Skocz do zawartości

amplituner + smartfon


ulfik_k

Recommended Posts

Na początek chciałbym się przywitać.
Mam pytanie do szanownych kolegów o podłączenie smartfona do amplitunera. Jestem w posiadaniu amplitunera Onkyo TX-SR607 oraz kompletu 5 głośników Jamo w tym głośniki centralne S608. Przy dźwięku z ze zwykłego odtwarzacza DVD podłączonego koaksjalnie jakość i głośność jest świetna, (w połowie zakresu sąsiedzi walą w ściany). Niestety podłączenie smartfona z mini jacka na czincze jest dość kiepskie. Sprzęt gra zdecydowanie ciszej. Nie zawracał bym głowy ale odtwarzanie muzyki ze smartfona jest znacznie wygodniejsze niż z DVD. Poza tym do DVD potrzebny jest TV bo przecież nie wiem co odtwarzam gdy muzykę mam podzieloną na katalogi lub playlisty. Czy mogę coś zrobić aby poprawić tą jakość dźwięku? Może inny rodzaj połączenia? Może powinienem coś zmienić w ustawieniach amplitunera? Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to chyba nie to forum. A co to jest smartfon ? icon_wink.gif icon_lol.gif Wydaje mi się, że po prostu ma tu miejsce niedopasowanie sprzętu.
Chciało by się napisać, że do konfiguracji audio potrzebne jest jednak odpowiednie źródło dźwięku, ale... i Twoja konfiguracja to jednak część zestawu kina domowego. Groch z kapustą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oj, to chyba nie to forum. A co to jest smartfon ? icon_wink.gif icon_lol.gif Wydaje mi się, że po prostu ma tu miejsce niedopasowanie sprzętu.
Chciało by się napisać, że do konfiguracji audio potrzebne jest jednak odpowiednie źródło dźwięku, ale... i Twoja konfiguracja to jednak część zestawu kina domowego. Groch z kapustą.



No może nie wyraziłem się zbyt jasno. Pisząc smartfon miałem na myśli tel komórkowy z systemem android. Nie jestem znawcą ale jeśli chodzi o połączenie rzeczonego smartfona to wygląda to tak samo jak podłączenie zwykłego odtwarzacza mp3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dziękuję za zainteresowanie. W swojej laickiej naiwności byłem przekonany iż podłączenie jakiegokolwiek sygnału stereo czy tez 6 kanałowego do amplitunera powinen skutkować podobnym dzwiękiem co odtwarzanie z prostego odtwarzacza DVD - jeśli chodzi oczywiście o jego głośność. A gdybym spróbował podłączyć ten telef. czy też odtwarzacz mp3 do posiadanego DVD mógłbym spodziewać się poprawy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...