Skocz do zawartości

paradigm 7v6


mizerd

Recommended Posts

Witam!
Niestety jestem nadal na etapie wybierania zestawu i planuję odsłuchać kolumny PARADIGM MONITOR 7 v.6
Dostałem poniższą propozycję ze sklepu co o niej myślicie?
Świetnie brzmi z kolumnami Paradigma MISTRAL MM-4. Brzmienie powala dynamiką i muzykalnością.
Ciekawa propozycja to XINDAK A-06. Charakterystyczne tranzystorowe brzmienie z odrobinę ocieploną górą.
Najlepiej jednak zaszaleć i szarpnąć się na Naim NAIT 5i-2 lub nawet XINDAK MT-3.


A może jeszcze jakieś propozycje wzmacniaczy które dobrze będą współgrać tymi kolumnami.
Pokój 0k 20 m2. Muzyka rock, soundtraki, pop, heavy metal.Zródło cd pioneer A-504 póki co może do późniejszej zmiany.Budźet coć około 1500.
Pozdrawiam

Ps. Nie za duże kolumny do 20 m2???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witaj!

Najlepiej samemu ocenić czy kolumny pasują do pokoju, a najważniejsze - własnych upodobań i preferencji.
Muszą być nowe?

2 x 14 cm na basie nie wróży rewelacji w tym zakresie. Raczej grają "dziurą", niż basowymi membranami.
A więc w grę wchodzi przysunięcie do narożników pomieszczenia (jeśli ma być BAS). Chociaż na wgniatanie w fotel bym nie liczył...
54 Hz przy +-2 dB to niezbyt nisko.

Lampka będzie dobra. Doda "ciała" prezentacji.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Trochę zdurniałem gość w sklepie na pytanie o połączenie tych kolumn z lampą stanowczo odparł że do tej muzyki czyli rock itd. NA PEWNO mi nie będzie pasował. Niestety nie zdążyłem się sam przekonać bo już zamykali.
P.s Za te marne 2000 nic chyba lepszego nie kupie jeśli chodzi o kolumny.
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby cytowania...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę zdurniałem gość w sklepie na pytanie o połączenie tych kolumn z lampą stanowczo odparł że do tej muzyki czyli rock itd. NA PEWNO mi nie będzie pasował.



Lampowe wzmacniacze IMHO kojarzą mi się z muzyką instrumentalną/ klasyczną, a na pewno nie z rockem i innymi "cięższymi" brzmieniami .
A tak naprawdę, to cały ten powrót gramofonów i/lub urządzeń lampowych to jest raczej kwestia mody.
Ale kto komu zabroni icon_mrgreen.gif . Takie hobby. Nie mam oczywiście zamiaru nikogo urażać.

Tak naprawdę, to trudno zawyrokować jaki sprzęt się sprawdzi w Twoich "okolicznościach".

Spróbuj może kupić kolumny za granicą - mam konkretnie na myśli UK, raj jeżeli chodzi o nowe/używane audio.
Może znajdziesz coś tutaj: AV Bristol. Firma specjalizuje się w wysyłkach eksportowych.
Koszt wysyłki do Polski to 29,50 funta za paczkę, czyli w wypadku kolumn podłogowych trzeba to pomnożyć razy dwa.

Interesujące kolumny w ofercie, to Mission serii MX oraz Acoustic Energy

Jeżeli potrzebowałbyś pomocy - jestem do usług (mieszkam w Anglii).

PS.
Z Twoich poprzednich postów wynika, że rozważasz także zakup kolumn podstawkowych.
W takim razie mogę z czystym sumieniem polecić Mission MX2.
Mam takowe na "stanie" - używałem ich zaledwie miesiąc, ale moje sprzęto-maniactwo zmusiło mnie do okazyjnego zakupu
kolumn Epos M12i. Eposy są znacznie droższe, ale Mission MX2 wcale nie ustępują im pola.
Mission MX2 na pewno mają solidniejszy bas, ale potrzebują nieco przestrzeni aby się odpowiednio zaprezentować.
W tej chwili moje pomieszczenie do odsłuchu muzyki bardzo mnie ogranicza, ale już niedługo ...


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lampowe wzmacniacze IMHO kojarzą mi się z muzyką instrumentalną/ klasyczną, a na pewno nie z rockem i innymi "cięższymi" brzmieniami .
A tak naprawdę, to cały ten powrót gramofonów i/lub urządzeń lampowych to jest raczej kwestia mody.
Ale kto komu zabroni icon_mrgreen.gif . Takie hobby. Nie mam oczywiście zamiaru nikogo urażać.


Trochę lamp w życiu słuchałem - i jakoś nie kojarzą mi się z muzyką instrumentalną/klasyczną icon_cool.gif
ale nie były to delikatne maleństwa za pareset złotych - tylko konstrukcje pary razy droższe (mówię o używanych - bo nowe to raczej kilkanaście razy droższe). Mocna lampa nie ma takich ograniczeń!
Zobacz z jakimi kolumnami grały lampy u Zukzuka czy u innych Kolegów na Forum...

Co do stwierdzenia o "modzie na gramofony i lampy" - to jakoś niespecjalnie to widać... No chyba że myślisz o ponownym pojawieniu się na rynku najtańszych modeli gramofonów (czyli urządzeń gramofonopodobnych icon_mrgreen.gif ), często od razu z gniazdem USB i wbudowanym przedwzmacniaczem - i to wszystko w cenie rzędu 200zł.
Najtańsze wzmacniacze lampowe można już kupić za 500zł (nowe), ale ich jakoś będzie pasowała do wzmiankowanych wyżej gramofoników.

Mocna lampa da sobie radę zarówno z Paradigmami, jak i z rodzajem muzyki słuchanym przez autora bieżącego wątku! Ale tu już trzeba wydać co najmniej 2 tysiące za używany sprzęt - a za nowy odpowiednio więcej.

Rozwiązaniem może być jeszcze wzmacniacz hybrydowy - z nową hybrydą powinieneś zmieścić się w 2 tysiącach.

Pozdrawiam
PS. A swoją drogą warto przeczytać w styczniowym AUDIO z bieżącego roku test tych Paradigmów:
http://audio.com.pl/testy/paradigm-monitor-7v6:1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to forum jest dedykowane tzw. audiofilom, ale większość zwykłych zjadaczy chleba nie dba o zawiłe niuanse woo-doo audio.
Po prostu ludzie nie mają na to czasu i serca, aby wnikać w to jak "grają" kable sieciowe, głośnikowe lub inne interkonekty.

Chyba wszyscy lubią posłuchać muzyki od czasu do czasu, ale to niekoniecznie oznacza że trzeba posiąść "wiedzę tajemną", albo wydać fortunę na sprzęt audio aby mieć przyjemność ze słuchania muzyki.

Jak do tej pory (ostatnie 3 lata) próbowałem różnego sprzętu tzn. kolumny, wzmacniacze, CD/DVD, DAC itd.
Może miałem szczęście, ale za każdym razem słuchanie muzyki sprawiało mi autentyczną przyjemność.
Jedynym wyjątkiem od reguły, były próby słuchania muzyki na sprzęcie typu gówniane mikro wieże plus podejrzane kolumny marki "no name" .

Nie jestem nowicjuszem w temacie sprzętu audio, ale też nie udaję eksperta. W skrócie - za każdym razem wypowiadając się na forum staram się wczuć w potrzeby osoby zadającej pytania. Jak nie mam nic do powiedzenia, to milczę jak grób.

Proponowanie nowicjuszom niszowego sprzętu typu lampy, lub inne jednorazowe elementy sprzętu audio uważam po prostu za nieporozumienie.
Brzmienie systemów za 5, 10 , 100 tys. zł nie różnią się aż tak bardzo, aby warto było kruszyć kopie (bez obrazy dla osób ze złotym uchem).
Jak ktoś ma "bakcyla" audiofilskiego, to niewątpliwie będzie się starał eksperymentować, ale większość zwykłych zjadaczy chleba zadowoli się jednorazowym zakupem przyzwoitego sprzętu icon_twisted.gif

Moje sprzęto-maniactwo jak do tej pory kosztowało mnie co nieco, ale obawiam się że to jeszcze nie koniec ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Recenzję czytałem i słuchałem z xindakiem Paradigm. Myślę że mają potencjał i charakterystyka mi się podoba. Co do lamp to nigdy ich nie słuchałem i nie mam pojęcia jak zagrają z nimi te kolumny. Co do podstawkowych to chyba zrezygnowałem mając na uwadze te kolumny. Wiem że używany sprzęt jest lepszą alternatywą ze względu na jakość cena ale boję się takiego zakupu ponieważ totalnie się nie znam a sami wiecie że kupno wiąże się z dużym ryzykiem zakupu czegoś w fatalnym stanie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tym voodoo i wiedza tajemną...

Słyszałem systemy za kilkadziesiąt kzł co to nie ma do nich ŻADEN budżetowy porównania. A m am obustronny niedosłuch - hehe.
Ale bardzo ważna jest akustyka.

Co do lampy. Są takie, co to dosłownie łeb urywają. Bas maja lepszy (niski, zwarty i wielobarwny) niż niejeden tran do dziesięciu kzł. A i kosztują w miarę.

Cytat z pradawnego odsłuchu:
"sprzęt:
- zestaw pierwszy: Cayin 265ai, Cec 51xr, Dynaudio Contoury 1.1. (kable xindaka, sygnał po xlr). pierwsze wrażenie - gra to całkiem sympatycznie, detalicznie, gęsto, przyjemnie, u nie pełne zadowolenie choć po minach kolegów widzę, że mieli nadzieję na więcej...

- zestaw drugi: zamieniamy Cayina na zukzukowego Omaka, i co? ano u mnie w głowie trzęsienie ziemi, Dynaudio jakby wogóle dopiero teraz zaczęły grać, dźwięk we wszystkich aspektach co najmniej dwie klasy wyżej, bas reflexy pracują tak, że paprotki stojące z tyłu rytmicznie podskakują, pełny szok..."
To o końcówce za 2 kzł (a porównywany Cain wówczas ok. 2700 o ile pamiętam)

Przykładów jest bez liku...

Także nie generalizowałbym z podziałem te do tego, a tamte do owego.

Lampy wcale nie są niszowe. Co widać choćby na giełdach.
Przyznać trzeba, że zwłaszcza w niskich przedziałach cenowych stanowią konkurencje brzmieniową raczej nie do przebicia dla tranzystorów. Z tym, że tu akurat większość szuka MOCY, a nie dobrego brzmienia. No i spora grupa kolumn ma takie wymagania (prądowe i mocowe), którym budżetowe lampy nie sprostają.

A do 20 metrów szukałbym podłogówek z dużym woferem i koniecznie obudową zamkniętą. Dziś takich nie produkują za 2,3 tys. Trzeba dodać jedno zero na końcu...

"Zwyczaj, moda tworzenia wąskich "kolumn" z wooferkami po 16cm :! generuje nam rzecze audiofili takich jakich większość na tym Forum; rozważają o kablach, a nie słyszeli zrównoważonego dźwięku..."
To mój ulubiony cytat:)

Lecz - co kto lubi...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Dużo piszesz i nie wiele z tego wynika dla mnie. Podałem konkretne modele wzmacniaczy rozumiem że nie słuchałeś ich i dla tego się na ich temat nie wypowiadasz. Piszesz że lampy są ok nawet za stosunkowo nie wielkie pieniądze.Jakieś konkretne modele oczywiście biorąc pod uwagę podłączenie kolumn z 1 postu. Czy może te kolumny są do du...
Co do Twojego ostatniego cytatu to powiem tylko tyle kupuje takie kolumny na jakie mnie stać. Nie uważam się za jakiegoś audiofila i też nie mam czasu aby przesłuchać nie wiadomo jaką ilość modeli różnych producentów żeby się dowiedzieć jakie za taką kasę są dla mnie najlepsze.
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmuszam do kupna lampy czy zakupu używanego sprzętu icon_lol.gif
Argument o nowym sprzęcie i gwarancji jest jak najbardziej zrozumiały.

Jeżeli chcesz nowy sprzęt pasują Ci kolumny Paradigma - to czemu nie...
Szukasz wzmacniacza w okolicy 1500zł - to z Xindaka wyrobisz się jedynie na A-06. Skoro Paradigmy 7 v6 , to masz łącznie jakieś 3500zł na wzmak + kolumny.
Dystrybutorem obu firm jest PolPak - a mają jeszcze u siebie kilka innych firm.

Ale możesz popatrzeć (czyli posłuchać) u dystrybutora innych połączeń - czyli wzmacniaczy AMC i Mistral (również kolumn tej marki), a także kolumn KODA (nie mówię tu o najtańszych modelach Kody).
Zakładając że masz możliwość posłuchania zestawień Paradigma z różnymi wzmacniaczami Xindaka, to może rozszerzyć wybór i posłuchać na swoich płytach paru propozycji sprzedawcy z innych firm w tym zakresie cenowym.
Poniżej link do serii wzmacniaczy firmy AMC na stronie dystrybutora:
http://www.polpak.com.pl/katalog/kat/26/prod/38
AMC na rynku polskim sprzedaje się mniej więcej od roku, nie mam informacji o jakości produktu (w sensie niezawodności - bo słuchałem paru wzmacniaczy tej firmy).
Z Xindaka słuchałem w kilku zestawieniach modeli odtwarzacz C-06 m.in. ze wzmacniaczami A-06, XA-6800 (o serii jubileuszowej nie wspomnę - bo to inna półka) z kolumnami m.in. KODA Harmony K-2000 i podłogówkami serii K-5000F i K-5200F (i jeszcze coś tam było z kolumn firmy Miastral).

Powierzchnia 20m^2 umożliwia zarówno wykorzystanie kolumn podłogowych, jak i podstawkowych.
Bardziej pasują Ci podłogówki - czemu nie, jak do tańszych w zakupie kolumn podstawkowych dodasz cenę niezłych podstawek to wychodzi podobnie.
Poza tym jest jeszcze parę modeli w miarę wąskich podłogówek - wspomaganych umieszczonym na bocznej sciance większym głośnikiem niskotonowych (który nie zmieściłby się na wąskiej przedniej ściance) oraz podstawkowy Mistral BOW-III, wspomagany pasywnym głośnikiem na tylnej ściance (na szczęście ta kolumna oprócz dość różnie ocenianego koloru klonu w plamistym wykonaniu ma jeszcze klasyczny czarny model w fortepianowym wykonaniu).
http://www.polpak.com.pl/produkt/3271/Kolu...ld_wide_BOW-III

A z innych firm rozsądnych cenowo - nieźle sprawują się tanie wzmacniacze (lub najtańsza parka preamp i końcówka mocy) firmy Advance. Poniżej link do opisu w Audio modelu MAP-105, a był też testowany najtańszy komplet pre + końcówka.
http://audio.com.pl/testy/advance-acoustic-map-105:2
A z nowych kolumn - coś z podłogówek ze stajni Magnata i Heco.

Więc wybór jest szeroki - i zwróć uwagę na to, że warto poczytać testy w miesięczniku AUDIO (również dostępne na stronach interentowych) by wyrobić sobie jakieś zdanie o innych firmach i modelach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam!
Dużo piszesz i nie wiele z tego wynika dla mnie. Podałem konkretne modele wzmacniaczy rozumiem że nie słuchałeś ich i dla tego się na ich temat nie wypowiadasz. Piszesz że lampy są ok nawet za stosunkowo nie wielkie pieniądze.Jakieś konkretne modele oczywiście biorąc pod uwagę podłączenie kolumn z 1 postu. Czy może te kolumny są do du...
Co do Twojego ostatniego cytatu to powiem tylko tyle kupuje takie kolumny na jakie mnie stać. Nie uważam się za jakiegoś audiofila i też nie mam czasu aby przesłuchać nie wiadomo jaką ilość modeli różnych producentów żeby się dowiedzieć jakie za taką kasę są dla mnie najlepsze.
Pozdrawiam



Witam raz jeszcze.

Jeśli się nie mylę, ten post był skierowany do mnie, więc jeszcze raz poradzę, że te kolumny, które wybrałeś do 20m i swojej muzyki (i najważniejsze - za te pieniądze - ok. 2300-2500 zł) - osobiście zdecydowanie odpuściłbym. To żadne CUDA! A wśród używanych, znajdziesz za tą cenę o niebo lepsze.
Lecz jeśli taka jest Twoja decyzja i tobie się podobają (jak grają) - to jak pisze Roro - mnie/nam nic do tego...
Tylko dlaczego w tym wypadku pytasz o opinie?
Odnoszę wrażenie, że jesteś kolejnym, który oczekuje oceny wyboru, niby szuka porady, a i tak kupi to (albo już wcześniej ma), co sobie wcześniej upatrzył.
A jak ktoś z forumowiczów radzi inaczej, wypowiada się niezbyt pochlebnie, to jest "be" i nic nie wnosi do sprawy.

To samo ze wzmacniaczami. Starsze w cenie 400-500 zł zagrają na podobnym, jeśli nie wyższym poziomie od Twoich typów nówek.
Lampka będzie dobra - bo te kolumienki prezentują muzykę dość cienką kreską (właśnie przez "bas"). Słuchałem paru wyższych i kilkukrotnie droższych Paradigmów... Tylko za 1500 zł może być ciężko z taką, co zagra z nerwem, bez zamulania na basie, na średnich dużych poziomach głośności (wysteruje kolumny). Ale może się mylę?
Nie szukam wśród nowych i jeśli już, używam raczej kombinacji pre+power...
Na Twoim miejscu nabyłbym właśnie pre lampowe i końcówkę mocy tranzystorową (używane). Za 1500 zł da sięicon_smile.gif Jakie?
No, ale sam piszesz, że nie jesteś audiofilem i nie masz czasu dla muzyki:(

Pozdrawiam!


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mizerd
Tak na koniec propozycji używanego sprzętu - wybór należy do Ciebie.
Jesteśmy w stanie wyperswadować jakieś dziwne zestawienie sprzętu - natomiast nie będziemy już przekonywali Ciebie do zakupu "używek"

W każdym razie w okolicach półtora tysiąca (za nowy) jest jeszcze parę modeli Harmana czy Yamahy.

Pozdrawiam
PS. Tylko zauważ, że wiele osób skorzystało z propozycji (nie tylko Zukzuka...) zakupu używanego sprzętu i jakoś nie narzekają. Więc nie jest to wciskanie na siłę i reklama posiadanego właśnie sprzętu..
Ładnych paru sprzętów których słuchał/miał/ma Zukzuk słuchałem/miałem/mam i ja, no i nie narzekam icon_razz.gif . Z kolumnami Infinity i lampowym Omakiem włącznie. Zresztą jeszcze parę osób w Wwie chyba też icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Post napisałem wyłącznie dla porady. Zdaję sobie sprawę że za te pieniądze kupując używany sprzęt można skompletować (wzmacniacz i kolumny) całkiem fajny zestaw ale tak jak napisałem w którymś poście wyszukanie porządnej używki jest dla mnie trudne ze względu na to że nie znam się technicznie na sprzęcie tak dobrze. Chyba że się mylę i każdy sprzedawany egzemplarz np na Allegro jest w znakomitym stanie i wart kupienia. Jeśli znasz kogoś kto w okolicach W-wa sprzedaje porządny zestaw to chętnie skorzystam. Zukzukzuk co do porady. Ja wiem że te kolumny nie są cudem i wcale się nie jestem 100% przekonany o ich zakupie. Co do tonu mojej wypowiedzi (twój ulubiony cytat chyba był powodem) sam dokonałeś oceny mojego takiego a nie innego wyboru i dlatego może napisałem tak ale bez urazy szanuję inne zdanie i staram się słuchać co inni mówią .Naprawdę serdeczne dzięki za porady. Ty piszesz dość ogólnie a oczekiwałem np porady tego typu kolumny x i wzmacniacz y warto posłuchać itd. Dzięki temu wiem przynajmniej co mniej więcej połączyć i czego posłuchać. Ja bardzo chętnie kupię używki tylko które są tego warte.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam!
Post napisałem wyłącznie dla porady. Zdaję sobie sprawę że za te pieniądze kupując używany sprzęt można skompletować (wzmacniacz i kolumny) całkiem fajny zestaw ale tak jak napisałem w którymś poście wyszukanie porządnej używki jest dla mnie trudne ze względu na to że nie znam się technicznie na sprzęcie tak dobrze. Chyba że się mylę i każdy sprzedawany egzemplarz np na Allegro jest w znakomitym stanie i wart kupienia. Jeśli znasz kogoś kto w okolicach W-wa sprzedaje porządny zestaw to chętnie skorzystam. Zukzukzuk co do porady. Ja wiem że te kolumny nie są cudem i wcale się nie jestem 100% przekonany o ich zakupie. Co do tonu mojej wypowiedzi (twój ulubiony cytat chyba był powodem) sam dokonałeś oceny mojego takiego a nie innego wyboru i dlatego może napisałem tak ale bez urazy szanuję inne zdanie i staram się słuchać co inni mówią .Naprawdę serdeczne dzięki za porady. Ty piszesz dość ogólnie a oczekiwałem np porady tego typu kolumny x i wzmacniacz y warto posłuchać itd. Dzięki temu wiem przynajmniej co mniej więcej połączyć i czego posłuchać. Ja bardzo chętnie kupię używki tylko które są tego warte.
Pozdrawiam



Spoko icon_smile.gif
Nie mam Ci za złe.
A i sam czasami piszę nieco prowokacyjnie i złośliwie.
Sorry!!!

Jeśli mieszkasz w okolicach W-wy, to masz sporą okazję by poznać używany sprzęt. Z drugiej strony - salonów z nowymi sprzętami też jest sporo, które kuszą...

Samych kolumn, które miałem okazję mniej lub bardziej poznać i trafiły w mój gust jest najmniej kilka marek.
Oprócz kilku modeli "nieskończonych", które jak idiota tłukę od kiedy miałem Kappy 8.2i - Zoller, Dynaudio, Tannoy, Thiel, B&W (wielkie i drogie) czy ulotny Lowther. Jeszcze pewno o paru zapomniałem. A to dopiero niewielka część oferty dobrych i lepszych głośników, która jest ogromna! Zwłaszcza dziś - gdy sprowadzenie czegoś z zza granicy - praktycznie nie jest problemem.

Jakoś tak się zdarzyło że większość z nich miała kilkanaście wiosen. To samo ze wzmacniaczami, czy źródłami dźwięku. Może dlatego wybieram ZAWSZE starsze? A jeśli już, to kupowałbym sprzęty kilkuletnie. Nie tracimy tak wiele, nawet gdyby co.

Z zasady wybieram duży, wielki dźwięk (ale ZRÓWNOWAŻONY), z niskim, potężnym basem. Ale KAŻDY może mieć własne (inne) upodobania.

Zestawień jest BEZ LIKU! Więc staram się nie pisać o konkretach.
To, co dla jednego jest Ok, dla drugiego może takie nie być. I co wtedy?

Gdybyś jednak zechciał usłyszeć ode mnie jakichś konkretnych, używanych propozycji z Twojej okolicy - pisz na PW. Postaram się COŚ polecić. Oczywiście - samemu samemu trzeba sprawdzić i ocenić (posłuchać).
Oczywiście nie jestem żadną wyrocznią czy zawodowcem:( (o ile tacy są?)
Po prostu bardzo lubię posłuchać muzyki (przeróżnej) na w miarę przyzwoitym poziomie.


Pozdrawiam!

P.S.
Cieszy mnie, że Kolega Roro, który pewnie ma wiele większe doświadczenie w słuchaniu tego i owego rozumie co nieco mojego bzika na punkcie wielkich, amerykańskich skrzyń...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mizerd - dwie uwagi.
Co do xindaka, to nie odradzam, ale zwróć uwagę, że jest bardzo minimalistyczny, nie ma żadnej regulacji barwy dźwięku (tak widzę na obrazku), a to się czasem przydaje choćby ze względu na źle nagrane płyty, a poza tym nie podłączysz tam słuchawek - ja na przykład z tego względu go odpuściłem.
Dwa, o ile dobrze rozumiem, jakiś sprzęt już masz. Rozumiem, że chcesz się trzymać jakichś założeń budżetowych, ale czemu chcesz od razu kupić i kolumny, i wzmacniacz? Nie lepiej kupić jedno, a potem na spokojnie za kilka, kilkanaście miesięcy dobrać drugie?

No i nie ograniczaj się do posłuchania jednego zestawu, sprawdź choćby te phoebe czy jakieś kefy albo dynaudio, to inna szkoła w stosunku do paradigmów (wiem, bo miałem mini monitory v.6). Każdy ma inny punkt widzenia, ale jak dla mnie w rocku średnica nie powinna być uszczuplona, bo gitary są wtedy z tyłu i dobry, mięsisty hard rock zabrzmi żyletowato, jak wczesne płyty Megadeth czy Testament...

Pozdrawiam Sławoj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...