Skocz do zawartości

Czy to normalne aby wzmacniacz DENON PMA-A100 generował przydźwięk z transformatorów ?


telesfor

Recommended Posts

Witam,

Testuję wzmacniacz DENON PMA-A100 (obecnie najwyższa półka DENONA) i zaniepokoił mnie delikatny stały przydźwięk wydobywający się z obudowy (czyżby z transformatorów ???) wzmacniacza gdy jest on tylko włączany z trybu STAN-BY nw stan ON. Przydźwięk jest delikatny (stała częstotliwość) słyszalny w idealnej ciszy. W występuje zawsze, tzn. nawet gdy są odłączone są kolumny (dochodzi ewidentnie z wnętrza obudowy wzmacniacza). Przydźwięk nie występuje on gdy wzmacniacz jest w trybie STEND-BY (przycisk zasilania włączony ale wzmacniacz pozostaje wyłączony pilotem) to nie podejrzewam aby pochodził on z części zasilacza sieciowego. Więc skąd ? Wzmacniacz jest prawidłowo uziemiony i jestem przekonany że problem nie ma nic wspólnego z ewentualnymi zakłóceniami z sieci 230V/50Hz. Czyżby taka natura tego wzmacniacza aby buczeć ? Mam obok stojący wzmacniacz z niższej półki DENONA (model PMA-1500) i teki efekt nie występuje tzn. jest idealna cisza. Proszę o radę czy to normalne zjawisko w najwyższej półce wzmacniaczy ? TO wzmacniacz za 10tyś PLN.

Telesfor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...