Skocz do zawartości

amplituner z oddzielnymi końcówkami mocy do 2000


zb2x

Recommended Posts

chcę kupić amplituner do kina domowego ale i do posłuchania muzyki w cenie 1500- 2000 zł, myśle nad onkyo tx sr608 i yamahą rxv 767, co o tym sądzicie moze lepiej coś innego, Onkyo dostało Eisa 2010/2011 zdaje sie wiec chyba jest cos warte kosztuje kolo 1500,
zalezy mi na dobrym dźwięku, chcialbym miec oddzielne koncowki mocy zebym na każdą kolumnę mógł dać inną głośność i wogole podłączyć na początek sprzęt z różnego rodzaju głośnikami. Chcę też kupić Głośniki 2 fronty 4 efektowe centralny, jakies dobre fronty na poczatek bez woofera coś sensownego w cenie też do 2000 co polecicie?
mam 26 metrowy pokój o wymiarach :
6,4 x 4m z małym haczkiem,
myślałem np. o STX głośnikach. Fronty F-360 naprzykład plus Efektowe E-200 centralny też C-200.
dzieki za odpowiedzi.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować frontów za taką samą kwotę jak amplituner, bo nie wykorzystasz ich możliwości. Jak masz zamiar teraz wydać te 4000zł to podziel to powiedzmy 2500 : 1500 (amp : fronty).

Zatem mamy na przykład taki zestaw:
Yamaha RX-V1900
Magnat Quantum 657, albo JAMO C607
do tego potem uzupełniasz sobie surroundy i center z tej samej serii

Kolumny STX omijaj z daleka, to niska jakość, nie warto!


Co z odtwarzaczem? Masz już jakiś, czy może jakieś inne plany?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę ukrywał, że chciałbym wydać troche mniej jednak, chyba ze nic nie dostanę dobrego w takiej cenie.
czyli dobrze by bylo gdyby AMP z 1500 a Głośniki łącznie z 2000 bez woofera, chyba że lepiej kupic amp za 1500 plus Głośniki za 2000 razem,
chcę wydać na całość 3-4 tysiące.
chyba ze to bez sensu
to moge wydać 3-4 tysiące i kupić dobry woofer, dobre przody a resztę dokupować sukcesywnie. Odtwarzacza nie potrzebuje zepnę się z kompem narazie,
posłuży to też do telewizji ogladania, tj. mam tuner satelitarny openbox s9 hd prv - taki szmelcowaty niestety.
co kupić w tych pieniądzach, żeby przede wszystkim fajnie film obejrzeć i czasem posłuchać jakiegoś audio.

Jeszcze jedno pytanie słuchałem u znajomego Tonsil Altus 3000 kosztują ~ 1600 zł, czemu nie takie ? szczególnie że nie brałbym narazie Subwoofera,
ale nie wiem moze sie nie nadają niestety nie znam się na tym potrzebuje porady.

Popatrzylem troche na podobne tematy i mam pytanie

Czy Onkyo TX - SR608 Plus Jamo S608 + Sub 250 czy to będzie dobry wybór ?

Głównie Telewiza,Filmy/Muzyka/Gry , 70/20/10 %
Czy ten model Onkyo sie nadaje do tego zestawu, czy pociągnie ten sub?

i czy to będzie grać rozsądnie w tej kwocie do 4000 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zakupy sukcesywne zawsze będą lepszym rozwiązaniem niż wszystko "na hura" niestety kosztem jakości.
Musisz sobie uzmysłowić jedną sprawę: czy koniecznie chcesz inwestować w kino - skoro filmy mniej a częściej TV + muzyka (w zasadzie filmy mają opcje ustawienia 2.0 - czyli stereo - chyba , że nie wszystkie płyty dvd to mają, nie pamiętam) bo jeżeli postawimy na decyzje stereo to sprawa ułatwiona .. co sądzisz o tym ?

Lub iść w tą stronę - inwestycja w amplituner + fronty, po czasie zorientujesz sie czy dla Ciebie to gra znośnie i jeżeli stwierdzisz, że tak to wtedy dokupić jak pisałeś resztę. Często obejrzenie filmu na samych frontach w stereo (z podłogowców - może zaskoczyć) tak jak u mnie kiedyś grały w stereo Paradigmy z Denonem PMA - uwierz wielu bylo zaskoczonych, że to "tylko stereo" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to proszę o jakieś propozycje,
ale też czy SR608 Onkyo + S608 Jamo to dobry wybór w cenie do 4000 jako kino dobowe, i czy ten amplituner pociągnie te głośniki z Sub 250 ?
oraz co kupic
amp + fronty do kwota też do 4000 ?, chociaż wolałbym Kino 5.1 gdyż Telewizje mam wporządku HD 5.1 audio z dekodera no i sporo filmów bluray, odtwarzacz mam w komputerze nagrywarkę bluray.
pozdrawiam dzięki za propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...