Skocz do zawartości

NAD 326Bee - szumotrzaski przy zmianie glosnosci


verul

Recommended Posts

Jak zmieniam glosnosc na wzmacniaczu to czasem slysze z glosnikow taki szum/trzaski. Nie sa one zbyt glosne i w zasadzie nie przeszkadzaja w sluchaniu muzyki. Dzieje sie to bez wzgledu na to czy zmieniam glosnosc z pilota (wowczas pokretlem kreci silniczek) czy recznie.
Czy to jakas wada wzmacniacza? Czy takie cos jest dopuszczalne? W sumie nie pamietam by czesniej takie cos wystepowalo. Da sie to naprawic jakos?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym że jest to wada potencjometru.
Nie spotkałem tego zjawiska od wielu lat - kiedyś w starym sprzęcie potencjometry śniedziały po pewnym czasie i powodowały takie właśnie efekty jakie opisujesz.
Krótkoterminowo mogą pomóc preparaty w sprayu zastosowane bezpośrednio na potencjometr.
Ale coś tu jest ewidentnie nie tak jak być powinno.
Poważna wada fabryczna?
Twój wzmacniacz nie jest stary - to co mi przychodzi do głowy, to uszkodzenia spowodowane oparami kwasów (solny, azotowy lub kwasem organicznym np.mrówkowym).
Może to głupie co piszę, ale swego czasu poznałem co kwasy i ich opary potrafią zrobić. Nieszczelny korek w butelce z kwasem azotowym, to totalna korozja metali w otoczeniu w kilka dni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...