, czy to wzmacniacz czy laptop.

O ile mi wiadomo, przepuszczanie czystych sygnałów (nawet sinusów) nie jest zbyt zdrowe dla sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiety do odtwarzacza CD Pioneer PD-S505 zachowuje sie podobnie.
Nie wiem czy wina we wzmacniaczu czy kolumnach, sam juz nie mam pojecia. Znajomy - zwykly znajomy - twierdzi ze to normalne.
Ale to nie moze byc normalne. Po podpieciu wzmacniacza + kolumn muzyki slucha sie gorzej niz przez glosniczki z laptopa. To nie moze byc normalne. Po prostu po 10min bola uszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...