Skocz do zawartości

Zepsuty głośnik wysokotonowy - infinity rs3000


bocian24

Recommended Posts

Witam. Mam taki mały problem. Jak w temacie zepsuł mi się jeden z głośników wysoko tonowych w rs3000. (wiem, że to sam głośnik - zamieniałem oba w obu kolumnach). Raz gra a raz nie (z bardziej na nie). Jakby coś nie łączyło. Da się to jakoś naprawić samemu? Ewentualnie, jeśli nie to iść do serwisu żeby mi oni naprawili czy zamówić nowy? Jeśli nowy to gdzie można taki dostać? (googlowalem i na allegro szukałem ale jakoś nie za bardzo mi to wyszło)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowym głośnikiem możesz mieć problem - jeśli szukać, to raczej na zagranicznych serwisach aukcyjnych.
Prędzej już kupisz używany głośnik do tego modelu niż "nówkę".

Zakładam, że czyściłeś styki i nic nie pomogło? Czy to samo jest jak głośnik leży w różnych położeniach lub stoi?
Dziwne jest to, że czasami działa - zazwyczaj mamy do czynienia z "pełnym trupem"...

Jest trochę ogłoszeń od osób naprawiających głośników (na aledrogo czy różnych forach audio czy elektronicznych)- najczęściej przewijają uzwojenie, no i robią to od razu w obu głośnikach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa czyściłem styki i nic. Jak nie grał, to lekkie odgięcie tej czarnej płytki przyklejonej do magnesu pomagało na jakiś czas (rozkręciłem cały głośnik). Potem tę płytkę odkleiłem i poprawiłem luty na niej (miałem nadzieje ze to one), ale to raczej uzwojenie albo zerwanie drucika w miejscu zalanym taką czarną żywicą, bo lutowanie nic nie pomogło o ile nie zabiło go do końca. Taki w miarę ogarnięty sklep z używanym audio powinien mi przewinąć te uzwojenie nie? Dziś (pt) spróbuje coś zadziałać z zaufanym sklepem i z tym gdzie je nabyłem... Oby się dało coś z tym zrobić


EDIT:
Hah! Wielkim zbiegiem okoliczności: szukałem serwisu naprawiającego głośniki infinity - jedyna pozycja jaką znalazłem na allegro to akurat sklep oddalony o 5km od mojego domu (nie miałem pojęcia o jego istnieniu icon_razz.gif) Myślę że naprawią, mają nawet w aukcji przykładowe zdjęcie akurat z głośnikiem z rs3000 - kolejny wielki zbieg okoliczności icon_biggrin.gif. Problem rozwiązany, chociaż nie będę chwalić dnia przed zachodem słońca...

Po rozmowie telefonicznej okazało się że da rade i koszt przewinięcia cewki to 40zł. No cóż nic innego nie zrobię to oddam do naprawy. Bynajmniej roczną gwarancje na to dają icon_smile.gif A tak z czystej ciekawości: oferowano mi również zamienniki jakieś czeskiej firmy... grałoby to? Czy takich rozwiązań unikać jak ognia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Witaj!
Gdzie mowa o klasycznych Infinity, tam staram się pojawić.

Jeśli naprawią i nie będziesz słyszał różnicy - to czemu nie?

W razie czego oryginały Polycell-ów możesz spokojnie znaleźć na ebay.de (akurat posucha) lub ebay.com (niektórzy wysyłają na cały świat:). Sam kupowałem kiedyś zawieszenia i Emity w USA.

http://electronics.shop.ebay.com/i.html?_n...6.c0.m270.l1311

Pewno, że można teoretycznie zastąpić je innym, ale raczej to nie będzie lepiej zestrojone jak oryginał.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...