Skocz do zawartości

Dobór kolumn. Do 400zł.


mateuszslimak

Recommended Posts

Witam!

Posiadam wzmacniacz Pioneer a-337. Mam do niego podpięte jakieś kolumny Pioneera. Nie wiem co to jest za model ponieważ nie ma oznaczenia.
Gra nawet ładnie, lecz chciałbym zmienić te kolumny. Pokój: 20 m2. Muzyka: dosłownie wszystko.( lubie poczuć bass, lecz nie zawsze)
Najbardziej interesowało by mnie cos Pioneera. Co myślicie o okoumnach cs-5xx i wyżej?

Pozdrawiam, Mateusz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Posiadałem do niedawna przez dłuższy okres czasu Pioneer CS-790.
Głośniki jak za cenę ~~250zł były dość wytrzymałe mocowo i grały nawet dobrze na komputerowej integrze z mp3 320kbps.
Na wzmacniaczu Pioneer A-X540SR a później na Harman Kardon PM665 Vxi.

Ale nie polecę ich, gdyż grały dość płasko i bez wyrazu. Po prostu sucho.
Poleciłbym coś na przetwornikach Seasa. Np.
Sony SS-2030 - Dość leciwe, ale zagrają o niebo lepiej od w/w Pioneerów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje coś ze stajni KODA, to dobry rzetelny producent i co najważniejsze tani!!! Do 20 [m2] raczej podłogówki:

http://allegro.pl/koda-av-51f-stereo-kolum...1741966511.html
http://allegro.pl/koda-av-51-f-silver-jm-s...1739923824.html
- to nówki!!!!!!!!

Można poszukać coś jeszcze z ELTAX, tu przykład troszkę wybiegający poza Twój budżet.:

http://allegro.pl/eltax-symphony-6-2-i1734558578.html

- zwróć uwagę jeszcze na: JAMO, MISSION, MAGNAT.........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesowałoby kolegę coś ze stajni Pioneera, to trudno będzie coś dobrać naprawdę dobrego. Tak jak nieco wcześniej wspomniał f1angel, Pioneer nie zasłynął zbyt mocno jeśli chodzi o głośniki. Ja osobiście od 20 lat używam kolumn Pioneera oznaczonych symbolem CS-997, które są podpięte pod Denona DRA-75VR. Nie powiem jak na ich możliwości grają naprawdę fajnie i żywo. Jeśli mnie pamięć nie myli to były chyba najwyższe w tamtym czasie kolumny Pioneera i dla mojego ucha są wystarczające. Ale ponieważ każde ucho odbiera dźwięk nieco inaczej, nie wiem czy mógłbym je polecić.

Jeśli upierałbyś się przy Pioneerach, to może warto o nich pomyśleć, ale jednak zachęcałbym Cię do rozejrzenia się również wśród innych producentów, tak jak koledzy wyżej zasugerowali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie zadowoli Cię moja odpowiedź, ale sprawa wygląda tak. Zabawa w stereo hi-fi to niestety niezbyt tanie hobby. A nabycie kolumn, jeśli chodzi o strefę bardzo budżetową (w której Ty się obecnie poruszasz) jest sprawą najbardziej kosztowną. O ile na wyższych pułapach cenowych kolumny nie muszą być dużo droższe względem elektroniki (myślę tu o sprzęcie używanym), to tu niestety tak. O ile można znaleźć przyzwoicie grający wzmacniacz czy odtwarzacz CD do 400zł, to kolumny (moim zdaniem) powinny kosztować tu ok. 800zł lub więcej. Szczególnie jeśli mają być to kolumny podłogowe. Fajne monitorki (standowe/podstawkowe) znajdziemy na pewno dużo taniej. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Nie dalej jak wczoraj ktoś mi podkupił fajne niewielkie podłogówki za 340zł. z wysyłką. Myślałem by je nabyć do drugiego, sypialnianego zestawu. Marki nie wymienię by nie napędzać handlarzy. Przejrzałem dziś Allegro ale nie widzę nic ciekawego.
Do 20m2 i za tę cenę (do 400zł.) można przyjrzeć się temu co proponuje Radi73, ale rewelacji nie ma. Oczywiście Altusy i temu podobne Altony, Mildtony (miałem, znam, słuchałem) gorąco odradzam i wciąż się dziwię, że znajdują nabywców. Ale i tanie wino marki "Wino" ma swoich zwolenników. Jeśli Ci się nie spieszy możemy poszukać kolumn w tej cenie, ale uprzedzam, że to może potrwać. Albo... kup cokolwiek i zbieraj pieniądze na lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...