Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do 4000 zł co wybrać proszę o pomoc


zb2x

Recommended Posts

Witam
Założyłem wcześniej temat Amp z oddzielnymi końcówkami mocy, nie wiem jak go skasować ? icon_sad.gif sorry od razu za nowy.
Zdecydowałem sie mam 4 tysiące.
Chcę kupić Amplituner + Głośniki 5.1 ewentualnie 5.0 do pokoju :
26m2
6,4 x 4 m
Telewizor będzie 55" Plazma lub Led jeszcze nie wiem Plazma tańsza ale Led Ładniejszy.
Siedzę 5m od TV.
I mam prośbę podpowiedzcie co kupić ?
Myślałem o TX-SR 608 Onkyo + Jamo S608 + Sub250 czy to dobry wybór w tej cenie ?
Czy sugerujecie coś innego ? 5.1 lub 5.0
75% Telewizja i Filmy z Komputera
20% Muzyka (słucham każdej )
5% Gry.
Bluray odtwarzam z kompa mam nagrywarkę.

dziękuję za porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania, wielkość pomieszczenia odsłuchowego, zwróciłbym Twoją uwagę na zestawy, które przede wszystkim będą wyposażone we wszystkie najnowsze dekodery oraz kompatybilne z sygnałem 3D. Dodatkowo muszą one przede wszystkim dobrze zagrać w systemie wielokanałowym (odsłuch dwukanałowy jest dodatkiem). Zwróć proszę uwagę na amplituner ONKYO TX-NR609 oraz konkurencyjny DENON AVR-1912. Do powyższych amplitunerów zastosowałbym kolumny JAMO S 606 HCS3 wspomagane subwooferem JAMO SUB 250 lub Wharfedale Diamond 9.6 / 9.0 / 9.cc z odpowiednim subem. Zestawy te powinny zmieścić się w Twoim założonym budżecie.

W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Widzę że onkyo TX-NR609 to w zasadzie różni się tylko o Qdeo , czy to rzeczywiście porpawia obraż ? w jaki sposób to działa ? podłączam źródło obrazu do Amplitunera a dopiero potem do telewizora i on mi poprawia jakość obrazu ?
To do poprawy gorszej jakości obrazu rozumiem bo do HD to raczej nic nie zmieni ? czy też może tylko błądzę po omacku ?
i czemu s606 z Jamo a nie s608 ? lepiej zagraja czy dlatego ze z 609 się nie zmieszcze w 4000 ?
mogę kupic teraz 5.0 s608 Jamo + Amplituner Onkyo 609 a potem dokupić suba.
Jeszcze jedno pytanie, bo czytam sporo teraz na ten temat i piszą że kolumny powinny być droższe niz amp? w moim przypadku tak nie jest za bardzo to źle czy raczej sie tym nie przejmować ?
pozdrawia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
1. Qdeo rzeczywiście poprawia obraz, jednak nie spodziewaj się cudów. Najbardziej poprawa jest widoczna przy wprowadzeniu sygnału niskiej rozdzielczości skompresowanego np. z tunera cyfrowego (te gorsze jakościowo programy). Przy sygnale HD praktycznie nie ma różnicy.
2. Co do porównania z amplitunerem Denon AVR-1912 to różnica jest słyszalna w brzmieniu. Denon jest trochę cieplejszy, bardziej łagodny. Onkyo jest dokładne, jaśniejsze, bardziej ostre.
3. Zaproponowałem kolumny Jamo S 606 HCS3, gdyż spokojnie wystarczą do pomieszczenia 27m2, natomiast nie będzie żadnego problemu z modelem Jamo S 608 HCS3. Większe kolumny także zagrają prawidłowo w twoim pomieszczeniu.
4. Oczywiście subwoofer zawsze można w przyszłości dokupić. Jamo gra bardzo dynamicznie, mocnym basem, jednak nie spodziewaj się efektów takich jak przy korzystaniu z subwoofera.
5. Kwestie cen amplitunerów vs kolumn. Wybierając amplituner klasy Onkyo TX-NR609 / Denon AVR-1912 oczywiście sensowne jest zastosowanie lepszych / droższych kolumn. Jakość wzmacniaczy wbudowanych w te urządzenia pozwala na wykorzystania jakości drzemiącej w droższych kolumnach. Często tej klasy amplitunery łączone są z kolumnami Dali (seria Concept a nawet Lektor), Monitor Audio (seria M, BX oraz coraz częściej Rx), Focal, itp. Wiąże się to jednak ze większym wydatkiem. W naszym przypadku budżet 4000 zł. nie pozwalał na zainteresowanie zacznie lepszymi i droższymi zestawami kolumn, dlatego wybór Jamo jest moim zdaniem optymalny (tym bardziej że system będzie służył przede wszystkim do odsłuchu wielokanałowego, w którym subwoofer jest bardzo potrzebny).

Idąc jednak drogą zmiany zestawu kolumn na modele z wyższej półki, w podanym przedziale (ewentualnie delikatnie go przekraczając) mogę zaproponować konfigurację na Onkyo TX-NR609 ewentualnie Denon AVR-1912 i kolumnach Dali Concept 6 / 1 / C lub na Monitor Audio M6 / M2 / MCentre. Jest to już klasa wyżej. Ewentualnie w podobnych przedziałach cenowych są zestawy Energy oraz QAcoustics. Nie mamy jednak szans na subwoofer w tej cenie.

Mam nadzieję że chociaż w drobnym stopniu wyjaśniłem sprawę,
w przypadku pytań służę pomocą Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy dobrze patrze że jest Pan z Pabianic? Bo jestem z Aleksandrowa i mam rzut beretem mógłbym odebrać osobiśćie sobie nawet. icon_smile.gif
a i jeszcze pytanie o raty bo potrzebuje jeszcze Telewizor led lub Plasma 46-55"
i jedno kupię za gotówkę ale na drugie to już raty konieczne będą.

Prośba porządkowa:
szczegóły transakcji to już proszę omawiać bezpośrednio na PW lub mailowo/telefonicznie ...

A co do subwoofera - o ile JAMO 250 to będzie za mało, to poza 650-ką jest jeszcze 300 i 550. W każdym razie przy niezbyt dużych różnicach cenowych między 550 a 650 tylko ten ostatni jest na 12calowym głośniku i do kina domowego to nie będzie złe wyjście...
A poza tym - i tak warto posłuchać w salonie co najmniej dwóch różnych subwooferów icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...