Skocz do zawartości

Jaki kupić sprzęt do 2600zł


pawelzbrd

Recommended Posts

mam do wydania 2800zł na sprzęt do mojego domu.Pokuj ma powierzchnie 12m i chce
kupic jakiś wzmacniacz i 2 lub 4 kolumny o wystarczającej mocy by go pożądnie nagłośniły.Muzyka będzie odtważana z mp3ki i Kąputera.(Mam jak narazie Wieże Panasonic sa-ak18 o mocy muzycznej 2x100w i słabo nagłaśnia ten pokuj) Pozdrawiam Paweł:]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelzbrd
A czy poza MP3 i wykąpanym komputerem myślisz o ciut ambitniejszym źródle dźwięku? icon_lol.gif
Kolumny mają być podłogowe (4 czy 2 lub np. 2 podłogowe i 2 podstawkowe) i do jakiego typu muzyki?

Do takiej powierzchni i głośnej muzyki wystarczą spokojnie dwie mocne kolumny - np. Magnat Monitor 880, 990 i 1000, Jamo S708 czy poprzednia seria Jamo X albo droższe od nich JBL E80/90/100. To tylko przykładowe modele...
Takie kolumny potrafią nagłośnić pokoje znacznie większe od Twojego icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelzbrd
Linki z Twojego postu odnoszą się do niedużych kolumn od mini wieży... Kolumny tego typu czy nawet zacniejsze podstawkowe nie dadzą Ci raczej takiego kopa jakiego szukasz icon_lol.gif
Mocne "podstawkowce" zaczynają się od JBLa E30 w cenie ok.850zł za parę, a w tej samej cenie kupisz już fronty z podwójnym głośnikiem basowym (lub jednym większym).
Jeżeli masz 2800zł do wydania na wzmacniacz i kolumny do ostrej/głośnej muzyki, to wg mnie szukaj dużych frontów: za nowe Magnaty 990 czy 1000 zapłacisz mniej niż za nowe ALTUSy 300 czy ZEUSy. A niewątpliwie kultura dźwięku będzie lepsza od wyrobów Tonsila.
Chyba, że dla Ciebie jest najważniejszy bardzo mocny bas, który może być "lekko szalejący", wtedy jak najbardziej Tonsil zadowoli Ciebie. Weź do sklepu parę płyt ze swoją ulubioną muzyką, sprzedawcy jakoś przeżyją a Ty dowiesz się czegoś nowego icon_eek.gif

Trochę dziwnie wygląda kwota, jaką możesz wydać na sprzęt w zestawieniu z MP3, ale ...
Posłuchaj tych Magnatów i Jamo, są stosunkowo łatwo dostępne a potem możesz się zacząć przymierzać do wzmacniacza icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...