Skocz do zawartości

Dobrej jakości słuchawki dokanałowe


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym skompletować dobrej jakości (w stosunku do moich finansowych możliwości) przenośny zestaw audio.Jego bazą będzie odtwarzacz mp3: Pentagram Vanquish Volt 8GB z możłiwośćią rozszerzenia pamięci o 32 GB za pomocą karty SDHC.Przejdżmy jednak do jądra mojego problemu, a mianowicie słuchawek, bowiem to one będą przedmiotem dyskusji.Bedą to słuchawki dookanałowe.Podzieliłem je na 2 kategorie: tańsze i te droższe oczywiście:

Tańsze: SENNHEISER CX400 II - od 100 zł do 219 zł -
CREATIVE AURVANA AIR - 240 zł
CREATIVE AURVANA IN-EAR - 178 zł
RAZER MORAY - 100 zł

Droższe: Phonak Audeo PFE 112 - 430 zł
SENNHEISER IE 6 - 480 zł
Sennheiser IE 8 - 840 zł
Sony MDR-NC 300D - 900 zł

Jestem w stanie wyłożyć na słuchawki nawety 900-1000 zł, ponieważ zależy mi na dobrej jakości dżwięku.Czy podane modele nadają się do takich zastosowań?Czy bedą dobrze współpracowały z przenośnym odtwarzaczem?Czy ta kwota pozwala na zakup dobrej jakości słuchawek?CZy może lepsze bedą słuchawki typu zamkniętego?

Proszę o pomoc i propozycje bardziej doświadczonych .

Dodam, że w dziedzinie sprzętu audio jestem kompletnym laikiem.Będzie to moje pierwsze doświadczenie z tego typu sprzętem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz już ten odtwarzacz? Z tymi słuchawkami to nie taka prosta sprawa. Dobrze byłoby samemu potestować... Gdzie mieszkasz? Polecam sklepy sieci Audiomagic, można tam porównać co najmniej kilka modeli różnych firm min. Phonaki, albo z jeszcze droższych Westone'y, a z tańszych bardzo dobre Fischer Audio. Jednak nie da się jednoznacznie powiedzieć co będzie dobre, a co nie, każdemu pasuje co innego.

Sporo porad, testów itp. masz na forum sklepu "mp3store" myślę, że warto tam też zajrzeć, choć mogę się założyć, że im więcej czytasz tym mniej wiesz, bo opinie bywają skrajne. Dlatego tylko odsłuch, albo celowanie w ciemno, ale nie polecam, bo można ładnie wtopić kaskę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoundTormentor

Jeżeli chodzi o dokanałówki to Audeo Phonak wymienione przez Ciebie naprawdę brzmią swietnie. Ciężko się przyczepić do brzmienia, które określił bym jako pełne w całym zakresie a i basu też nie brakuje. W porównaniu do moich poprzednich dokanałowych "budżetówek" różnica spora. Szczególnie po dokupieniu rewelacyjnych pianek wytłumiających comply. Czy warto wydawać kwoty jeszcze większe ciężko powiedzieć jednak do przenośnych odtwarzaczy to może być przerost formy nad treścią. (choć zapewne są ludzie którzy słyszą więcej i lepiej a poza tym stać ich na zakupy słuchawek za 1000PLN)

Sam do słuchania używam taczki4 + Audeo Phonak + formaty bezstratne, czasem konwertowane do najwyższego możliwego AAC i jestem bardzo zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odsłuch ma być w domu to zupełnie zmienia postać rzeczy... radziłbym kupić po prostu cos stacjonarnego, podłączanego do komputera i tyle, jakosć będzie nieporównywalnie lepsze.
Na początek zestaw pokroju ARCAM rDAC + CREATIVE Aurvana LIVE powinien być idealny. Oczywiście to tylko luźna propozycja, bo nie wiem jakie brzmienie Ci odpowiada, ale dla mnie taki set gra świetnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje upodobania muzyczne, to są dosyć szerokie.Głownym moim nurtem jest metal, szczególnie ten. lat '80.Lubie też rocka.CZasami posłucham reggae, bluesa czy jazzu.Wysokie miejsce na moim muzycznym piedestale zajmuje również muzyka klasyczna (Vivaldi, Mozart etc..) oraz ambient, w szczególności ten "ciemniejszy".Nie pogardzę również elektroniką.

Propozycja podłączenia słuchawek + wzmacniacza/przetwornika jest sensowna, ale mój komputer ma zintegrowaną karte dźwiękową.Jednak bardziej odpowiadałobymi podłączenie powyższego zestawu do laptopa, najlepiej takiego, który oferuje dobry i czysty dzwięk, ale wiązałoby się z dodatkowymi kosztami.

Co zrobić- budować zestaw na tym poziomie cenowym czy zaczekać, uskładać kase, w międzyczasie rozglądać się za dobrym rozwiążaniem i kupić znacznie lepszy zestaw ?

Co Panowie o tym sądzą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zestaw, który proponuję powyżej całkowicie rozwiązuje problem słabej karty dźwiękowej w komputerze. Ten rDAC ma wejście USB i pracuje jako zewnętrzna karta dźwiękowa. Poczytaj sobie o konfiguracji takiego zestawu (co prawda innej firmy, ale to niewielka różnica) tutaj, myślę, że sporo rozjaśni ta lektura.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...