Skocz do zawartości

Wzmacniasz słuchawkowy (cena/jakość)


axo

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jeden problem juz rozwiazalem wiec pytam dalej. Poszukuje wzmacniacza sluchawkowego, ktory zostanie podpiety do zintegrowanej dzwiekowki w Lenovo Y530 (na razie pozostaje integra).Chcialbym do nowego zakupu podpiac hd555 oraz aurvana live. Budzet niestety niewielki bo tylko 350 zl.
Znalazlem cos takiego http://allegro.pl/lampowo-tranzystorowy-wz...1701447351.html

Pozdrawiam i licze na wyjasnienie tematu oraz pomoc laikowi. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam icon_biggrin.gif
Ja bym radził posłuchać chociaż raz przez wzmacniacz i samemu ocenić czy jest wart pieniędzy. Mam hd555(z tym, że baaardzo zmodyfikowane, z dnia na dzień bardziej icon_biggrin.gif) i jakiś czas temu myślałem nad czymś, co poprawi w nich dźwięk. Czytałem fora internetowe i wiele razy polecano przeróżne wzmacniacze słuchawkowe. Postanowiłem więc jakiś kupić. Na moje szczęście udałem się wcześniej do salonu audio. Tam udostępniono mi wzmacniacz (ProJect headbox2 o ile dobrze pamiętam), jakoś od tamtego czasu nie mam ochoty wydawać pieniędzy na taki wzmacniacz. Jedyna różnica, jaką usłyszałem(poza głośnością), to bardziej poszarpane wysokie tony, ale to kosmetyczna zmiana.

Zastanów się nad jakimś lepszym źródłem(może DAC), bo karty w laptopach bywają kiepskie. Potem bym zajął się ulepszaniem słuchawek icon_razz.gif (ale ja mam manię ulepszania, mój zero DAC już po 10 minutach od dostarczenia był rozkręcany). Ważne jest też pytanie, czy wiesz czego brakuje ci w dźwięku a co ci się podoba. W cal! jak i hd555 można wiele zmienić, dzięki czemu możesz dopasować ich brzmienie do swoich upodobań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nie mialem zbyt wiekiej gotowki postanowilem zaopatrzyc sie w tanie sluchawki , potrzebowalem otwarte jak i zamkniete. Wybralem chyba najlepiej jak moglem ..... jedne i drugie graja (jak dla mnie ) swietnie. Jako ze slucham na laptopie i integrze, brakuje mi troche szczegolow, wiekszej glosnisci jak i tak zwanego "wykopu" Czytalem troche o Dr dac nano tylko nie wiem czy jest on wart 300 zl:/ To duzo pieniedzy a nie chcialbym wydac pieniedzy i nie uslyszec zadnej rownicy :/

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego właśnie ważne jest, żeby posłuchać przed kupnem. Ja swojego daca kupowałem z hongkongu więc nie bardzo miałem możliwość. Pierwsze wrażenie było takie "nie ma basu, wow dobre wysokie,, jej ile szczeółów, kurcze trochę mało basu, rozkręcam" . Aktualnie tak się przyzwyczaiłem do tego brzmienia, że nie mogę słuchać na niczym innym. Ponadto teraz nie podkręcam kompletnie żadnej częstotliwości w korektorze. Bas jest tam gdzie trzeba, a nie wszędzie. Myślę, że wielkich różnic miedzy zero a nano nie będzie, ale nie miej mnie za autorytet w tej dziedzinie.

hd555 są super, szczególnie jak się wyrówna pasmo bo bas muli, ale nigdy nie miałem cal na uszach, mógłbyś cokolwiek napisać o ich dźwięku w porównaniu do hd555? ewentualnie na pw, żeby offtopu nie robić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...