Skocz do zawartości

Wybór stereo za ok. 5 tys pln.


sliwka

Recommended Posts

Prosiłbym o pomoc w wyborze sprzętu stereo. W kinie domowym osiągnałem już zamierzony cel, ale cały czas stereo pozostawia niedosyt z amplitunera KD i odtwarzacza DVD, więc postanowiłem zmienić kierunek. Do dyspozycji mam ok. 5 tys zl. Rozważam nastepujące zestawy (jeżeli jest coś "lepszego" to proszę o wskazanie swoich typów). Muzyka jakiej slucham to m.in Mikromusic, Yello, Lunatic soul, Bocelli,Dąbrowska. Jezeli chodzi o preferencje muzyczne, to :krystaliczne, czyste ale nie meczące wysokie tony, bas ma troche mniejsze znaczenie.

> 1. MARANTZ CD 5004 + PM 5004
> 2. DENON DCD 710 AE + PMA 710 AE
> 3. YAMAHA RS 700 + CDS 700
> 4. NAD C515 + C316 BBE

Kolumny podstawkowe ze wzgledu na brak lokacji podlogowych, pomieszczenie 17m2. Moj typ : FOCAL Chorus 706V (lub proszę o typ ok 1000pln za szt.) W grę wchodziłyby jeszcze Kef Q 100 lub Canton Chrono 502
Chciałbym jeszcze zapytać, czy zastosowanie amplitunera stereo zamiast wzmacniacza przy tej kwocie sprzętu będzie wyczuwalne dla ucha. (zastąpienie np
Marantza PM 5004, apli : 5023)

> Dziekuje slicznie i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się jako autorytet icon_mrgreen.gif , ale swoje przemyślenia i doświadczenie mam.

Podane przez Ciebie propozycje podobają mi się, oprócz NAD-a. Nie mam nic przeciwko produktom NAD, oprócz estetyki - IMHO to koszmar.
Sprzęt stereo oprócz dobrego brzmienia musi jeszcze jakoś wyglądać.

Abstrahując od jakości brzmienia, to estetycznie moje serce zdobywają Denon i Marantz. Yamaha niestety poszła w stronę "retro", co nie każdemu musi się podobać.

Moje propozycje dotyczące wzmacniaczy:
- Wzmacniacz Marantz PM-6003 (lub wyższe modele PM-7003/ PM-7004) o ile budżet na to pozwoli.
- Yamaha A-S500

Denon jak dla mnie jest jeszcze marką nie wypróbowaną, więc nie będę niczego polecał. Ale jakość wykonania + wygląd są imponujące.

Odtwarzacze CD ... zastanów się nad muzyką odtwarzaną z komputera lub dysku sieciowego (NAS) poprzez odpowiedni DAC. Swojego czasu miałem niezłą kolekcję płyt CD, ale z lenistwa/wygody zastąpiłem to wszystko muzyką odtwarzaną z sieciowego dysku twardego (Synology DS210j).
W chwili obecnej, aby słuchać muzyki nie muszę nawet włączać żadnego komputera.

Kolumny podstawkowe: zwróć uwagę na nową serię kolumn Mission MX. Jakość dźwięku za przystępną cenę.
Mam w posiadaniu kolumny Mission MX2. Użytkowałem je tylko kilka tygodni, ale goniony przez "sprzętomaniactwo" zastąpiłem je 3x droższymi kolumnami Epos M12i.
Estetycznie Epos-y są bardziej imponujące, ale jakość brzmienia... są po prostu inne.
Jestem ogólnie bardzo zadowolony z EPOS M12i, ale byłbym chyba jeszcze bardziej zadowolony z kolumn Mission MX2, gdyby były one wykończone w bardziej luksusowy sposób.
To tyle z wynurzeń estety...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania, wielkość pomieszczenia oraz przeznaczoną kwotę, zdecydowanie zwróciłbym Twoją uwagę na elektronikę NAD (C316/C515), Cambridge Audio (Azur 350A/350C) lub Music Hall (A15.2/CD15.2). Co do kolumn, to moim zdaniem bezkompromisowym dla Ciebie rozwiązaniem byłyby najnowsze, bardzo eleganckie kolumny Xavian Primissima v2 (zwróc uwagę na wersję 2). Jako alternatywa warto posłuchać KEF Q300, Triangle Esprit Titus EX.

Wyboru dokonaj po odsłuchu, gdyż to właśnie Tobie musi się podobać nowy system. Tym bardziej że z tego co piszesz jesteś już osłuchany i masz pewne wymagania co do dźwięku.

W przypadku pytań służę pomocę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
ja również obstawiam Marantza. Jest najrówniejszym, acz nie mam opinii o Denonie. Cambridge i Yamaha mogą być za jasne, a Nad może przywalić ci basem.

Rzecz jasna trzeba posłuchać. Kef Q300 to naprawdę ciekawe kolumny, więc zainteresuj się nimi.

A w ogóle to przy takim założeniu funduszy zainwestowałbym więcej we wzmacniacz niż 1300 zł (PM 5004) i kolumny, a lżej potraktował kompakt. Niewiele lepiej usłyszysz na kompakcie za 1300 niż na dvd za 250, gdy podłączysz do wzmaka za 1300. Chyba że decydują względy estetyczne.

Pozdrawiam Sławoj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam! Po kilku odsłuchach kupiłem:
wzm - NAD 326 BEE
cd - NAD 515 BEE
monitory - MONITOR AUDIO RX2
kable - SUPRA CLASSIC 6m2.

Zmieściłem się (przed podwyżką w kwocie 5 tys pln). Jestem bardzo zadowolony i polecam ten zestaw. W ostatniej chwili zdecydowałem sie na 326 zamiast 316 (jest różnica -miałem 316 przez 6 godz w domu). Co do jakości NAD tyle się naczytałem o tych plastikach, ale jest naprawdę dobrze. Są one bardzo dobrze spasowane i solidne. Jedyne czego brakuje to diody na pokrętle siły głosu, ponieważ sterując z pilota jak jest ciemniej nie widać w jakiej jest pozycji. Ale to szczegół......dzwięk powala na kolana. Szczególnie jestem pod wrażeniem MA RX2. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...