Skocz do zawartości

Pomoc w podłączeniu kina domowego


pablowroclaw

Recommended Posts

Witam zakupiłem sobie zestaw kina domowego amplituner onkyo TX-SR309 oraz głośniki Canton CD 1000.2 niestety jestem kompletnie zielony w tym temacie i nie wiem za bardzo jak to wszystko podłączyć chodzi mi tutaj przede wszystkim o podłączenie amplitunera z subwooferem. Na ampie jest tyko jedno wyjście "pre out subwoofer" natomiast na subwooferze jest już ich cała masa . Poza tym mam jeszcze jedno pytanie jakie kable zaleca się do podłączenia reszty kolumn są jakieś specjalne zalecenia?.


Linki do zdjęć subwoofera i amplitunera:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...530249d398.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11bdcc7bfd387691.html

Dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość dla żółtodzioba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie subwoofera:
gniazdo "PRE OUT" w amplitunerze łączymy kablem cinch (inaczej RCA - może być pojedyńczy lub wykorzystujemy dowolny jeden, biały czy w innym kolorze z podwójnego kabla cinch ) z gniazdem R/mono "LOW LEVEL INPUT" w subwooferze.

Co do kabli głośnikowych: zapewne nie chcesz wydać zbyt dużo (w końcu to budżetowy sprzęt), więc możesz kupić zwykły kabel z miedzi OFC o przekroju od 1.5 do 2.5mm^2 (ceny rzędu 1,50 do 4 zł za metr). Albo pójść w bardziej firmowe kable, ale tu już ceny minimalne to 5-10zł za metr.
Na tył możesz dać 1.5mm^2, a na przód i do centralnego 2.5mm^2 (albo wszytkie kable o takim samym przekroju).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...