Skocz do zawartości

Używane kolumny do 350 zł


Kubot

Recommended Posts

Witam! Jak już podałem w temacie poszukuję używanych kolumn stereo w cenie maks 350 zł. Wiem, że to nie jest dużo, ale na droższe mnie nie stać. Zasilane to będzie skromną, ale wydajną mocą 45 watt Unitry icon_biggrin.gif Od kolumn oczekuję zejścia do 45hz i nizej... oraz dobre średnie i wysokie icon_cool.gif aha interesują mnie takie, które bez potrzeby rennowacji pograją jeszcze minimum 3 lata. Mam nadzieję, że jest to możliwe:) Z góry dziękuję za pomoc!!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

poszukuję używanych kolumn stereo w cenie maks 350 zł. ... Od kolumn oczekuję zejścia do 45hz i nizej...
oraz dobre średnie i wysokie icon_cool.gif aha interesują mnie takie, które bez potrzeby rennowacji pograją jeszcze minimum 3 lata.


Kubot
W tej cenie i o takim dole to musi być już co najmniej mała podłogówka lub duża regałowa kolumna. Chyba tylko Tonsil się w tym zmieści np. Perfect 150 (moc 100/150 W, 8 Ohm, trójdrożna, basowy głośnik 20cm i pasmo 45Hz-25kHz) lub Sounfinder/Samba 130/250.
Można jeszcze poszukać wśród starszych modeli Technicsa, Yamahy, Pioneera itp, jest spory wybó na rynku.
Z modeli ciut nowszych był taki model Magnata o symbolu Mottion 88 (poprzednik modelu Magnat Monitor 880), ale wydaje mi się, że raczej nie schodzą poniżej 400zł. Natomiast średnie i wysokie tony mogą być lepsze od tych Tonsili icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzieki za propozycję icon_razz.gif ale muszę bardziej sprecyzować temat:) mianowicie wysokość kolumn do 60cm... aczkolwiek bardzo dziękuję za pomoc icon_biggrin.gif


Kubot
Czyli Tonsil Perfect 150 się zmieści - mają 50cm wysokości i spokojnie w tej cenie znajdziesz parkę w bardzo dobrym stanie.
Altony faktycznie sobie odpuść - mają słabo zrównoważony dźwięk (każdy głośnik gra sobie).
Natomiast co do Technicsów z Twojego postu - to wyglądają na min. 15 lat...
Poniżej trochę nowsze i niezłe JVC - akurat się mieszczą w 60cm wysokości icon_rolleyes.gif
http://allegro.pl/item271733692_jvc_s_px5_...onkret_bcm.html
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, wiem perfecty się zmieszczą icon_wink.gif szczerze mówiąc bardzo mnie interesują ponieważ słyszałem bardzo dobre opinie na temat ich kopułek średniotonowych. Natomiast bardzo ciężko je dostać, ale jeszcze będę jvc licytował icon_cool.gif Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że uda mi się coś ciekawego znaleźć icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zerknij na temat Niedrogie kolumny
Moim zdaniem warto dołożyć jeszcze 100 zł.


Bert
Dla mnie masz całkowitą rację odnośnie wartości i klasy M1 przy stosunkowo niewielkiej dopłacie - ale Kubot szukał czegoś mocnego i schodzącego niżej - do 45Hz, stąd moja sugestia dotycząca Tonsili icon_rolleyes.gif
Niewątpliwie Tannoy jest rozwiązaniem optymalnym, bo na początek (i nie tylko na początek- w końcu parę nagród zdobyły zasłużenie) swoja kulturą dźwięku sprawdzi się w stereo, a potem możemy je zastosować gdzie indziej lub jako tyły - jeżeli zdecydujemy się w przyszłości na coś mocniejszego.
Także moc M1 będzie chyba wystarczająca do 45W wzmacniacza Unitry...

Dla Kubota mogą być interesujące Twoje doświadczenia z odsłuchem M1 oraz podpowiedź, czy warto walczyć o 10Hz (Perfect - od 45Hz przy 20cm głośniku, M1-od 55Hz przy głośniku 13cm) na dole pasma - w każdym razie czy Ty byś walczył (podejrzewam, że wybierasz M1) icon_cool.gif
Przy okazji Tannoy'a - chyba nie warto zamiast M1 proponować koledze zakupu M1x ??? icon_sad.gif

A że nie zawsze można dołożyć brakującą "setkę"...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...