Skocz do zawartości

Gumki antrywibracyjne na lampy elektronowe


Recommended Posts

Cytat

A ile teraz kosztują pierścienie antywibracyjne o ile pamiętam z aukcji na aukcję cena rosła.Chyba je zamówię do swojego wzmacniacza nie pomogą to i pewnie i nie zaszkodzą.



strona z ogloszeniem, mozna zobaczyc zdjecia sprzedawanych pierscieni
http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?t=7348

oficjalny cennik, w zaleznosci od srednicy lampy

cena za 4 szt.

19-22 mm 15 PLN

27-30 mm 17 PLN

30-34 mm cienkie 17 PLN

30-34 mm gruby 25 PLN

37-44 mm 25 PLN

47-56 mm 30 PLN

58-63 mm 35 PLN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aż takich spektakularnych efektów nie było po założeniu "gumek" ,mam po
dwie na każdej z czterech lamp sterujących acz jak wspomniałem powyżej dzwięk
wydał mi się zauważalnie "wyrażniejszy".
Przypadkowo choć niezamierzenie udało mi się "poprawić" trochę brzmienie mojego
wzmacniacza lampowego poprzez położenie na nim granitowego "klocka" o wadze ok. 15 kg.
Poprzednio stał na nim preamp gramofonowy ale po wymuszonej zmianie ustawienia sprzętu
/za krótkie kabelki/ pozostał "niewykorzystany" więc położyłem go na wzmacniaczu lampowym.
Wzmacniacz "sam z siebie" waży coś ponad 20kg , transformatory za rzędem lamp mają
płaską prostokątną obudowę ,która umożliwiła położenie granitowego "klocka" oczywiście
na filcowych podkładkach.Nie zaburza to chłodzenia bo otwory wentylacyjne są z boku.

Suma tych wszystkich drobnych "usprawnień" wpłynęła na charakter brzmienia mojego
wzmaka co potwierdził kolega który sceptycznie obserwował te moje poczynania.
Kolega /który sam ma niezły zestaw Primare z serii 3xx z nieufnością podchodzi do
"archaicznej" wg niego techniki lampowej/ powiedział ,że nie spodziewał się ,że w sumie
budżetowy wzmak lampowy może grać tak dobrze jak..............................tranzystor.
A ja w końcu no nie wiem czy o to mi ........chodziło. icon_confused.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wplywu gumek, ponoc zalezy to od samych lamp. Sprzedajacy wytlumaczyl mi, ze starsze lampy mialy wiekszy efekt mikrofonowania i to wlasnie w tych lampach efekty sa najbardziej zauwazalne. Przy lepszych lampach poprawa jest na granicy percepcji (tak mowia). Czy sprawdzi sie u mnie, okaze sie juz wkrotce.
[/quote]


Hybdryd

Poprawa akurat jest znacznie lepiej słyszalna przy dokładniejszych lampach.
Lampy wcale nie są jednakowe. W Twoim wzmaku lampy sterujące są selekcjonowane, wybrane spośród wielu egzemplarzy.
Stąd też ich reakcja taka a nie inna. Takie same gumki tylko w żółte daje AR w swoich wzmakch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
No i już mnie korci, a nie mam nawet porządnie odsłuchanego stanu obecnego.
Oj Koledzy, Wy się tu bawicie - mi chodzi o życie (żona + błysk w oku + nie wiadomo co, od wałka po .... dobrze, że siekiery nie mam w domu).
Ale pewnie z Markiem dojdziemy i do gumek antywibracyjnych....
Pozdrawiam - znowu przelotnie, rano chyba nie wstanę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki !!!jest lepiej .Niestety nie mam zdolności Bartka .Więc opis nie będzie taki ciekawy.Z pierścieniami poprawiła sie stereofonia .Jeszcze bardziej słychać z jakiego kierunku gra dany instrument.choć nie wiem czy dźwięk nie wysunął sie bardziej przed kolumny.Jeszcze muszę posiedzieć. puścić kolejne płyty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer!
To koniecznie jeszcze sprawdźcie działanie, pardon, gumek w Omaku!
Albo lepiej nie sprawdzajcie!
Nie wiem jeszcze na razie w jaki sposób zakomunikować małżonce o konieczności pozbycia się pieniążków tytułem zapłaty za daca... icon_wink.gif
Oj, chyba z kolegą RoRo będziemy musieli stworzyć samopomocową hot-line...
W takim razie będę utrzymywać, że "z gumkami nie lubię" icon_wink.gif
Pozdrawiam i idę spać!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet

Na jakie lampy zalozyles pierscienie (mocy, sterujace ?)

Spokojnie, posluchaj na roznych plytach. Nic na szybko.
Pamietam swoje testy, w wielu przypadkach (kable) pierwsze wrazenie - nie ma roznicy. Pozniej okazywalo sie, ze roznica byla bardzo duza.
Trzeba sie wsluchac, posluchac troche z pierscieniami. Pozniej sciagnac i znow zalozyc. Pamietaj, ze wazne jest rozlozenie pierscieni na lampie.

Zrobic test tez trzeba umiec. Mysle, ze wiele osob (niedowiarkow kabli) ma z tym problem, ludzie nie potrafia sluchac icon_smile.gif





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie zastanawiać .kosztują grosze a poprawa spora.Myślę że to nie sugestia .Ostatnio próbowałem dwa interkonekty i uważam że grały tak samo.Teraz leci Knopfler ,jego ostatnia płyta i znowu te same wrażenie jest po prostu lepiej ,lepiej można umiejscowi gdzie gra jego gitara .No teraz trzeba myśleć jak spróbować daca .To może być olbrzymi krok do przodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Coś z tym chodzeniem i zmienianiem płyt to straszny problem! icon_rolleyes.gif
Mógłby ktoś zrobić zmieniarkę wysokiej klasy (no niech będzie: średniej).

Ja mam zestaw "imprezowy": karuzela na 5 CD podpięta pod ampli KD i jest to niezłe wyjście. Ale jak coś ma być porządnie to niestety ten numer nie przejdzie...

A co do gumek - to pewnie z Markiem ustalimy jakieś wspólne stanowisko i strategię zakupów icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...