Skocz do zawartości

Słuchawki + ewentualna karta dźwiękowa


Recommended Posts


Tak, jak w temacie.
Zależy mi głównie na słuchawkach, ale jeśli będzie trzeba to mogę dokupić do tego kartę dźwiękową.

Słucham różnej muzyki - od reggae przez soft rocka, bluess, jazz, folk aż do metalu. Ulubieni wykonawcy to red hot chilli peppers, richie havens, adele.
Ostatnio akurat zawładnęła mną Adele ^^

Prosiłbym o jakąś propozycję słuchawek, które zrzuciłyby mnie z fotela i przeniosły w zupełnie inny świat. Interesuje mnie kilka wariantów cenowych ... do 500 zł, do 1000 zł, do 2000 zł. Oczywiście jeśli będzie potrzebna karta dźwiękowa to również proszę o najlepszą propozycję do 1000 zł lub do nieograniczonej kwoty.

Pozdrawiam i prosiłbym o szybkie odpowiedzi, bo jak na razie jest bez słuchawek i nie mogę usiedzieć w miejscu przez to ^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szukanie jak się samemu nie wie co się chce do końca będzie długie i pewnie bezowocne. Jesli nie miałes do czynienia z konkretniejszym sprzętem do tej pory to polecam pójsc do jakiegos salonu audio, nawet z komputerem (bo jak rozumiem to on ma być źródłem) i sprawdzić trochę sprzętu. Karta dźwiękowa na pewno będzie potrzebna, bo te wbudowane mają tylko grać, a nie grać dobrze icon_wink.gif
Warto obejrzeć przetworniki cyfrowo-analogowe (tzw. DAC) z wejsciem USB np. Arcam rDAC, do tego trzeba wzmacniacz słuchawkowy np. Pro-Ject Head-Box II, albo Holdegron i na końcu słuchawki tutaj to już wedle preferencji uznane marki to min. AKG, Sennheiser, Beyerdynamic, Ultrasone (chociaż osobiście nie lubię ich konstrukcji, ze względu na ich technologię, która ma polepszać przestrzeń - nie pasuje mi i już icon_biggrin.gif), Denon, a jesli chciałbys jakies tańsze dobre słuchawki, bo budżet się skurczy to polecam CREATIVE Aurvana LIVE!

To tak tytułem wstępu, konkretniejsze porpozycje zestawów mogę Ci podać, jak sprecyzujesz budżet i upodobania muzyczne/brzmieniowe. Poza tym napisz jakie pliki masz na komputerze, bo do MP3ek nie warto inwestować w nie wiadomo jaki sprzęt...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc konkretniej. Właśnie szukam czegoś lepszego od ARUVANA Live! , które można kupić za 180 zł. Więc myślałem o czymś Sennheisera ... ale gdybym się na tym znał, to bym tutaj nie pisał ^^ Niech będzie coś do 1000 zł i wydaje mi się to dość precyzyjna granica, aczkolwiek nie będę specjalnie tego przeżywał, jeśli propozycja będzie ponad 1000zł. Chociaż zaznaczam, że jeśli już to wolałbym jedną propozycję do 1000zł za słuchawki i drugą ewentualnie ponad to.

Odnośnie muzyki na komputerze to sprecyzujmy do końca i oprzyjmy ten wybór o płyty Adele ... tytuły płyt to "19" i "21". Dam kilka przykładowych piosenek w klimatach, o które mi chodzi. W kolejności od najlepszej.

Adele - Rolling In The Deep
http://www.youtube.com/watch?v=vqjGEb4QtYg

Groove Armada & Richie Havens - Hands Of Time
http://www.youtube.com/watch?v=Nsqy4CkhKaQ

Adele - Someone Like You
http://www.youtube.com/watch?v=Jc4IloO2oy4

Grandpa Elliott - Sugar is sweet
http://www.youtube.com/watch?v=pFUKIJVdO5M

Chyba już wystarczająco dobrze nakierowałem ? Odnośnie płyty dźwiękowej to w tym temacie nie mam nawet podstawowej wiedzy więc totalnie polegam na was. Cena też może być do 1000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zrzucaniem z fotela bedzie raczej problem, bo - przynajmniej u mnie tak jest - scena jaka buduja kolumny w pokoju zmiazdzy kazde sluchawki, chocby nawet graly bardziej szczegolowo, dokladnie, finezyjnie itd.
Jezeli muzyka ma isc przez DACa to karta dzwiekowa nie ma znaczenia. Tylko ze polemizowalbym z jakoscia DACow za ok 1000zl Poza tym DAC to glownie przetwornik analogowo cyfrowy, a te - bardzo dobre - tez sa w kartach muzycznych.
Jezeli nie bedziesz chcial inwestowac w DAC (nie wiedziec czemu potrafia byc bardzo drogie), a nastepnie we wzmacniacz sluchawkowy (choc moze przy drogim DACu nie bedzie potrzeba takowego bo maja w sobie) to jedyna karta muzyczna jaka mi przychodzi do glowy zamiast tego wszystkiego to ASUS Xonar Essence ST/STX
ST jest na PCI a STX na PCI-E. Karta ma bardzo dobry DAC w sobie, a ponadto wzmacniacz sluchawkowy.
Mam ja, a wczesniej mialem Xonara DX i roznica jest. Moze na kolana ta roznica nie rzucila ale jest slyszalna bez wiekszego trudu. A gdybym mial sluchawki o impedencji powyzej 100 Ohm to roznica bylaby jeszcze wieksza. Zreszta ja muzyki slucham glownie i tak na kolumnach. Mam Sennheisery HD 555 i mimo ze graja czysto i poprawnie to do Ikonow 6 sie nie umywaja. Sa jakies takie ciemniejsze i bez magii.

Aha - jeszcze bardzo wazna sprawa, a w zasadzie najwazniejsza. dobra jakosc grania jest warunkiem wystarczajacym do tego by sluchawki uznac za odpowiednie. Natomiast arunkiem koniecnzym jest to, by byly wygodne. Nie moga ugniatac uszu, powodowac dyskomfortu itd. Chyba ze chcesz pol godzinki posluchac a potem odkladac na polke bo beda Cie uszy/glowa bolec.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet całkowity miałby się zamknąć w 2000zł to moim zdaniem dobrą opcją byłby DAC - Beresford TC7520SEG. To ostatnia wersja z upgrade'm sekcji wzmacniacza słuchawkowego i zasilania. Karta proponowana przez verula być może nie jest gorsza, ja mam tylko jedno "ale". W przypadku DACa możesz go łatwo przenieść, podłączyć do innego komputera, także laptopa, a w przypadku karty PCI takiej opcji nie będzie (przynajmniej w prosty sposób)...

Odnośnie słuchawek. Moim zdaniem, jeśli mają zrzucać z fotela to do takiej muzyki Beyerdynamic, Sennki grają właśnie dość ciemno (nie to, że to jest wada, ale po prostu ich dźwięk nie jest efektowny, skory do zrzucania na podłogę icon_biggrin.gif). Polecam model 880, bo słyszałem go w akcji i naprawdę dużo potrafi, a i w budżecie mniej więcej się mieścisz.

Pisząc o tych upodobaniach w poprzednim poście miałem na myśli brzmienie, tzn. bas, czy mocny, czy nie koniecznie; jasny przekaz z dużą ilością góry, czy też może nie...
No i pytanie, na które nie odpowiedziałeś, czyli jakie pliki masz na komputerze (format)???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pliki mam w formacie WAV.
Odnośnie tych słuchawek to chyba jednak za bardzo się przejmujecie tym budżetem icon_biggrin.gif
Co powiecie na coś takiego ?
http://sklep.rms.pl/index.php?p1018,akg-k-...we-audiofilskie
Lub też
http://sklep.rms.pl/index.php?p1291,beyerd...awki-polotwarte

Chodziło mi raczej o taką półkę. A w kwestii DAC to prosiłbym bardzo o jakieś linki do miejsc, gdzie mógłbym to kupić. Bo widzę, że raczej w Polsce tego nie zrobię ... a w miejscach, których to znalazłem są te literki poprzestawiane ^^ Więc tutaj bym potrzebował raczej też pomocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilnosc karty w istocie jest mniejsza, w przypadku DACa mozna np dowolnie zmieniac komputery, a tu juz do dyspozycji zostaja tylko PC. ale to juz kwestia indywidualnych upodoban, u mnie sluchawki sa mobilne na dlugosc 3m kabla, ew podlaczam je do tel kom jak jade autobusem icon_wink.gif

@sound amator WAV jest stratny i bezstratny wg mojej wiedzy. Jaki Ty masz? DACa Beresforda kupuje sie wysylkowo przez internet. Dodatkowo masz 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny, a sprzedawca (GradoFan) zwraca kase. Ja z poczatku tez myslalem o Beresie ale im wiecej czytalem o nim tym mniej go chcialem. Chodzi mi nie tylko o niezliczona ilosc klonow pochwalajacych Beresa na forach ale tez mase roznych wersji, a w kazdej poprawki jakichs istotnych niedociagniec ktore podobno maja znaczacy wplyw na jakosc dzwieku. Czy oni nie potrafia zrobic jednej wersji bez niedociagniec?

AKG kiedys w sklepie sluchalem. Graly z tego co pamietam calkiem fajnie, ale byly dla mnie niewygodne i w zwiazku z tym odpadly. Dla mnie kupowanie sluchawek bez przymierzania jest rownie ryzykowne co kupowanie przez internet spodni czy koszuli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze format WAVE (*.wav) jest w pełni bezstratny i niekompresowany. Wielkosć plików jest identyczna jak miejsce zajęte na nośniku CD (44.1kHz 16 bit).

Po drugie z tym Beresfordem rzeczywiście tak jest, że nowe wersje pojawiają się prawie bezustannie, ale nie ma co się dziwić. Konstruktorem jest jeden człowiek, nazwę firmuje swoim nazwiskiem. Najnowsze wersje od modelu "Caiman" są już pozbawione istotnych niedociągnięć, a kolejne ulepszenia są już czysto audiofilskie, tzn. polegają na zmianie elementów na lepsze jakościowo.
Co do możliwości kupna, to polecam kontaktować się bezpośrednio z p. Beresfordem w UK, a nie u nas z GradoFan'em. Jak kiedys się orientowałem to od wpłynięcia przelewu w ciągu tygodnia można mieć urządzenie. Wiem, że to kupowanie w ciemno, ale sprzęt jest dość sprawdzony, a jednak największy wpływ na brzmienie mają słuchawki.

Po trzecie - słuchawki. Beyerdynamic'i to dokładnie te, o których pisałem wczesniej. AKG są znane z tego, że mają dosć szczupły bas, nie każdemu to odpowiada, za to oferują świetną przestrzeń, ale jednocześnie są czułe na słabą elektronikę i pokazują co potrafią dopiero z naprawdę dobrym sprzętem. Teraz jeszcze pomyslałem, że możesz przejrzeć ofertę GRADO model 325i może Ci się spodobać.

Na koniec przypominam, że NAJPIERW ODSŁUCH POTEM ZAKUPY!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po pierwsze format WAVE (*.wav) jest w pełni bezstratny i niekompresowany. Wielkosć plików jest identyczna jak miejsce zajęte na nośniku CD (44.1kHz 16 bit).

Po drugie z tym Beresfordem rzeczywiście tak jest, że nowe wersje pojawiają się prawie bezustannie, ale nie ma co się dziwić. Konstruktorem jest jeden człowiek, nazwę firmuje swoim nazwiskiem.


I lubi na forach udajac uzytkownikow i zakladajac kilkadziesiat kont chwalic i polecac swoje produkty.

@sound amator - spytaj moze sprzedawcy czy Beresford poradzi sobie ze sluchawkami 250 Ohm. To raczej dosc trudna impedencja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Beresforda i tych forów to nie spotkałem się z opinią... ale na naszych polskich też jest nieźle oceniany, w What-HiFi dostał maksymalną notę.


@sound amator - słuchawki z linka to model DT880 PRO, a nie DT880, a to wcale nie to samo... nie słyszałem wersji PRO, ale z tego co czytałem to mają znacznie więcej góry, co w niektórych konfiguracjach może być męczące
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...