Skocz do zawartości

Pioneer VSX-LX70


dvill

Recommended Posts

Witam, Mam zamiar zakupić amplituner Pioneera VSX-LX70 tylko zastanawiam się nad głośnikami do niego. Myślałem nad JBL Studio L880+LC2+L820+L8400P lub JBL ES90+ES25C+ES20+ES250P . Co myślicie o takim zestawie? Dodam iż mam mały pokoik icon_sad.gif . Sprzęt będzie głównie używany do konsol PS3 i XBOX 360 jak i do oglądania filmów BD. Czy może myślicie o jakimś słabszym sprzęcie? Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dvill
Jak mały jest Twój pokój?
Zależy Ci głównie na efektach, mocnym basie i kinie domowym?
Wydaje mi się, że przy powierzchniach poniżej 20metrów (no ewentualnie 15) tak mocne i duże kolumny oraz subwoofer mogą być lekką przesadą icon_rolleyes.gif
Może spróbować czegoś bardziej finezyjnego w połączeniu z mającym wysokie aspiracje i dość drogim w ofercie Pioneera amplitunerem KD ???
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dvill
Jak mały jest Twój pokój?
Zależy Ci głównie na efektach, mocnym basie i kinie domowym?
Wydaje mi się, że przy powierzchniach poniżej 20metrów (no ewentualnie 15) tak mocne i duże kolumny oraz subwoofer mogą być lekką przesadą icon_rolleyes.gif
Może spróbować czegoś bardziej finezyjnego w połączeniu z mającym wysokie aspiracje i dość drogim w ofercie Pioneera amplitunerem KD ???
Pozdrawiam



Pokoik jest bardzo malutki, a ma on 7m(długość) na 6m(szerokość). Może polecasz jakiś inny zestaw do takiego pokoju? A i mam pytanie do amplitunera czy nie lepsza byłaby YAMAHA RX-V3800? I co do głośników to co polecasz do takiego pokoiku? A na dźwięku zależy mi głównie na świetnych efektach:) i na muzyce dobrej jakości:) oczywiście bas również się liczy. Dodam również, że do oferty doszedł amplituner DENON AVR-4308 i Onkyo TX-NR905 icon_smile.gif pozdrawiam

Cytat

Może spróbować czegoś bardziej finezyjnego



Co masz na myśli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pokoik jest bardzo malutki, a ma on 7m(długość) na 6m(szerokość). Może polecasz jakiś inny zestaw do takiego pokoju? A i mam pytanie do amplitunera czy nie lepsza byłaby YAMAHA RX-V3800? I co do głośników to co polecasz do takiego pokoiku? A na dźwięku zależy mi głównie na świetnych efektach:) i na muzyce dobrej jakości:) oczywiście bas również się liczy. pozdrawiam


Dvill
Ops... dla mnie pokoik 42m to połowa mieszkania, myślałem o czymś zdecydowanie mniejszym icon_rolleyes.gif
Na pewno lepszym wyjściem będzie seria L w połączeniu z subem 8400 niż ES z EP250.
Natomiast co do innych propozycji ... Planujesz wydatek ok. 15 tysięcy, więc jest o co walczyć.
Jeżeli myślisz poważnie o nie tylko o kinie domowym, ale i o muzyce to trzeba będzie rozważyć również inne firmy - np. Paradigm, B&W czy Focal/JMLab.

Co do Twojego pytania YAMAHA RX-V3800, Pioneer LX-70 czy DENON 3808, to mówimy już o porównywalnych, najwyższych modelach obu firm i najważniejsze będą ... Twoje wrażenia z odsłuchu. No i wypadałoby się jeszcze zastanowić nad ONKYO NR905 lub SR875, a przede wszystkim o sprzęcie firmy Harman Kardon (nota bene zazwyczaj w zestawach z wymienionymi przez Ciebie w pierwszym poście kolumnami JBL).

Kilku pasjonatów muzyki zaproponuje Ci zapewne jeszcze inne rozwiązanie: amplituner kina domowego wspomagany do muzyki przez wzmacniacz stereo jako końcówka mocy do kolumn przednich, a najlepiej wzmacniacz lampowy icon_rolleyes.gif
I to właśnie miałem na myśli pisząc "Może spróbować czegoś bardziej finezyjnego".

Moje doświadczenia to niestety powierzchnie rzędu 20-30 metrów i modele o serię niżej icon_lol.gif
Przy moim poprzednim poście myślałem o konieczności odpowiedniego ustawienia kolumn w pomiesczeniu i odsunięciu ich od ścian o minimum pól metra (do 1 metra) co w zdecydowanie mniejszym od Twojego pokoiku byłoby trudne...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Pokoik jest bardzo malutki, a ma on 7m(długość) na 6m(szerokość). Może polecasz jakiś inny zestaw do takiego pokoju? A i mam pytanie do amplitunera czy nie lepsza byłaby YAMAHA RX-V3800? I co do głośników to co polecasz do takiego pokoiku? A na dźwięku zależy mi głównie na świetnych efektach:) i na muzyce dobrej jakości:) oczywiście bas również się liczy. pozdrawiam


Dvill
Ops... dla mnie pokoik 42m to połowa mieszkania, myślałem o czymś zdecydowanie mniejszym icon_rolleyes.gif
Na pewno lepszym wyjściem będzie seria L w połączeniu z subem 8400 niż ES z EP250.
Natomiast co do innych propozycji ... Planujesz wydatek ok. 15 tysięcy, więc jest o co walczyć.
Jeżeli myślisz poważnie o nie tylko o kinie domowym, ale i o muzyce to trzeba będzie rozważyć również inne firmy - np. Paradigm, B&W czy Focal/JMLab.

Co do Twojego pytania YAMAHA RX-V3800, Pioneer LX-70 czy DENON 3808, to mówimy już o porównywalnych, najwyższych modelach obu firm i najważniejsze będą ... Twoje wrażenia z odsłuchu. No i wypadałoby się jeszcze zastanowić nad ONKYO NR905 lub SR875, a przede wszystkim o sprzęcie firmy Harman Kardon (nota bene zazwyczaj w zestawach z wymienionymi przez Ciebie w pierwszym poście kolumnami JBL).

Kilku pasjonatów muzyki zaproponuje Ci zapewne jeszcze inne rozwiązanie: amplituner kina domowego wspomagany do muzyki przez wzmacniacz stereo jako końcówka mocy do kolumn przednich, a najlepiej wzmacniacz lampowy icon_rolleyes.gif
I to właśnie miałem na myśli pisząc "Może spróbować czegoś bardziej finezyjnego"

Moje doświadczenia to niestety powierzchnie rzędu 20-30 metrów i modele o serię niżej icon_lol.gif
Przy moim poprzednim poście myślałem o konieczności odpowiedniego ustawienia kolumn w pomiesczeniu i odsunięciu ich od ścian o minimum pól metra (do 1 metra) co w zdecydowanie mniejszym od Twojego pokoiku byłoby trudne...
Pozdrawiam




dzięki za pomoc:) jeszcze zastanawiam się nad jakimś zestawikiem do pokoju 12m2 co możesz mi polecić? Głownie do grania na PS3 i XBOX 360 ewentualnie jakaś muzyczka i kino, myślę o jakimś dobrym sprzęcie icon_smile.gif pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dzięki za pomoc:) jeszcze zastanawiam się nad jakimś zestawikiem do pokoju 12m2 co możesz mi polecić? Głownie do grania na PS3 i XBOX 360 ewentualnie jakaś muzyczka i kino, myślę o jakimś dobrym sprzęcie icon_smile.gif pozdrawiam


Dvill
Będziesz miał trochę zabawy z wyborem sprzętu icon_cool.gif

Systematyzując: mówimy o dwóch zestawach dobrej jakości (może raczej: wyższej jakości) do pomieszczeń 42m2 oraz 12m2, oba zarówno do kina domowego jak i muzyki?
Czyli raczej odpada nam rozwiązanie jeden wysokiej klasy amplituner KD-kina domowego (większy pokój) oraz podłączona do niego druga strefa (mniejszy pokój).
W mniejszym pokoju chyba wystarczy coś mniej ambitnego - czy jednak wolałbyś coś porównywalnego z "dużym" - odnośnie jakości, bo raczej z wielkością kolumn trzeba "zejść" icon_biggrin.gif

Jeszcze pytanie o rodzaj muzyki w obu pomieszczeniach - bo nie tylko ty będziesz korzystał ze sprzętu icon_biggrin.gif
No i preferencje: głównie KD czy muzyka, no i mniej więcej jakie proporcje.
Czy kwoty to około 15 tys na duży pokój, a na mały ???
Czy masz możliwość (i zamiar) lekkiego wytłumienia pokoju i przystosowania go (w miejszym lub większym stopniu) do słuchania muzyki i KD - czy raczej będzie to pokój ogólnego przeznaczenia i nie chcesz wchodzić zbyt głęboko w ustawienie go jako "salę odsłuchową"?

Pojawia się coraz więcej pytań, ale Twoje odpowiedzi pozwolą na bardziej konkretne propozycję uczestników Forum icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Systematyzując: mówimy o dwóch zestawach dobrej jakości (może raczej: wyższej jakości) do pomieszczeń 42m2 oraz 12m2, oba zarówno do kina domowego jak i muzyki? Jeszcze pytanie o rodzaj muzyki w obu pomieszczeniach - bo nie tylko ty będziesz korzystał ze sprzętu icon_biggrin.gif



Pokój 12m będzie służył głownie do grania w konsole 3 generacji i słuchania muzyki(rzadziej). Nie przewiduje w nim kina domowego:) będzie to głównie Hip-Hop i częściowo kawałki muzyki klubowej icon_smile.gif


Cytat

W mniejszym pokoju chyba wystarczy coś mniej ambitnego - czy jednak wolałbyś coś porównywalnego z "dużym" - odnośnie jakości, bo raczej z wielkością kolumn trzeba "zejść" icon_biggrin.gif




wolałbym aby ten ampli był równie dobry jak w 1 pokoju:) gdyż to już będzie hmmm... na przyszłość icon_smile.gif a co do kolumn to tak jak powiedziałeś. Będzie trzeba zejść, a masz może jakieś propozycje? Ja osobiście wpadłem na kolumny KEF KHT 5005.2 na allegro.


Cytat

No i preferencje: głównie KD czy muzyka, no i mniej więcej jakie proporcje.



Będą to głównie gry wideo(zależy mi na dobrych efektach:) ) i muzyka icon_smile.gif


Cytat

Czy kwoty to około 15 tys na duży pokój, a na mały ???




Myślę, że też coś około tej kwoty.


Cytat

Czy masz możliwość (i zamiar) lekkiego wytłumienia pokoju i przystosowania go (w miejszym lub większym stopniu) do słuchania muzyki i KD - czy raczej będzie to pokój ogólnego przeznaczenia i nie chcesz wchodzić zbyt głęboko w ustawienie go jako "salę odsłuchową"?



Raczej nie będę w niego ingerował, gdyż pokój jest syna.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dvill
O ile koncepcja dwóch takich samych amplitunerów KD w obu pokojach jest wygodna pod kątem dokładnego poznania sprzętu i przyzwyczajenia się do niego, to jednak będzie to lekkie przewymiarowanie wydatków. Oczywiście mając do wydania pewną (i dość konkretną...) kwotę można poszaleć i właśnie w ten sposób ją spożytkować, w końcu to Twoje pieniądze icon_cool.gif

Odnośnie małego pokoju 12m2 to wydaje mi się, że nie ma sensu kupować amplitunera kina domowego tak jak w pokoju dużym. Ja bym się skupił na wzmacniaczu stereofonicznym i niezłych kolumnach podstawkowych - lub lepiej podłogowych, jeżeli da się je odpowiednio rozmieścić (odległość od ścian).
Zakup na zapas od razu ampli KD jest wg mnie trochę bezcelowy - jeżeli będzie potrzebny Tobie (tzn. synowi) sprzęt do KD dopiero za parę lat, to dopiero wtedy go kup!!! - pojawią się nowe modele, nowe systemy dźwięku surround i może się okazać, że trzeba wymienić posiadany ampli na nowy model.
Natomiast wzmacniacz stereofoniczny (lub zakup przedwzmacniacza i końcówki mocy) zawsze się przyda jako uzupełnienie ampli KD pod względem mocy i jakości dźwięku.
No i w tej samej cenie system stereofoniczny musi zagrać lepiej niż wielokanałowy (na tej samej zasadzie za 5000zł kupimy najwyższy model niedużego 26 czy 32" LCD, ale jedynie podstawowy model LCD 46"). Dodatkowe końcówki mocy w wielokanałowym ampli w porównaniu do 2 kanałów gdzieś się muszą pojawić w rachunku kosztów wytwórcy...

Jakoś nie widzę Hip-Hopu pod kątem bardzo ambitnych wymagań co do sprzętu, ale mogę się mylić icon_lol.gif
Czy konsola 3 generacji wymaga jedynie wzmocnienia 2 kanałów i tyluż kolumn, czy raczej będzie to 5.1???

Co do zestawu KEFa to w małym pokoju może się sprawdzić (podobnie jak inne wysokie modele oparte na stosunkowo niewielkich satelitach i mocnym subwooferze - np. Arena w ofercie Tannoya), natomiast w powierzchniach rzędu 40 i więcej metrów - hmmm, nie próbowałem i jakoś nie widzę icon_cool.gif . Ale mogę się mylić - szczególnie, że satelity KEFa nie są wcale takie małe. Ja w każdym razie jestem wierny raczej dobrym (i sporym...) kolumnom podłogowym na front. Ale wiadomo - lepiej dobrze dobrać i rozstawić stosunkowo nieduże kolumny niż wydać pieniądze na bardzo dobre i drogie kolumny które nie będą grały prawidłowo bo nie da się ich rozsądnie ustawić.

Odnośnie dużego pokoju, to prawdopodobnie padną tutaj w końcu icon_wink.gif propozycje Kolegów z Forum odnośnie wykorzystania przedwzmacniacza i końcówki mocy (i podłączenia do amplitunera) do napędzenia kolumn przednich na podstawie ich doświadczeń i przemyśleń.

Na razie bez konkretnych propozycji, bo jeszcze nie wykrystalizowała się koncepcja icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakoś nie widzę Hip-Hopu pod kątem bardzo ambitnych wymagań co do sprzętu, ale mogę się mylić icon_lol.gif
Czy konsola 3 generacji wymaga jedynie wzmocnienia 2 kanałów i tyluż kolumn, czy raczej będzie to 5.1???




chciałbym aby to było 5.1 icon_smile.gif bo z tego co wiem w większości gier ten system jest stosowany icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

chciałbym aby to było 5.1 icon_smile.gif bo z tego co wiem w większości gier ten system jest stosowany icon_wink.gif

Dvill
No to jednak wychodzi wielokanałowy amplituner do mniejszego pokoju... icon_lol.gif
Jeżeli chcesz by oba amplitunery były takie same lub zbliżone to faktycznie wejście w Pioneera LX70 jest niezłym wyjściem - dla syna mógłbyś wziąć o tysiąc złotych tańszy model LX60. Jako najwyższe modele w serii oba były dopieszczone przez inżynierów dźwięku z londyńskiego AIR Studios co dobrze wróży na przyszłość - w każdym razie ja się m.in. tym kierowałem kupując parę lat temu swojego Pionierka icon_cool.gif
Modele świeżutkie, z wszelkimi dostępnymi dekoderami dźwięku HD.

Wracając do modelu 5.1 w mniejszym pokoju - trzeba będzie nie tylko posłuchać KEFa i Tannoya, ale i zobaczyć stojaki do kolumn - są w przypadku Tannoya dość rzadkie (zrobione konkretnie pod ten model) i cholernie drogie, a w standardzie ich nie uświadczysz icon_mad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...