Skocz do zawartości

Krótka piłka - miniwieża za około 300 zł.


mickey

Recommended Posts

nie zależy mi na żadnych bajerach, wymagania mam jedynie takie, żeby miniwieża miała wejście AUX i odtwarzacz CD z plikami pliki mp3.

Bardziej mi zależy na jakości głośników dołączonych do zestawu - w miarę mocny bas, ale nie dominujący i dobra średnica. Na sopranach najmniej mi zależy.

Wiem, że za taką cenę nie zdajdę żadnego cudu, ale chcę jak najlepiej wydać te pieniądze. cena nieznacznie przekraczać 300 zł (do ok 350 zł), ale wiadomo, że im mniej tym lepiej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardziej mi zależy na jakości głośników dołączonych do zestawu - w miarę mocny bas, ale nie dominujący i dobra średnica. Na sopranach najmniej mi zależy.


Mickey!
Nowe miniwieże z przedziału do 350zł mają zazwyczaj kiepskie, wręcz prymitywne kolumienki i wzmacniacze małej mocy (mówię tylko o produktach firmowych, bo bezfirmowych wynalazków należy unikać).
Z ciekawości czekając na rodzinkę sprawdziłem ostatnio w Euro 3 miniwieże po 300zł SONY CMT-EH10, SHARP i LG lub Panasonic: działać działa - ale grać to nie gra za dobrze... wzmacniacze o mocy w sinusie rzędu 3W, leciutkie jednodrożne kolumienki z niezdejmowalnymi maskownicami i bylejakim kabelkiem doprowadzonym na stałe-plastik goni plastik). Wręcz płakać się chce icon_sad.gif .Dopiero w okolicy 500-600zł można trafić coś nadającego się do grania icon_rolleyes.gif
Cytat

Wiem, że za taką cenę nie zdajdę żadnego cudu, ale chcę jak najlepiej wydać te pieniądze. cena nieznacznie przekraczać 300 zł (do ok 350 zł), ale wiadomo, że im mniej tym lepiej icon_wink.gif


Przy takich kwotach lepiej poszukać czegoś z używanych lub sprowadzonych - masz szansę za tyle kupić coś, co 2 lata temu kosztowało dwa-trzy razy tyle. I przynajmniej będziesz zadowolony z wydanych pieniędzy icon_cool.gif
Warto trochę czasu spędzić przy ofertach Allegro - "na szybko" np. za 200zł taka dwuletnia AIWA
http://www.allegro.pl/item271639883_wieza_...letnia_bcm.html
Oczywiście moc rzędu setek W podawana przez Sprzedawców jest zazwyczaj do ... do podzielenia przez 100 i masz realną moc w sinusie.

Jeżeli nie chcesz przekraczać 350zł to odnośnie jakości dźwięku najlepszym wyjściem będą używane: kolumny podstawkowe (np. z Tonsilu) oraz firmowy wzmacniacz (lub amplituner - gdy chciałbyś móc posłuchać radia) stereofoniczny.
A gdy obawiasz się sprzętu używanego, to od takiej miniwieży za ok.300zł lepsze będą głośniki komputerowe. Za pół tej ceny kupisz już zestaw 2.1 z subwooferem icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, jednak zdecyduję się na poszukanie jakiejś okazji na allegro.

Zazwyczaj słuchałem muzyki z połączenia odtwarzacz mp3 + słuchawki nauszne, ale z obawy o swój słuch postanowiłem kupić coś do pokoju żeby grało. Środki mam ograniczone tak więc używanym, ale lepszej jakości sprzętem nie pogardzę icon_wink.gif

tylko pytanie, na co polować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dzięki, jednak zdecyduję się na poszukanie jakiejś okazji na allegro.


Mickey
Rozumiem, że na Allegro będziesz szukał używanego sprzętu icon_lol.gif
Cytat

tylko pytanie, na co polować?


Chcesz nadal miniwieżę, czy dopuszczacz rozwiązanie wzmacniacz/amplituner+2 kolumny?
Generalnie szukając miniwieży (zresztą wzmacniacza też) pierwsza rzecz to sprzęt firmowy, druga - to kolumny dwudrożne i raczej nie z plastiku, najlepiej o zdejmowanych maskownicach i zaciskach głośnikowych na kabel (a nie kabel dołączony do kolumn na stałe).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zrób tak jak ja, na początek napewno Ci się spodoba icon_smile.gif
Kup na allegro lub gieldzie RTV Altusy 75, przekonasz sie że ich moc jest dobra, odsluch super a cena niewielka
to napewno lepszy wyobor od chinskich wiezy gdyż zostaly one wyprodukowane w Polsce co Ci daje gwarancje jakosci
cena do 200-250zł, ja kupilem za 200 w super stanie, lecz musze przyznac ze wpadlem na okazje
Do tego jakis wzmacniacz trawiaty odrazu z korektorem ok 100zł, niepowiem Ci jaki bo okazalo sie ze moj nie zbyt dobry jest jednak napewno ktos Ci tutaj doradzi. Calosc podpinasz pod komputer i to naprawde ładnie hula icon_smile.gif
sporo ludzi cos takiego ma i napewno sie keidys spotkales, sprobuj ich odsluchac a się zakochasz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...