Skocz do zawartości

Wzmacniacz vintage


axo

Recommended Posts

Witam serdecznie. Przemierzam sie do zakupu jakiegos wzmacniacza vintage. Mam zamiar podpiac go do pre out'a w amplitunerze tylko nie wiem czy to ma sens. Posiadam amplituner , zestaw 5.0 Monitor audio bx6, spodobal mi sie wzmacniacz Yamahy ca-710, chcialbym podpiac go tak abym mogl posluchac sobie stereo ale tez moc ogladac filmy. Cz jesli podepne wzmacniacz stereo do pre outa w amplitunerze a cdo wzmacniacza same fronty (reszta zestawu center oraz surroundy beda podpiete do apmlitunera ) zagra to razem?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewno zagra, problem może dotyczyć prawidłowego wysterowania takiego układu: w torze dźwięku będą dwa potencjometry i łatwo wtedy przesterować sygnał... Już chyba bezpieczniej podpiąć wzmacniacz stereo do wyjścia liniowego amplitunera (jaki masz model ampli???) Ale tak naprawdę zastanawiam się, czy nie lepiej zainwestować w stereofoniczną końcówkę mocy? Może to dać znacznie lepszy efekt dźwiękowy, więc napisz: ile kasy chcesz na to przeznaczyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że najlepiej połączyć obydwie koncepcje icon_wink.gif tzn. kupić wzmacniacz zintegrowany, który będzie miał wejście na końcówkę mocy. W takim przypadku słuchając muzyki pomijamy wgl amplituner, co będzie zbawienne dla jakości, a kino mamy wpięte na końcówkę i jak trzeba to przełączamy i gra tylko z regulacją głośności w ampli. Przykładem takiego wzmacniacz jest Denon PMA-1500/1510, oczywiście są też inne, ale ten akurat mi się nasunął...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POsiadam zestaw Monitor audio bx6, bx2 oaz bx center, aktualnie gra to z Yamaha rxv 467 (wiem wiem , smiech na sali bo ten ampli to porazka w stereo , w kinie w zasadzie rowniez ) ale jakos tak wyszlo i posiadam wlasnie taka konfiguracje. Za zakup wzmacniacza chcialem przeznaczyc max 450 zl. Bardzo spodobala mi sie Yamaha ca-710 (ponoc niezly sprzet) Glownie celuje w vintage, piekny wyglad, maja swoj urok. Na chwile obecna chcialbym podpiac do wzmacniacza kolumny frontowe, reszte zostawic w amplitunerze.... poki co chce odtwarzac flacki poprzez dlna dzieki samsungowi b650 ... nie wiem co z tego wyjdzie ale ...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Yamaszka myślę, że nie jest aż taką porażką, ale skoro ją tak postrzegasz... W takim razie proponuje rozglądać się za takimi audiofilskimi producentami np:

1. NAD
http://allegro.pl/wzmacniacze-nad-20126?a_...p;change_view=1

2. CAMBRIDGE AUDIO
http://allegro.pl/wzmacniacze-cambridge-au...p;change_view=1

3. MARANTZ
http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=2...num%5B44%5D=all

4. LUXMAN
http://allegro.pl/wzmacniacze-luxman-73142...p;change_view=1

To tylko przykłady firm, które powinny dać wyraźnie lepszą jakość dźwięku icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif.
No i musisz zwrócić uwagę, by ,,delikwent" miał gniazda PRE-OUT oraz MAIN-IN!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz racje co do mojego sprzetu ale chyba nie radzi sobie za bardzo z tymi kolumnami :/
Mozesz wyjasnic dlaczego nowy zakup musi miec te gniazda?
Co sadzisz o yamaha ca-710, sprzet wiekowy ale ... pieknie wyglada. icon_smile.gif
Zapomnialem dodac, ze musi sie rowniez podobac mojej zonie, taki jest warunek, chciala by miec "wycieraczki"
kobiety lubia jak im cos tam "lata":D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem icon_redface.gif , że Twój amplituner YAMAHA RX-V467 wyjście PRE-OUT ma tylko dla dodatkowych tylnych kanałów surround back icon_eek.gif oraz subwoofera. No to schemat, który wyżej załączyłem w pliku PDF, nie ma racji bytu icon_cry.gif !!!
Oparłem się na tym, co sam napisałeś, cyt.: ,,Przemierzam sie do zakupu jakiegos wzmacniacza vintage. Mam zamiar podpiac go do pre out'a w amplitunerze tylko nie wiem czy to ma sens[...]"
Chyba, że można przekonfigurować to jakoś w amplitunerze, by PRE-OUT dotyczyło głśników frontowych...? Tego nie wiem, bo jeśli nie to pozostaje chyba bieganina z przełączaniem kabli, co jest mało wygodne...

P.S. Co do modelu YAMAHA CA-710 - to zwróć się do Kolegi kaczora, on ma dużą wiedzę (często praktyczną) z wiekowymi Yamaszkami icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko poko, to nie koniec swiata :)Kable mam bardzo przecietne 2x4mm Alpharda DaVinci ale nie jestem zwolennikiem zaopatrywania sie w drogie kable(po prostu w to nie wierze , ze przy tej klasy sprzecie to cos zmieni) MOj ampli jest po prostu za slaby by dac, ze tak to nazwe"wykop " tym kolumnom ;/ Obecnie slucham tylko i wylacznie flackow po dlna , niskie tony jak najbardzoej, srednie rowniez ale mam za duzo wysokich, nie pasuje mi to.Moj ampli ma bardzo przeceitny tryb "direct" i to mnie troche boli.Zalozylem inny topic, chyba pojde w strone jakiegos wzmacniacza sluchawkowego icon_smile.gif Ale ogolnie dzieki za zainteresowanie tematem, doceniam icon_smile.gif

Pozdro. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby cytowania...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...