Skocz do zawartości

Tylne kolumny w kinie


KACZY

Recommended Posts

Heh..., lakonicznie można odpowiedzieć bardzo dobrze icon_smile.gif - jeśli tylko Cię na to stać, to warto zainwestować. Czasy kiedy amplitunery kina domowego miały słabsze końcówki mocy w kanałach efektownych na szczęście minęły bez powrotnie!!! ,,Wzorcowe" kino domowe np.: 5.1 powinno mieć pięć idealnie takich samych głośników, czyli centralny też!!! Dziś mało kto zastanawia się i ma świadomość, że głośnik centralny ciągle jest swego rodzaju kompromisem: między dobrym brzmieniem, a budową która ma za zadanie skutecznie upchać go pod/nad TV...

Wracając do tematu jeśli budżet na to pozwala, pomieszczenie jest słusznych rozmiarów (np.: 20 m2), da to świetny efekt lepszego wypełnienia pomieszczenia dźwiękiem!!! Dziś we współczesnych realizacjach filmowych, coraz więcej dzieje się za głową widza: ,,STAR WARS", ,,AVATAR", ,,TRANSFORMERS", etc... Taka pełnozakresowa kolumna lepiej i skuteczniej odda efekty wybuchów itp. od małego monitorka, którego dolne pasmo przerzucimy na subwoofer!!!

Pamiętam taki fragment z filmu ,,MISJA NA MARSA" z dialogiem miedzy bohaterami w części statku, która non stop obraca się wokół własnej osi. Bardzo ciekawy efekt, bo jeden głos płynnie wędruje nam po pokoju 360 stopni. Przy różnych mocowo kolumnach, będzie on zmieniał barwę na ,,przed i po mutacji" icon_wink.gif, takie same kolumny dadzą gwarancje braku takich zamian...

P.S. Sam mam kolumny wolnostojące z tyłu (choć obecnie są do wymiany), kiedyś układ był taki o który pytasz w temacie. Miałem 4 identyczne głośniki (2 na przód i 2 na tył), jedynie centralny wiadomo odstawał od reszty. Dziś mam wymieniony przód na Dali IKON 7 oraz VOKAL 2 i marzy mi się tył co najmniej IKON 6!!! Niestety producent bardzo szybko zwinął serię i zastąpił ją mkII icon_sad.gif, ale na allegro widziałem szóstki za przyzwoitą cenę 2499 zł...............

WAŻNE: Jeśli jednak mają to być kolumny gorszej/niższej jakości, to warto rozważyć jakąś serię wyższą z tyłami ala monitorki icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. No i tu pytanie jaki budżet na ten cel poświęcasz ???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełną odpowiedź masz w wątku [,,Yamaha RX-V467 + BD-S667: opinie"]................ dodam tylko, że przy tym budżecie tyły: tylko monitorki!!! Chyba, że kiedyś w przyszłości dokupisz sobie jeszcze parę kolumn wolnostojących??? A monitory mogą być wykorzystane w systemie 7.1..............
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...