Skocz do zawartości

Jak Podłączyć tubę do głośników pc


Recommended Posts

Witam, nie wiem czy to dobre miejsce ponieważ jestem tu nowy, jeżeli nie to proszę o przeniesienie.
Otóż mam tubę samochodową tak wyglądają jej gniazda do podpięcia kabli http://oi56.tinypic.com/2iusvph.jpg i mam pytanie ktory kabel do którego podłączyć żeby to dobrze grało, mam głośniki Creative Inspire 6100 5.1 ale tuba jest w nich słaba i chciał bym podpiąć tą, tzw. odciąć/usunąć głośnik z tuby creative i podpiąć do tuby z creativa tubę samochodową zamiast tego lipnego głośniczka który w niej jest, ale z komputera zasilanie 12v muszę podłączyć też do tej tuby samochodowej ponieważ ona ma swój wzmacniacz i nie wiem co gdzie ma być podpięte, gdzie + gdzie - i do którego gniazda podłączyć dwa kabelki z tuby (creative) które zostaną jak odetne z niej głośnik.

Czekam na odpowiedzi do usłyszenia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć w komputerze wyjscie SUB OUT i połączyć je z wejsciem LOW IN (2RCA) w tubie. Zasilanie, to masz +12V z + komputera (tylko sprawdź napięcie, bo cos spalisz), CON(REM) musisz sobie znaleźć jakis przełącznik i kable jedna strona kabla niech będzie do +12V, a druga do tego gniazda, po drodze przełącznik (będzie włączał tubę), a GND to masa (-) i to łączysz też z komputerem.


To jest schemat połączenia, niemniej ostrzegam, że porażającej jakości to z tego zestawu nie uzyskasz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by było trochę jaśniej to wytłumaczyć?? Bo ja z tego zielony jestem i nie wszystko zrozumiałem, prosił bym o odpowiedź dla debila icon_biggrin.gif
zastanawia mnie też to: "SUB OUT i połączyć je z wejsciem LOW IN (2RCA)" Gdzie takie wejście znajdę? W karcie muzycznej czy w komputerze w środku i "Low in" nie widzę takiego czegoś w tej tubie, tylko to co pokazałem na zdjęciu, podkreślam jeszcze raz, ja chciałem tą tubę podłączyć do głośników Creative 5.1 one mają subwoofer ale on pierdzi i chciałem rozebrać subwoofer, odlutować głośnik, te 2 kable co zostaną po głośniku podpiąć do tuby żeby ona robiła za subwoofer, teraz może ktoś zrozumie co ja chciał bym uczynić icon_wink.gif Wrazie pytań pytajcie, z chęcią odpowiem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

@Edit:
Już wiem że GDN to masa, czyli mam z tego GDN pociągnąć kabelek i przykręcić go do obudowy komputera??
I co do tego HIGH INPUT to tam widzę wystają 4 druciki ze znacznikami +--+ czyli te 2 kable co zostaną po głośniku w subwooferze mam rozdwoić i podpiąć np. 2 czerwone do tych plusów i 2 czarne do minusów czy wystarczy jak po prostu podepnę czerwony do plusa, czarny do minusa a pozostałe 2 druciki zostawię wolne?

A i jeszcze jedno: znacznik +12V oznacza że tam mam podpiąć z komputera prąd plusowy a do CON(REM) prąd minusowy?
Tu jeszcze raz umieszczam link do zdjęcia http://oi56.tinypic.com/2iusvph.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale może ktoś mi powiedzieć gdzie podpiąć + a gdzie -?? Nie bądźcie tacy i wytłumaczcie mi przynajmniej elektrykę, z audio już sobie dam jakoś radę ale z prądem nie bardzo, marny ze mnie elektryk, nie wiem które gniazdo w tej tubie odpowiada za + a które za - i nie wiem co z tą masą, masę mam przykręcić do obudowy komputera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...